Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

dan

Pe s2 se scot punctele de la toate charurile sau nu?

Recommended Posts

am facut acum niste scripturi pt scos puncte pe s2.

o sa le rulez dupa ce ce trecem oficial pe s2 ( dupa ce copiez db-ul de pe s1 pe s2 )

le-am rulat acum pe s2 ca sa le testez . ( cel de bk l-am rulat din greseala de 2 ori :P )

la DL , agilitatea maxima 4700 ( ca sa mearga FireScream de pe cal )

la Elf , agilitatea maxima 12000 ( ca sa mearga buff )

la Elf , energie maxima 1000 ( ca sa treaca cine vrea de la EE la AE pt. ca a aparut InfinityArrow )

la BK, se scoate 3000 de la strength si 3000 de la agilitate ( ca sa isi puna lumea puncte si la vitality, daca vrea ) ( se scoate doar daca are cel putin 3k str sau agi )

PS: parca a scris boom pe undeva pragurile la toate tipurile de caractere si toate skill-urile ...

Link to comment
Share on other sites

Am terminat de testat pragurile de agil pentru toate rasele + pragurile de la dl calare pe cal care le-am uitat prima data.

S-a testat cu ultimele iteme ca defence/dmg din bok+aripi mari. (NU cele de 380)

Char: Soul Master

Praguri Agil pentru vraja Evil Spirits

(Wings of Soul + Dark Soul Gloves + Staf of Kundun)

1 - 4100 merge es normal

4200 - 4400 merge es numai pe dino/unilia

4500 - 5600 merge es normal

5700 - 6500 merge es numai pe dino/unilia

6600 - 8100 merge es normal

8200 - 9800 merge es numai pe dino/unilia

9900 - 10600 nu merge es deloc

10700 - 13100 merge es normal

13200 - 15600 merge es numai pe dino/unilia

15700 - 23100 nu merge es deloc

23200 - 28100 merge es normal

28200 - merge es numai pe dino/unilia

Char: Magic Gladiator

Praguri Agility pentru vraja Evil Spirits

(Wings of Darkness + Thunder Hawk Gloves + Rune Blade)

0 - 8200 merge es normal

8300 - 8800 merge es calare pe dino/unilia

8900 - 11200 merge es normal

11300 - 12900 merge es numai pe dino/unilia

13000 - 16200 merge es normal

16300 - 19400 merge es numai pe dino/unilia

19500 - 21200 nu merge es deloc

21300 - 26200 merge es normal

26300 - 31100 merge es numai pe dino/unilia

31200 - 32767 nu merge es deloc

Char: Blade Knight

Praguri Agility pentru vraja Twisting Slash

(Wings of Dragon + Great Dragon Gloves + Knight Blade)

0 - 32767 merge twisting normal

Char: Muse Elf

Praguri Agility pentru vrajile Multishot, Penetration, Buff

(Wings of Spirits + Red Spirit Gloves + Arrow Viper Bow)

0 - 22800 merge multishot

23000 - 24800 nu merge multishot

25000 - 32767 merge multishot

--------------------------------------------------------

0 - 32767 merge penetration

--------------------------------------------------------

0 - 9200 merge buff

9300 - 9900 nu merge buff

10000 - 13000 merge buff

13200 - 15000 nu merge buff

15200 - 19200 merge buff

19400 - 25600 nu merge buff

25800 - 31800 merge buff

32000 - 32767 nu merge buff

Char: Dark Lord

Praguri Agility pentru vraja Fire Scream

(Cape + Dark Master Gloves + Great Lord Scepter)

0 - 4700 merge fire scream

4800 - 5100 nu merge fire scream

5200 - 7600 merge fire scream

7700 - 11400 nu merge fire scream

11500 - 16400 merge fire scream

16500 - 32767 nu merge fire scream

--------------------------------------------------------

(Cape + Dark Master Gloves + Great Lord Scepter + Dark Horse)

0 - 2000 merge fire scream

2100 - nu merge fire scream

2200 - 2800 merge fire scream

2900 - 3200 nu merge fire scream

3300 - 4000 merge fire scream

4100 - 5300 nu merge fire scream

5400 - 6500 merge fire scream

6600 - 11500 nu merge fire scream

11600 - 14000 merge fire scream

14100 - 32767 nu merge fire scream

Daca le-a mai testat cineva, sa le posteze aici sa le putem confrunta. eu spun ca nu e nici o greseala. au fost calculate din 100 in 100 de puncte la toate charurile cu exceptia elfului unde s-a calculat din 200 in 200 de pct.

