Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

SevenUp

2 sugestii

Recommended Posts

1.Prima Sugestie ar fi sa se faca in asa fel in cat monstrii din Chaos Castle sa nu te mai inpinga de colo colo, si vin si cu argumente.

De expl cu bk-ul nu ai nici cea mai mica sansa sa il termini, ca imediata te arunca de pe pod,pendant of lightning la + nu are nici un efect, cu dinorant nu te lasa sa intrii, deci daca esti bk nu aici nici cea mai mica sansa sa faci rost de iteme ancient,decat daca esti intr-o guilda/alianta ce detine castle siege, si eu nu vrea sa fac parte din ele, sau daca ai multe rr-uri sa le dai 1hit la mobii din CC, in concluzie nu prea poti sa iti faci rost de iteme anciente, si nu ma luati cu chestii de genu" dar poti cumpara" , cumperi doar iteme slabe,pe cand un mg sau sm poate face multe CC-uri si iti poate fac un anubis , respectiv gaion.

O.T. am fost de "n" ori in CC si ma darama mereu , si cel mai enervant moment este atunci cand mai aveam 10-15 mobi sa termin CC-ul si ma daramau mobii,si asta se intampla doar atunci cand era multa lume in CC si bateau rpd mobii si eu ramaneam ultimul cu cativa mobi, si nu putea sa ii omor deoarece ma daramau.

2.A doua sugestie ar fi sa se interzica dl-lorzilor sa mai dea in tarkul de bk,deoarece un dl are un range foarte mare cu lanturile , ia mai multi mobi deodata nu cate 1 pe rand, dark horse-ul la fel are un range foarte mare, + ca daca mai are si multe rr-uri dl-lordul omoara toti mobii , si nu se mai poate creste cu bk-ul, sunt sigur ca au patit-o multi sa vina un dl mai mare in tarkul de bk si ei sa nu mai prinda nimic de pe langa el.

Un DL cu rr-uri multe poate tine un spot la fel de bine ca un sm, nu cred ca se poate compara range-ul la un bk cu cel al unui dl, daca avea dmg mic mai era ceva, cum este elful de expl, are range mare dar nu da dmg asa mare, pe cand un dl are si range mare si dmg si mai mare.

Sper sa se tina cont de argumentele mele si astept parerea si altor playeri :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

1.contra 2.contra

si ca dl ai aceiasi problema in cc si asta este, nu ma deranjeaza, vrei alceva fa ti sm.

la a 2 a, sa vezi ce raza mare de actiune are dl ul, dar daca nu i mob in jur sa l atingi cu mousul nu ataci, eu fac xp daca reusesc printr o minune sa dau in mobul de langa tine inainte sa l omori tu. peste cateva rr o sa propun eu sa nu mai aiba ce cauta nici elf nici bk in tark acolo :))))

ca nu mai pot eu sa fac nimic.

asta e, crezi ca daca intra arwen mai iei ceva?? interziceti si elfii in tark bk si gata, sa aveti doar voi tark, doar voi sa cresteti =))

#edit

daca se fac spoturi punctiforme doar pt dl si elf sunt de acord cu regula 2 ;))

Link to comment
Share on other sites

@cycodrom, asa deci o barfesti pe Arwen, las ca te spun eu lu sefa :))

@SevenUp

1. O data si o data tot o sa faci rost de anciente, fie si ele mai devreme, fie si ele mai tarziu. De asta pica anciente in cc, pentru ca se face greu, fati un amic sm si mergeti la cc impreuna, si impartiti itemele. Ce pica de bk iau eu si de sm iei tu, una mie una tie etc.

Poti cumpara anciente, ce vrei tu prietene? hyon? incepe cu ceva usor etc. Eu am dat un set apollo pe un item anubis daca te intereseaza. Unele cunostinte la inceput au facut un set evis, si au luat 1-2 iteme anubis, au mai gasit si ei ceva si cam ala este setul.

Sa presupunem ca nu te-ar mai impinge cei din cc, dar nu ar mai cadea anciente, ce zici? iti convine ? de ce crezi ca e bataia asta pe castel? alianta ce-a mai puternica beneficiaza de renume + lot. Daca ar fi fost asa de usor sa faci un cc, nu crezi ca toata lumea ar fi mers ? in lot pica anciente destul de greu, dar macar acolo e sigura treaba.

