Jump to content
Lancelot

Concurs foto APA si NOI

Recommended Posts

Postarea fotografiilor [vineri - marţi]

Vot [miercuri - joi]

Concursul fiecărei săptămâni are o temă diferită

Câştigătorul alege tema pentru săptămâna următoare

Fotografiile TREBUIE să fie personale

Fotografiile se vor încadra în cerinţele temei săptămânale.

Minimum de photoshop.

Se interzic fotografiile luate de pe alte siteuri

Intră în concurs o singură fotografie; daca o persoană postează o fotografie iar pe parcursul saptămânii se răzgândeşte şi postează alta, va intra în concurs ultima fotografie postată

Topicul de vot cuprinde expunerea fotografiilor şi a pollului, cu posibilitatea forumiştilor de a-şi motiva alegerea.

Fotografia va fi postată pe un site de genul photobucket.

În cazul în care pe primul loc se află două sau mai multe fotografii cu acelaşi număr de voturi, departajarea o va face un profesionist.

Se interzic comentariile maliţioase la adresa celorlalţi forumişti / fotografiilor lor

Se cere redimendionarea fotografiei înainte de a o urca pe net şi postarea propriu-zisă a imaginii în cadrul expoziţiei.

În cazul încălcării regulamentului, participantul în cauza va fi descalificat.

Tema de săptămâna asta este [bAPA SI NOI

.......................

Puteţi posta orice fotografie care vă aminteşte de copilărie, joc, inocenţă, etc indiferent dacă sugerează asta la un nivel abstract. Fotografia poate fi însoţită şi de un comentariu despre locul unde aţi făcut fotografia, motivaţie, personaje.

succes la pozat!

regulile se mentin..cu un PS..vom apela la un juriu care sa se uite un pic pe forum inainte de a se da verdictul. Voturile vor avea doar caracter orientativ

Link to comment
Share on other sites

Guest celmaislabaN*

Deci n-ai facut tu poza.

topicu zice ca tema pozei e "APA SI NOI". cum am putea sa fim noi in poza, si tot noi sa fi facut poza? :-??

pana la urma e de ajuns cu apa ? sau trebuie sa fim si noi?

( dau edit si pun poza cand primesc raspuns )

Link to comment
Share on other sites

topicu zice ca tema pozei e "APA SI NOI". cum am putea sa fim noi in poza, si tot noi sa fi facut poza? :-??

pana la urma e de ajuns cu apa ? sau trebuie sa fim si noi?

( dau edit si pun poza cand primesc raspuns )

Fotografiile TREBUIE să fie personale

Urmareste si problema din concursul trecut cu pozele in care apar cei care au submis poza. Este concur de fotografie, trebuiesc premiati cei care au facut poza, nu cei care apar in poze.

Link to comment
Share on other sites

Guest celmaislabaN*

Atunci se contrazice titlu cu continutut topicului.

Pacar ca se strica claritatea la resize.

Imagine IPB

Link to comment
Share on other sites

banuiesc ca titlul lasa un pic loc de interpretare...dar logica unui concurs foto este intr-adevar sa participi cu poze facute de tine, nu cu tine :)

iata si de la mine o poza:

http://img200.imageshack.us/i/ultimulefort.jpg/

Link to comment
Share on other sites

da e interpretabil :) dar vor fi admise si poze cu protagonistii ..dar si facute de ei :) de fapt cred ca ar fi mai apreciate cele facute de voi :) cu tema apa

hotaraste-te... eu zic sa admiti doar poze facute de noi. asta e si ideea. asa am si eu o gramada de prieteni fotografi cu pozele carora daca particip, nu aveti nicio sansa.

Link to comment
Share on other sites

ok so be it :) doar creatii personale :) nu poze facute cu voi..desi sper sa ne prindem daca apare ceva fake pe aici :D

PS lol dar scrie foarte clar ca fotografiile trebuie sa fie personale :) adica creeatie proprie..nu cu persoana in cauza ..dar daca cineva vrea sa puna o poza in care apare intr-un context legat de apa ..nu e bai..ca doar nu suntem nazisti

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...