Pragurile de agil la DL sunt cu problema. Ar fi bine daca ati baga punctele doar din 100 in 100 ca sa nu aveti probleme

Link to comment
Share on other sites

Nu mai bine se scade de la fiecare (agility, strength, energy, vitality) pana la 2000 si restul isi pun punctele cum vor? Cred ca cu 2000 agility si 2000 hp rezista pe spot atunci cand intra dupa ce s-a dat drumul?

Nu prea am inteles in ce fel vrei sa se scoata punctele :-\.

LE: Sa consulte topicul cu pragurile daca vor sa si le faca.

Link to comment
Share on other sites

am facut acum niste scripturi pt scos puncte pe s2.

o sa le rulez dupa ce ce trecem oficial pe s2 ( dupa ce copiez db-ul de pe s1 pe s2 )

le-am rulat acum pe s2 ca sa le testez . ( cel de bk l-am rulat din greseala de 2 ori :P )

la DL , agilitatea maxima 4700 ( ca sa mearga FireScream de pe cal )

la Elf , agilitatea maxima 12000 ( ca sa mearga buff )

la Elf , energie maxima 1000 ( ca sa treaca cine vrea de la EE la AE pt. ca a aparut InfinityArrow )

la BK, se scoate 3000 de la strength si 3000 de la agilitate ( ca sa isi puna lumea puncte si la vitality, daca vrea ) ( se scoate doar daca are cel putin 3k str sau agi )

PS: parca a scris boom pe undeva pragurile la toate tipurile de caractere si toate skill-urile ...

din cate am inteles eu aici la dl are mau multa importanta energy nu str, cu ce ma ajuta pe mine ca sunt scoase punctele de la agil si dau cu fire scream daca le dau un dmg rusinos de mic, mai buna e varianta cu toate statusurile resetate si rebagam tot.

da stiu e marea problema, o sa ai 0 agil o sa crapi si o sa pierzi spotu, nu cred ca un spot se compara cu posibilitatea de a reatribui punctele calumea. ziceti ca fiecare se gandeste doar la el. cei cu peste 10-20 rr uri (de la care a venit propunerea cu 3k) o sa fie foarte multumiti daca raman cu 3k la fiecare stat si atribuie restu de puncte, cei pana in 10 rr nu o sa aiba nici un avantaj si tocmai ei sunt marea majoritate.

Link to comment
Share on other sites

da stiu e marea problema, o sa ai 0 agil o sa crapi si o sa pierzi spotu, nu cred ca un spot se compara cu posibilitatea de a reatribui punctele calumea. ziceti ca fiecare se gandeste doar la el. cei cu peste 10-20 rr uri (de la care a venit propunerea cu 3k) o sa fie foarte multumiti daca raman cu 3k la fiecare stat si atribuie restu de puncte, cei pana in 10 rr nu o sa aiba nici un avantaj si tocmai ei sunt marea majoritate.

Isi pregateste toata lumea invitatii de kalima, bindeaza repede si gata :-??. Ar fi mult mai bine :).

Link to comment
Share on other sites

pai si la cei non rr nu li se vor scoate punctele? :| de ex eu am DL si vreau sa bag mai multe puncte la energy pentru ca sa pot da si eu vreo 2-3 min si sa nu se termine stamina....

exact, daca tot faceti treaba cu scoaterea punctelor macar faceti o pana la capat. cat pentru cei care o sa piarda spot kalime etc bagi punctele si prinzi maine spotu, ca nu i graba asa mare. sau daca vreti cu adevarat o varianta la aceasta nelamurire agilu sa ramana pana la primu prag si restu 0 si s a rezolvat tot.

asa se impaca si capra si varza. fiecare isi baga punctele pentru dmg unde si cum vrea si viata si tot.