2. Mai incolo o sa interziceti si bk-ii in tark-ul de bk. Acolo te duci cand nu ai unde sa dai, si dai la ks.

Link to comment
Share on other sites

1.contra 2.contra

si ca dl ai aceiasi problema in cc si asta este, nu ma deranjeaza, vrei alceva fa ti sm.

la a 2 a, sa vezi ce raza mare de actiune are dl ul, dar daca nu i mob in jur sa l atingi cu mousul nu ataci, eu fac xp daca reusesc printr o minune sa dau in mobul de langa tine inainte sa l omori tu. peste cateva rr o sa propun eu sa nu mai aiba ce cauta nici elf nici bk in tark acolo :))))

ca nu mai pot eu sa fac nimic.

asta e, crezi ca daca intra arwen mai iei ceva?? interziceti si elfii in tark bk si gata, sa aveti doar voi tark, doar voi sa cresteti =))

ca dl nu ai aceiasi problema in cc , u chiar nu iti dai seama ce zici, ai range, nu esti meale , si nu vreau sa imi fac sm, fa-ti tu sm, si nu imi spune mie ca daca nu e mob in jur sa-l atingi cu "mousul" nu ataci, in tarcul de bk sunt mobi peste tot, doar daca stai afk nu prea atingi mobii...si ca dl iti creste dmg-ul imediat, deja la 10 rr dai foarte bine, eu zic ca iau ca prind pe langa arwen ...fata de cum prind de pe langa un dl mare,nu cred ca un elf da 1 hit.

@cycodrom, asa deci o barfesti pe Arwen, las ca te spun eu lu sefa :))

@SevenUp

1. O data si o data tot o sa faci rost de anciente, fie si ele mai devreme, fie si ele mai tarziu. De asta pica anciente in cc, pentru ca se face greu, fati un amic sm si mergeti la cc impreuna, si impartiti itemele. Ce pica de bk iau eu si de sm iei tu, una mie una tie etc.

Poti cumpara anciente, ce vrei tu prietene? hyon? incepe cu ceva usor etc. Eu am dat un set apollo pe un item anubis daca te intereseaza. Unele cunostinte la inceput au facut un set evis, si au luat 1-2 iteme anubis, au mai gasit si ei ceva si cam ala este setul.

Sa presupunem ca nu te-ar mai impinge cei din cc, dar nu ar mai cadea anciente, ce zici? iti convine ? de ce crezi ca e bataia asta pe castel? alianta ce-a mai puternica beneficiaza de renume + lot. Daca ar fi fost asa de usor sa faci un cc, nu crezi ca toata lumea ar fi mers ? in lot pica anciente destul de greu, dar macar acolo e sigura treaba.

2. Mai incolo o sa interziceti si bk-ii in tark-ul de bk. Acolo te duci cand nu ai unde sa dai, si dai la ks.

1.eu nu vreau odata si odata sa fac rost de anciente, eu am nevoie acum , mai tarziu nu o sa mai am nevoie,si vreau sa imi fac rost de anciente pe spatele meu , nu pe spatele altora.

eu cred ca voi 2 nu ati citi bine ce am scris mai sus.

Link to comment
Share on other sites

Toti avem nevoie de anciente acum. De asta li se spune "rare".

Ce ti se pare deranjant sa faci cu un amic sm cc-uri, cand ramai tu si pica de sm io dai lui, cand ramane el ultimul si pica de bk iti da tie. Bine a fost un exemplu, din partea mea poti sa faci cu toata guilda cc-uri. Nu faci pe spatele altuia ci pur si simplu va ajutati. Asta nu este un joc de solo, probabil sti mai bine decat mine asta. Cred ca daca nu as avea cu cine sa comunic in joc/sa rad/sa ne ajutam etc. as turba.

Si pana la urma daca este cum spui tu sa nu te mai "doboare", crezi ca nu ar intra cineva din top 20-30 si sa rupa totul? iti spun eu ca da. De asta nu prea sta lumea la cc-uri. E greu si nu sti daca pica ancient de fiecare data (mai comod e in lot, pentru cei ce au castelul). Si in plus daca s-ar face chestia asta, castle siege-ul va avea valoare mai putin. Nimeni nu ar mai sta in lot si ar face cc-uri, atuncea probabil vei fi nemultumit ca intra astia putin mai mari care numai au nevoie de iteme, dar ei le dau in alianta => isi ajuta colegi sa termine seturi.

Nu stiu daca sti anumite reguli din aliantele "mari". Citez: " Ancientele nu ies sub nici o forma din alianta (cel putin asa era acum cateva luni, nu cred ca s-au schimbat multe)", si mi se pare normal sa fie asa. Unele persoane isi pierd 2 ore sambata seara la cs pentru a avea unele mici avantaje, inafara de renume. In lot faci mult mai repede lvl, decat ai face normal (ma refer dupa ce dai rr, intre lvl 1 si nu stiu, 200).

Referitor la 2, dimineata nu prea aveam timp sa dezvolt ideea, o voi dezvolta acuma:

Sa presupunem ca dl numai are voie in tark-ul de bk. Ce vei face cand mai multi bk-ii (mari) o sa traga pe langa tine, si elfe si etc. Nu cred ca vei prinde mare lucru. Si faci un rau celor care au dl.

Daca ai fi analizat putin ideea ta, ar fi putut iesi ceva ok.

Dupa cum sti sunt 2 tark-uri de bk. Le impartim "frateste". Unul pentru bk, si mg-ii pe str, iar altul pentru elfe si dl. Si atuncea nu cred ca vor mai exista neintelegeri ca dl are range mai mare etc. Bine inteles se va incarca regulamentul si mai mult, dar asta este deja alta problema.

