Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

dan

Sugestie mobi arena

Recommended Posts

uitati-va putin pe BK status

http://www.linkmania.ro/s1/status/index.ph...rd=2&tip=17

elf status

http://www.linkmania.ro/s1/status/index.ph...rd=2&tip=33

mg status

http://www.linkmania.ro/s1/status/index.ph...rd=2&tip=48

dl status

http://www.linkmania.ro/s1/status/index.ph...rd=2&tip=64

sunt 12 bk peste 10rr

sunt 5 elfe peste 10 rr

sunt 24 mg peste 10 rr

sunt 5 dl peste 5 rr

in total 46 de caractere , dar doar 8 tarcuri in arena unde se poate creste acceptabil. kalima 6-7 sunt full permanent. daca astea 8 tarcuri (4 gigas 4 fire) sunt ocupate cu party-uri full unde pot creste restul de 30 de caractere? de ce nu se baga gigas/fire golem pe spoturi si in tarcurile de bk? sunt inutilizabile spoturile si acolo se lasa afk la greu. pe langa asta, xp-ul este sub orice critica; sa nu mai spun ca in tarcul de bk, pe langa faptul ca xp este mic, se mai trage si la ks.

de asta este haraiala asta intre playeri, unii cresc si tin spoturile cu saptamanile, si altii vin si baga preluari in prostie sa poata creste decent si ei; de aici scandalurile de pe global si dorinta de vanatoare.

daca s-ar baga mai multe spoturi unde sa creasca lumea, automat s-ar reduce preluarile-implicit scandalurile.

sugestiile mele ar fi:

1. sa se bage fire/gigas golem in ambele tarcuri de bk, ori sa se schimbe mobii de pe toate spoturile din arena in fire/gigas golem.

2. sa se mareasca atributele tuturor mobilor de pe spoturile din arena, implicit xp-ul pe care il dau. asa toate charurile mari vor putea creste calumea singure+ca se vor face mai multe party-uri decat pana acum (si asa se plange lumea ca nu se fac party-uri si ca toti sunt individualisti)

Link to comment
Share on other sites

uitati-va putin pe BK status

http://www.linkmania.ro/s1/status/index.ph...rd=2&tip=17

elf status

http://www.linkmania.ro/s1/status/index.ph...rd=2&tip=33

mg status

http://www.linkmania.ro/s1/status/index.ph...rd=2&tip=48

dl status

http://www.linkmania.ro/s1/status/index.ph...rd=2&tip=64

sunt 12 bk peste 10rr

sunt 5 elfe peste 10 rr

sunt 24 mg peste 10 rr

sunt 5 dl peste 5 rr

in total 46 de caractere , dar doar 8 tarcuri in arena unde se poate creste acceptabil. kalima 6-7 sunt full permanent. daca astea 8 tarcuri (4 gigas 4 fire) sunt ocupate cu party-uri full unde pot creste restul de 30 de caractere? de ce nu se baga gigas/fire golem pe spoturi si in tarcurile de bk? sunt inutilizabile spoturile si acolo se lasa afk la greu. pe langa asta, xp-ul este sub orice critica; sa nu mai spun ca in tarcul de bk, pe langa faptul ca xp este mic, se mai trage si la ks.

de asta este haraiala asta intre playeri, unii cresc si tin spoturile cu saptamanile, si altii vin si baga preluari in prostie sa poata creste decent si ei; de aici scandalurile de pe global si dorinta de vanatoare.

daca s-ar baga mai multe spoturi unde sa creasca lumea, automat s-ar reduce preluarile-implicit scandalurile.

sugestiile mele ar fi:

1. sa se bage fire/gigas golem in ambele tarcuri de bk, ori sa se schimbe mobii de pe toate spoturile din arena in fire/gigas golem.

2. sa se mareasca atributele tuturor mobilor de pe spoturile din arena, implicit xp-ul pe care il dau. asa toate charurile mari vor putea creste calumea singure+ca se vor face mai multe party-uri decat pana acum (si asa se plange lumea ca nu se fac party-uri si ca toti sunt individualisti)

nu sunt de acord sa se bage fire si gigas in tarcurile de bk deoarece multi bk nu fac fata inca ar merge daca ar pune in loc de bali fire/gigas iar pe cel de mutanti sa il lase asa .

