Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

cycodrom

bug iteme

Recommended Posts

http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=315438 s a discutat si aici dar avand in vedere numele topicului putin probabil sa se uite cineva prea curand pe el, srry ca deschid unu nou dar asta e solutia sa atrag atentia mai repede.

ce s e intampla, dispar itemele cand dai clic pe ele

dupa ce dai move reapar la loc dar tot nu poti sa le misti

itemele de pe tine cand dai clic apar, cand dai clic iar pe spatiu gol fara aruma reapar... nu merge sub nici o forma sa arunci sau sa scoti un item nici cu clic dreapta.

nu se rezolva cu mass tel, nu se rezolva nici cu pk, nici daca mori de la mob, poate cu un sw dar asta inca nu am incercat fiind pm.

poate o sugestie ceva... pana la sw :)

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Vreau sa semnalez si eu un fel de bug. Un coleg de guilda cu multe rr, a donat unui alt coleg non rr un set thunder ca sa-l poata purta dupa ce da primul rr. Acesta a luat setul, l-a pus pe un caracter mai mic si a completat restul inventarului cu jwls, apoi dupa circa 2 saptamani cand a dat rr, a dorit sa ia setul ca sa-l puna pe el si stupoare, setul disparuse complet, au ramas doar jwls care erau asezate in jurul lui in inventar.

Mentionez ca setul este foarte vechi, nici vorba de dupe, e primul set thunder pe care l-a avut un mg din guilda, facut tot din invazii la care am participat si eu, deci stiu si setul si cum a fost obtinut.

De asemenea, cel care susitine ca i-a disparut este un om de incredere si il cred pe cuvant cand spune ca nu face mistouri si ca nu a dat contul la nimeni. Ideea e ca i-a disparut numai respectivul set thuunder lk +ref +9, dar i-au ramas pe cont iteme ancient, bog, jol, bless, invitatii de K6 k7 care de asemenea sunt foarte cautate.

Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau 3XTR3M, nu am nicio explicatie plauzibila pentru ceea ce i s-a intamplat colegului tau. Tine de jocul in sine, configurarea lui, pierderi de date probabil, sau amestecul lor, habar nu am.

@cycon, la fel. Sunt bug-uri ale jocului in sine, nu cred ca pot fi remediate, dar am sa-i arat lui dragosh, poate stie despre ce e vorba.

Link to comment
Share on other sites

intradevar se dupeaza, 1 item il poti muta, unul nu, dupa ce se dupeaza

dar insa colegule e greu sa faci chesti asta si nu cred ca ai facuto din greseala ....

Insa nu e infractiune si chiar daca esti baiat destept te poti folosi de bug in felul urmator :

Incercati sa dupati cum ar veni arma de pe dumneavoastra dati in mobi cu o arma ...

si apoi bagati si cea dupata !

Se ia dmg-ul ... deci ca prin urmare :))

in loc sa iti cumperi 2 sabii ... iati una mortala ! :D si dmg-ul si opt se iau ...

Asta e un bug vizual ....

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...