Link to comment
Share on other sites

Referitor la 2, dimineata nu prea aveam timp sa dezvolt ideea, o voi dezvolta acuma:

Sa presupunem ca dl numai are voie in tark-ul de bk. Ce vei face cand mai multi bk-ii (mari) o sa traga pe langa tine, si elfe si etc. Nu cred ca vei prinde mare lucru. Si faci un rau celor care au dl.

Daca ai fi analizat putin ideea ta, ar fi putut iesi ceva ok.

Dupa cum sti sunt 2 tark-uri de bk. Le impartim "frateste". Unul pentru bk, si mg-ii pe str, iar altul pentru elfe si dl. Si atuncea nu cred ca vor mai exista neintelegeri ca dl are range mai mare etc. Bine inteles se va incarca regulamentul si mai mult, dar asta este deja alta problema.

cred ca tu nu pricepi ce vreau eu sa zic, problema cu dl-ul este ca are RANGE-UL prea mare, asta e problema, una e cand vine un bk full si da si alta e cand vine un dl, de bk te mai feresti, te pui mai intr-o parte dar de dl nu te poti feri, daca vine in tarcul de bk , da cu lantul in jumate de tarc.

tu zici sa le impartim, dar nu e o idee buna, crezi ca iar conveni unui dl sa se duca in tarku de bali? poate doar daca sar pune in loc de bali alti mobi mai tari, atunci zic ca ar fi ok sa fie inpartit.

Link to comment
Share on other sites

nu am apucat sa dau replay datorita penei de curent, dar sa revenim, dl ul are range mare, da il avantajeaza acu cat nu sunt multi bk mari, ok. peste ceva timp se schimba problema rau de tot, si acum daca vin 5 bk de peste 5 rr eu in tark nu fac nimic, bk ul omoara tot ce pica in raza lui dl ul trebuie sa vada mai intai mobu, cum sa atac daca nici nu apuca sa apara, si sa nu mai zic de problema 2, daca sunt 3-5 bk in tark e lagu asa mare incat chiar daca reusesc sa i vad tot degeaba ca nu fac nimic. va plangeti aiurea, sunt 5 dl peste 5 rr care va fac probleme si sunteti un server plin de bk, pentru 5 persoane sa interzici ceva, sa fim seriosi ...

Link to comment
Share on other sites

Deci tu vrei schimbarea unui event pentru faptul ca nu faci fata ?

Acelasi lucru si cu tarkul de bk.

Eu nu cer schimbarea unui event pt ca nu fac fata , din potriva in CC 6 le dau 2-3 bucati la mobi,ii bat destul de rpd, ideea e ca ma darama cand dau in mine mobii nu ca nu ii pot sa ii omor eu.Daca vrei iti fac si filmulet cand sunt in CC sa vezi cum sta treaba . Eu unu am vazut pe multe srv ca , CC-urile erau fara mobi care sa te impinga.Acolo trebuie sa castige cel mai tare nu cel care are range mare...

Si fac fata si in tarcul de bk stai linistit, se pare ca nici tu nu ai vazut esentialul, AICI NU E VORBA CA NU FAC EU FATA IN TARCUL DE BK, E VORBA CA DL-UL ARE RANGE PREA MARE, SI IA TOT IN JURUL LUI.

Link to comment
Share on other sites

2. contra , deoarece Dl e dezavantajat in tarcul de bk oricum , pana da el cu lanturile un bk cu twist rupe tot si DL nu mai i-a nimic

inseamna ca esti total pe dinafara in legatura cu ce poate face dl-ul,

dl-ul are dmg mare, si are si un attack speed mai mare ca al bk-ului, daca ai bk dute cu el langa un dl , si iti zic eu ca nu mai iei nimic pe langa el, dl-ul daca a atins un mob automat ii atinge si pe restu, si daca da 1 hit , iti zic eu ca face ks bk-ului.

Link to comment
Share on other sites

inseamna ca esti total pe dinafara in legatura cu ce poate face dl-ul,

dl-ul are dmg mare, si are si un attack speed mai mare ca al bk-ului, daca ai bk dute cu el langa un dl , si iti zic eu ca nu mai iei nimic pe langa el, dl-ul daca a atins un mob automat ii atinge si pe restu, si daca da 1 hit , iti zic eu ca face ks bk-ului.

sa vb cu tyrexelu ca e imd full , dupa ce-i iese ss si eu iti demonstrez ca un bk de 8 rr ii face ks de nu stie de el

si nu te grabii sa tragi contluzii pripite

dute si uita-te cat de des trage DL cu lanturile si cum trage un bk cu twisting la cel putin 6k agility

si tu esti putin pe dinafara , la hero mutat ce dmg asa mare iti trebuie ? =))

Link to comment
Share on other sites

Guest cosmarulVostru

1. Contra.

Motiv: in cc nu te pui afk ca in bc sau ds acolo trebuie sa te misti...cica bk nu are sanse in cc ia intreaba de [cioby] de unde si-a facut el rost de anciente :>

2.pas.

asa e in cc mi-au cazut iteme bunicele

armura anubis hyon helm si altele.daca esti destept termini cc

asa ca is contra la schimbatul mobilor

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...