Jump to content
Dani

Dacia Duster Andros

Recommended Posts

Dupa cum bine stiti, viitorul SUV Dacia se va numi Dacia Duster. Nu credeam asta pentru ca adevaratul Dacia Duster, prezentat la Salonul Auto de la Geneva din acest an cica trebuia sa ramana un concept. Oricum, astazi a fost prezentat la Paris, modelul Dacia Duster Andros, si anume un model de raliu, care va fi condus de Alain Prost, fostul campion de Formula 1 in Competitia Trophee Andors. Conceptul detine un motor V6 ce poate dezvolta pana la 350 CP. Asteptam poze oficiale cu noul SUV Dacia Duster, care se va produce pentru noi oamenii obisnuiti si va fi prezentat oficial la Salonul Auto de la Geneva din 2010. Enjoy!

Imagine IPB

Alte imagini

Link to comment

nu-mi place nici mie cum arata sincer, hai ca asta e modelul pentru curse ,dar modelul de serie e cam la fel doar mai inalta si mai .. pointy .. sa zic asa, are caracteristici de renault kangoo si cate ceva de la reno clio .. , pacat de nume si de concept .. care erau ceva nice.

Iar cu motorizarile .. acu dim zicea la radio Zu ca vor avea aceleasi motorizari ca si loganu .. , are u serious?! Sa vad eu motoru de 1.4i pe magauaia aia , cred ca va avea consum de 10l ...

Link to comment

Parca ar fi un Golf 4 mult mai nasol ! :|

Nu`mi place deloc.

Btw, in poze, de ce scrie PROST pe usa din spate ? :))

daca citeai articolul observai ca aceasta masina de curse o va conduce Alain Prost, fostul campion de F1 :))

nu-mi place nici mie cum arata sincer, hai ca asta e modelul pentru curse ,dar modelul de serie e cam la fel doar mai inalta si mai .. pointy .. sa zic asa, are caracteristici de renault kangoo si cate ceva de la reno clio .. , pacat de nume si de concept .. care erau ceva nice.

Iar cu motorizarile .. acu dim zicea la radio Zu ca vor avea aceleasi motorizari ca si loganu .. , are u serious?! Sa vad eu motoru de 1.4i pe magauaia aia , cred ca va avea consum de 10l ...

asta este varianta de serie a SUV-ului.. care este construita pe platforma de Nissan Qashqai..

Motorizarile vor fi: 1.6 ce va dezvolta 105 CP si 1.5 ce va dezvolta 85 CP. Nu sunt excluse nici cele de 1.6 cu 90 CP, 1.5 cu 105 CP, 1.9 cu 130 CP si 1.6 cu 128 CP.

Link to comment

' date='Nov 18 2009, 10:52' post='4423745']

daca citeai articolul observai ca aceasta masina de curse o va conduce Alain Prost, fostul campion de F1 :))

asta este varianta de serie a SUV-ului.. care este construita pe platforma de Nissan Qashqai..

Motorizarile vor fi: 1.6 ce va dezvolta 105 CP si 1.5 ce va dezvolta 85 CP. Nu sunt excluse nici cele de 1.6 cu 90 CP, 1.5 cu 105 CP, 1.9 cu 130 CP si 1.6 cu 128 CP.

si mai urata decat aia de curse... #-o fratilor, nu mai puneti toate urateniile pe forum, k imi stricati ziua

Eu vrea sa vad Dusterul ala cu usile asimetrice si tavan din sticla, ala da, ala mi-a placut :cool2:

Link to comment

si mai urata decat aia de curse... #-o fratilor, nu mai puneti toate urateniile pe forum, k imi stricati ziua

Eu vrea sa vad Dusterul ala cu usile asimetrice si tavan din sticla, ala da, ala mi-a placut :cool2:

nu e urata ci doar copiata.. si oricum e mai bine decat nimic.. trebuie sa fim optimisti nu negativisti..

p.s. si de cand ziua ta depinde de o masinuta? :P

Link to comment

eu nu inteleg cum nu sunt capabili si ei (astia de la dacia / renault) sa scoata un model de dacie FRUMOS la exterior. Nu zis sa se foloseasca materiale scumpe, pt ca ar creste pretul masinii, dar frate, un designer cu ceva mai multa imaginatie si talent nu gasesc si ei ?! Alta forma a farurilor, a stopurilor, alte linii ale caroseriei ! E urata ca noaptea !! Chiar era atat de greu sa tragi niste linii altfel incat sa fie si biata "deisia" placuta la vedere?

Link to comment

eu nu inteleg cum nu sunt capabili si ei (astia de la dacia / renault) sa scoata un model de dacie FRUMOS la exterior. Nu zis sa se foloseasca materiale scumpe, pt ca ar creste pretul masinii, dar frate, un designer cu ceva mai multa imaginatie si talent nu gasesc si ei ?! Alta forma a farurilor, a stopurilor, alte linii ale caroseriei ! E urata ca noaptea !! Chiar era atat de greu sa tragi niste linii altfel incat sa fie si biata "deisia" placuta la vedere?

Mie imi place si poate daca era cum vroiai tu nu placea nimanui :(

Nu e frumos ce-ti place tie, ce-mi place mie.

Link to comment

Acum sa vedem daca va apare si la vanzare dupa ce campionu mondial (F1), poate doar sa ramana pentru curse.

Oricum din cate am vazut si eu la tv masina are dotari bune :cool2:

Link to comment

ce masina frumoasa sa scoata la atatia bani, oamenii ce isi cumpara dacie nu se uita la cum arata masina , sau cati oameni isi intorc capul dupa ea , oamenii care isi vor lua dacia asta sunt aceia care isi iau pt prima data o masina noua , care nu au un buget mare .. si cand nu ai buget nu te uiti la cum arata

Link to comment
Guest te5parg

aici nu vorbim de masini premium, ci de dacia (duster sau ce o fi), deci la raportul pret/calitate e foarte buna, ganditi-va ca orice briz-briz creste pretul masinii (design, confort, motorizare superioara etc), asa ca pentru categoria ei e ok, sa vedem daca va bate skoda yety (sau cum i-o zice) la pret si la calitate, eu cred ca da :D

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...