Link to comment
Share on other sites

Guest The_KniveS

arena acum e varza rau, si va dau si un exemplu la bali si soldieri: la 3 rr le dau 7hit si iau 7-8-9k max xp,

in tarkan2-3 iau tot 7-8-9k max xp , dar le dau 3 hit...vedeti si voi diferenta...

ar fi bine bali si soldierii sa fie cum erau pe 97d , cu xp mare daca tot sunt greu de omorat

Link to comment
Share on other sites

In momentul de fata sunt prea multe spoturi pe server, v-ati obisnuit sa stati cate 1 pe spot, ajungem sa fie om si spot.

ai inchis topicul celalalt da iti raspund aici:

de asta astept de o saptamana sa-mi iau tarc la fire golem nu?

si asa xp este mic, nici spoturi nu sunt, unde sa cresc? spoturile de pe toate hartile sunt facute de asa natura sa poata sta numai sm/mg pe ele. daca stau toata ziua sa fac preluari sa-mi iau un fire golem, iar se plange lumea ca se fac preluari in nesimtire din 10 in 10 minute

bk-ii pot creste doar la fire golem si in cel mai rau caz la gigas golem. tarcul de bk este penibil ca xp, dar pana nu va faceti bk de cel putin 13 rr-uri nu aveti de unde sti.

bk nu pot creste tarkan singuri,

bk nu pot creste icarus singuri,

bk nu pot creste kalima singuri,

bk nu pot creste nici macar arena singuri ca e full de party-uri pe tarcurile mari unde s-ar putea creste acceptabil. aici ma refer sa creasca singuri cum o pot face sm/mg. spoturi pentru bk in afara de arena nu sunt, tarcuri de bk nici atat. astia mici sar de cur in sus sa ramana mobii asa, dar cand vor creste vor incepe sa planga sa se puna mobi mai puternici. amuzant nu?

am dat reply in topicul cu Castle Siege din greseala. aici trebuia postat.

Link to comment
Share on other sites

De acord ca macar unul din cele 2 tarkuri de bk sa fie populat cu mobi mai puternici si implicit cu experianta mai mare.

Celalalt tark sa se faca niste teste cu un bk de 2 rr max si sa se constate la ce fel de mobi face fata decent, fara sa-si dea viata non stop.

De acord ca spoturile de bali si soldiers dau experienta putina si sunt tinute cu greu de un caracter de 1 rr, chiar si la 2 rr in cazul dl-ului si elfului.

Pana la urma chestia cu bonus de experienta in party ar fi cea mai buna solutie, dar se pare ca nu se poate aplica.

DE ACORD in mare parte cu sugestia cu conditia sa se lase tark de bk si pentru cei de 1-4 rr ca sa aibe unde sa traga si ei in cazul in care nu gasesc sau nu doresc party.

Link to comment
Share on other sites

eu sunt pro sa se mai adauge nijte spoturi cu gigas\fire\omega .... ptr ca deja a inceput sa se creasca bine ... shi nu prea ai unde sa dai.... cam peste 30% din playeri stau degeaba plimbanduse prin lore sau alte porcarii ..... mi se pare o idee GENIALA sa se mai adauge nijte mobi mai buni prin arena:) :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

tu vrei la 2 rr cu bk sa cresti in tarcul de bk? :)) pe 97d la 3-4 rr nici nu aveai ce cauta arena si acum vreti ca la non rr sa aveti tarcul vostru.

sugestia asta este una pe termen lung. cand veti creste mai mari o sa vreti automat si xp mai mare, si mai multe locuri unde sa faceti xp decent si cu party.

Link to comment
Share on other sites

De acord ca macar unul din cele 2 tarkuri de bk sa fie populat cu mobi mai puternici si implicit cu experianta mai mare.

Celalalt tark sa se faca niste teste cu un bk de 2 rr max si sa se constate la ce fel de mobi face fata decent, fara sa-si dea viata non stop.

De acord ca spoturile de bali si soldiers dau experienta putina si sunt tinute cu greu de un caracter de 1 rr, chiar si la 2 rr in cazul dl-ului si elfului.

