Jump to content
EquiNox

Un spammer american, condamnat la plata a 711 milioane de dolari catre Facebook

Recommended Posts

a se face o diferenta intre spam-ul de aici si spam-ul la care se refera aceasta stire.

Am vazut la cineva pe Hi5 ca primeste mesaje de genul "congrats, you won 500$ in poker chips, click here to get them" sau pe yahoo, ca primesti diverse mesaje care au intentia de a redirectiona clientul catre o alta pagina, ei bine acele mesaje sunt ilegale iar suma stabilita de judecator ca dauna este defapt contravaloarea estimata a pagubelor provocate.

Link to comment

este un program cu care atasezi niste redirectionari pe unele site-uri,sa zicem tu tastezi www.bank.com si vezi acolo Click here to claim 500000$,tu nestiind ca e ilegal,apesi acolo si te virusezi sau te trimit sa platesti niste produse "ieftine" si ei iti fura cardul de credit,totusi spam pe forum nu ar trebui sa fie de condamnat

Link to comment

Eu nu inteleg de ce ziceti ca Judecatorul e cazut in cap ? Din cate am citit eu, face spam de cativa ani buni ...si va dati seama ca amenda a fost data dupa niste criterii, nu s`a trezit judecatorul dintr`o data si "Ba, ii dam lu` asta 711 milioane dolari ca asa mi se scoala mie". Doamne cand vad ce comentarii dati, mor de ras. Auzi la astia "Trebuie sa termin cu spam`ul ca ma ia politia". Ati facut si voi 1.000 posturi in 3 luni si ziceti ca ala e spam ? #-o

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...