Link to comment
Share on other sites

din cate am inteles eu aici la dl are mau multa importanta energy nu str, cu ce ma ajuta pe mine ca sunt scoase punctele de la agil si dau cu fire scream daca le dau un dmg rusinos de mic, mai buna e varianta cu toate statusurile resetate si rebagam tot.

da stiu e marea problema, o sa ai 0 agil o sa crapi si o sa pierzi spotu, nu cred ca un spot se compara cu posibilitatea de a reatribui punctele calumea. ziceti ca fiecare se gandeste doar la el. cei cu peste 10-20 rr uri (de la care a venit propunerea cu 3k) o sa fie foarte multumiti daca raman cu 3k la fiecare stat si atribuie restu de puncte, cei pana in 10 rr nu o sa aiba nici un avantaj si tocmai ei sunt marea majoritate.

daca ai stii cat de bun este fire scream nu ai mai vb asa ...si ai spune ca dai un dmg rusinos de mic

Link to comment
Share on other sites

man tocmai ca i bun firescream vreau sa bag mai mult energy decat str. si atunci cu ce ma ajuta pe mine faptu ca imi reseteaza agilu, doar agilu. eu vreau sa dau si dmg mai bun nu doar sa l pot folosi pe bulevard cand trece fanfara militara

ideea e sa reseteze toate statusurile nu doar agilu, mai citeste o data inainte sa postezi.

Link to comment
Share on other sites

adica doar pentru praguri?

:|

zi si tu mie cum ai putea sa dai cu fire scream fara energy?....fii serios dragosh intelegene si pe no odata ca ne este foarte greu cu trecerea asta de la s1 la s2 pentru ca este o schimbare majora...macar la DL sa dai rr la pcte :|

Link to comment
Share on other sites

e bine asa vdragos .. nu o sa le fie greu sa is bage punctele ....

off topic : cand faci trecerea pe s2 ?

adica a modificat doar pragu la agil , lucru bun pentrtu toate charurile cu exceptia dl ului unde doar tirexelu e afectat de pragu de agil.

ca majoritatea vroiam sa reatribui altfel punctele dar de ...

asta e ce mai pot zice ca dupa nu mai face nici o modificare si imi sare tot serveru in cap...

go go go :adminpower:

Link to comment
Share on other sites

Ma eu nu v-a inteleg , in loc sa v-a bucurati ca e cineva care se ocupa de servar , si a incercat sa rezolve problema cat de cat ok , voi incepeti si faceti figuri , pai daca nu se ocupa nimeni de servar ce faceati?

Mai e si ala de de mai sus cu DL lui non rr ca lui se termina stamina #-o

#la bk cel putin e ok daca se scoate 6k de puncte

Link to comment
Share on other sites

Ma eu nu v-a inteleg , in loc sa v-a bucurati ca e cineva care se ocupa de servar , si a incercat sa rezolve problema cat de cat ok , voi incepeti si faceti figuri , pai daca nu se ocupa nimeni de servar ce faceati?

Mai e si ala de de mai sus cu DL lui non rr ca lui se termina stamina #-o

#la bk cel putin e ok daca se scoate 6k de puncte

tie iti convine sa ti se termine stamina la TS in 2 min? nu cred #-o nu te mai baga in seama daca nu stii despre ce e vorba :violent:

Link to comment
Share on other sites

tie iti convine sa ti se termine stamina la TS in 2 min? nu cred #-o nu te mai baga in seama daca nu stii despre ce e vorba :violent:

stai cumva in tarcu de bk sau tu singur pe spot(in arena) si tragi? daca nu , atunci nu ai cum sa ai o astfel de pretentie

Link to comment
Share on other sites

da, stau pe spotul meu si ma chinui sa trag, inca nu am rr sa tin tarc/spot in arena . Eu nu am voie sa cresc? sau ce nu-ti convine ?cu ce te deranjeaza ca stai 2-3 min sa iti pui pctele mai bine, sa te adaptezi cu versiunea?

ce stats ai la DL ?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...