Pana la urma chestia cu bonus de experienta in party ar fi cea mai buna solutie, dar se pare ca nu se poate aplica.

DE ACORD in mare parte cu sugestia cu conditia sa se lase tark de bk si pentru cei de 1-4 rr ca sa aibe unde sa traga si ei in cazul in care nu gasesc sau nu doresc party.

ca posesor de dl tin sa te contrazic :) la 1 rr un dl tine mai bine spot bali ca orice sm /mg. Cu elfa sunt de acord cu tine. Insa munca e prea mare la 1 rr de ex pt spoturile alea cand ai exp mai bun in tarkan... si acolo nici nu risti un contor...

Si eu as fi de acord cu o modificare a mobilor in tarc bk. Macar omega wing in cel mare iar in cel mic... un ax hero nu ar strica, avand in vedere ca acest mob nu se mai gaseste in arena nicaieri :) (practic prima editie a tarcurilor de bk acesti mobi continea)

Link to comment
Share on other sites

Guest kreeper

Pro. Incluzand si spoturile.

+ Sa fie exp 30k si pe spoturile din arena.

Cei non rr sau sub 3 -5 rr-uri sa creasca in kalima sau alte mape.

Pentru ca deja ne-am supra aglomerat. EUc a bk nu pot creste singur in kalima, deci ma duc in arena, si acolo gasesc numai partyuri si tarkuri ocupate. Iar la spoturi nu ma duc ca ma fac de ras.

Link to comment
Share on other sites

De acord ca macar unul din cele 2 tarkuri de bk sa fie populat cu mobi mai puternici si implicit cu experianta mai mare.

Celalalt tark sa se faca niste teste cu un bk de 2 rr max si sa se constate la ce fel de mobi face fata decent, fara sa-si dea viata non stop.

De acord ca spoturile de bali si soldiers dau experienta putina si sunt tinute cu greu de un caracter de 1 rr, chiar si la 2 rr in cazul dl-ului si elfului.

Pana la urma chestia cu bonus de experienta in party ar fi cea mai buna solutie, dar se pare ca nu se poate aplica.

DE ACORD in mare parte cu sugestia cu conditia sa se lase tark de bk si pentru cei de 1-4 rr ca sa aibe unde sa traga si ei in cazul in care nu gasesc sau nu doresc party.

fara suparare, dar arena e locul unde ar trebui sa creasca charurile cu cele mai multe rr, implicit sa fie si harta cea mai grea de crescut.

la inceputul serverului cand vdragosh a pus mobii in arena, nimeni nu putea sa creasca, toti se plangeau. si a replicat - ati vrut ARENA, aveti arena.

eu unul nu pot sa cresc la fire si nici la gigas. dar sunt de acord sa se inlocuiasca mobii din arena. cel putin omega in tarcul bk mic, si cel putin gigas in tarcul de bk mare. spoturile - axe, mutant, omega, etc. cum nu merg sa fac preluari la fire sau la gigas, o sa raman la omega, cel mult.

va plangeti toti ca la 2 rr nu puteti creste in arena, pai eu la 2 rr nici nu ma gandeam sa stau in arena ca imi dau monstrii mortales. si aveam de 10 ori vitality-ul pe care-l aveti voi, acum, la 2 rr. icarus, tarkan, kalima 3,4, nu stiti?

Link to comment
Share on other sites

inca i sugestie a "celor 5"

Unul as fi pro cu aceasta sugestie.

Arena ar trebui sa fie locul unde se face cea mai multa exp si cea mai rapida (asta doar daca ai multe rr) dar din pacate nu este asa.

PS: nu m-as mira daca va fi si aprobata.

Link to comment
Share on other sites

eu sunt pro sa se mai adauge nijte spoturi cu gigas\fire\omega .... ptr ca deja a inceput sa se creasca bine ... shi nu prea ai unde sa dai.... cam peste 30% din playeri stau degeaba plimbanduse prin lore sau alte porcarii ..... mi se pare o idee GENIALA sa se mai adauge nijte mobi mai buni prin arena:) :tiphat:

daca ar avea toata lumea unde sa creasca,ce ar fi?:)) ai gandit mult pana ai scos asta?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...