Jump to content
i sin

Cantitati importante de apa au fost descoperite pe Luna

Recommended Posts

Cantitati importante de apa inghetata au fost descoperite pe Luna, a anuntat vineri NASA, subliniind caracterul major al acestei descoperiri cu implicatii potential exceptionale.

"Am gasit apa, si nu doar putina, ci in cantitati importante", a declarat Anthony Colaprete, responsabilul stiintific al misiunii LCROSS (Lunar Crater Observation and Sensing Satellite), informeaza AFP.

Un alt oficial al NASA a spus ca este vorba despre "o descoperire majora".

In cursul misiunii de Luna trecuta, NASA a facut sonda LCROSS sa cada intr-un crater in apropiere de polul sud al Lunii, pentru a putea studia materialele rezultate din impact.

sursa

Link to comment

mda..cat ma afecteaza si ma intereseaza ce se intampla pe luna...avem destule probleme referitor la pamant si pe noi ne intereseaza luna ? tare frateh' n-am ce zice.. -_- poate ne tragem de pe luna mai stiti :) iar mai gasesc nush ce..iar mai descopera nush ce :) subiect de news :-j

Idem.

Link to comment

mda..cat ma afecteaza si ma intereseaza ce se intampla pe luna...avem destule probleme referitor la pamant si pe noi ne intereseaza luna ? tare frateh' n-am ce zice.. -_- poate ne tragem de pe luna mai stiti :) iar mai gasesc nush ce..iar mai descopera nush ce :) subiect de news :-j

tu ai gandit inainte sa scri asta ?

crezi ca Einstein , Bell , Coanda , Coloumb etc ... nu aveau destule probleme ? si totusi au facut ceva pentru evolutia umanitatii , sau crezi ca la ei a venit Dumnezeu si le-a scris pe o foaie ce sa faca ? de multe ori adevaratele descoperiri sunt valorificate la adevarata lor valoare dupa o perioada de timp, tocmai din cauza unor oameni ca tine care cred ca cel mai important lucru in viata e sa iti iei o masina si sa ai ce sa mananci ; deaia exista oameni sclipitori si noi restul....

Link to comment

Sunt de parere din punct de vedere al religiei ca Soarele si Luna ar trebui lasate in pace ... dar vad ca noi pamantenii suntem mai loviti putin si nu ne linistim !

Noi nici Pamantul nu-l cunoastem bine si nu este indeajuns de explorat pentru a fii cunoscut si pe noi pe preocupa Luna si alte Planete din Galaxie !

Avem si asa atatea probleme aici si pe noi ne preocupa alte lucruri !

Cat despre NASA nu mai spun nimic ... oricum sunt de parere ca noi stim doar 1% din tot ce stiu ei ! Poate mai putin si tin ferit de ochii nostrii multe - extrem de multe lucruri pe care am avea si noi dreptul sa le stim !

Nu ati stat vreodata sa va ganditi de unde se scot filmele SF ... gen masini zburatoare , extraterestrii si aici vorbesc de infatisare , arme deosebit de puternice cu plasma si prostii de genu , roboti , totul automatizat ...

Toate aceste lucruri sunt de parere ca nu au fost inventate ...

Ceva exista si pe langa noi ... ceva ce este ferit de ochii oamenilor de rand ... sunt de parere ca extrem de multe lucruri ne sunt ascunse in special de cei de la NASA !

Cateodata chiar am impresia ca traim intr-un MATRIX !

Se poate sa gresesc dar asta e opinia mea

Link to comment

www.google.com poza aia cu luna si apa, o sursa mai fiabila ca google nu exista

E destul de importanta stirea asta, trebuie sa urmeze si a doua aselenizare si poate si o statie lunara, si da, ar putea ajuta la rezolvarea problemelor de pe pamant.

ochei...ochei.......ftw

Sunt.curios.daca.acele.parcele.de."LUNA".au.fost.cumparate :))

Link to comment

tu ai gandit inainte sa scri asta ?

crezi ca Einstein , Bell , Coanda , Coloumb etc ... nu aveau destule probleme ? si totusi au facut ceva pentru evolutia umanitatii , sau crezi ca la ei a venit Dumnezeu si le-a scris pe o foaie ce sa faca ? de multe ori adevaratele descoperiri sunt valorificate la adevarata lor valoare dupa o perioada de timp, tocmai din cauza unor oameni ca tine care cred ca cel mai important lucru in viata e sa iti iei o masina si sa ai ce sa mananci ; deaia exista oameni sclipitori si noi restul....

:) ne mutam pe luna si nu stiam ? ce poate sa ne ofere luna ? ne ofera pamantul destule iar noi il distrugem usor usor :) mai bine s-ar preveni autodistrugerea rasei umane .. noi ne-o facem cu mana noastra... inarmare.. arme biologice..virusi... laboatoare secrete..experimente esuate :) evolutie evolutie..dar pana la o limita frate :) :happy1:

Link to comment

' date='Nov 14 2009, 19:10' post='4411144']

Sunt de parere din punct de vedere al religiei ca Soarele si Luna ar trebui lasate in pace ... dar vad ca noi pamantenii suntem mai loviti putin si nu ne linistim !

Noi nici Pamantul nu-l cunoastem bine si nu este indeajuns de explorat pentru a fii cunoscut si pe noi pe preocupa Luna si alte Planete din Galaxie !

Avem si asa atatea probleme aici si pe noi ne preocupa alte lucruri !

Cat despre NASA nu mai spun nimic ... oricum sunt de parere ca noi stim doar 1% din tot ce stiu ei ! Poate mai putin si tin ferit de ochii nostrii multe - extrem de multe lucruri pe care am avea si noi dreptul sa le stim !

Nu ati stat vreodata sa va ganditi de unde se scot filmele SF ... gen masini zburatoare , extraterestrii si aici vorbesc de infatisare , arme deosebit de puternice cu plasma si prostii de genu , roboti , totul automatizat ...

Toate aceste lucruri sunt de parere ca nu au fost inventate ...

Ceva exista si pe langa noi ... ceva ce este ferit de ochii oamenilor de rand ... sunt de parere ca extrem de multe lucruri ne sunt ascunse in special de cei de la NASA !

Cateodata chiar am impresia ca traim intr-un MATRIX !

Se poate sa gresesc dar asta e opinia mea

Exact, ca sa scape de publicul disperat si de mass-media au facut alte "filme", fake-uri clare, pt a ascunde adevarul.Cine stie ce au gasit ei defapt pe luna de prima data (Apollo 11), nu mai zic de 12, 14, 15, 16 si 17.Si daca vreti sa va convingeti ca ce am vazut noi toti e fake uitati-va aici:

Zz9Bzi_GyD0

La 2:20 deja e penibil cum cade "acel ceva" din spatele "astronautului" ca un bolovan normal cu toate ca ei se strofocau sa sara si sa para ca n-au gravitatie ca pe pamant.

ps:la fel cred ca s-a intamplat si cu video-ul de la Roswell.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...