Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Sirius

Sugestie - Plangeri

Acordarea de nefondate  

30 members have voted

  1. 1. sunteti de acord?

    • Pro
      24
    • Contra
      6


Recommended Posts

Sugerez inceperea acordarii de nefondata la o scara mai mare. Actualele plangeri de multe ori sunt postate la nimereala, rar se citeste regulamentul, si tocmai acum citeam o plangere unde un player a fost pk-it pe spot s-a facut poza cu spot si la randul lui era postat pentru pk cand a revenit.

In parerea mea ar scadea numarul de plangeri "din burta" care apar (am ajuns deja sa le citesc ca un fel de cotidian )

Pro sau Contra va rog sa argumentati

Link to comment
Share on other sites

pai asa ar fi normal, dc nu ia ss cel care care e reclamat, sa ia reclamantul, multe plangeri cu "no suspend" la plangeri! Ar mai reduce din spam aiurea de multe ori, tot timpul plangerile cu 2 pagini se lasa cu no suspend :D

foarte buna sugestie!

Link to comment
Share on other sites

imi aduc aminte acum putin timp am acordat cuiva 3 zile nefondata si a facut un adevarat circ pe la banati cu toti colegii de alianta alaturi..asta dupa ce postase in mod constient o plangere fara printurile regulamentare.

Concluzia o trageti voi

Link to comment
Share on other sites

imi aduc aminte acum putin timp am acordat cuiva 3 zile nefondata si a facut un adevarat circ pe la banati cu toti colegii de alianta alaturi..asta dupa ce postase in mod constient o plangere fara printurile regulamentare.

Concluzia o trageti voi

Eu sunt ala , si am facut gura ca ai dat nefondata daor in cazul meu , iar pe ceilalti te-ai facut ca nu ii vezi , asa ca nu are rost sa te vaitzi ,Ori ia toata lumea nefondata care face o plangere gresita ori se da pe alese sau pe dorintze.

@PRO cu sugestia

Link to comment
Share on other sites

imi aduc aminte acum putin timp am acordat cuiva 3 zile nefondata si a facut un adevarat circ pe la banati cu toti colegii de alianta alaturi..asta dupa ce postase in mod constient o plangere fara printurile regulamentare.

Concluzia o trageti voi

iar incepi cu intepaturi si atacuri mascate, si cica tot noi suntem aia rai.

@OT: altii au luat 20 de zile nefondata, si altii scapa basma curata. totusi mi se pare o prostie faza cu nefondata. regula asta e creata din comoditate, si din dorinta de a da cat mai multe suspenduri (aiurea bineinteles)

cu ce va incanta cand unu ia suspend pentru nefondata? pana la urma ce-i nefondata asta?

reguli peste reguli, toate facute sa strice gameplay-ul de pe linkmania.

Link to comment
Share on other sites

Si daca erai tu ala ..ce?:) Ai facut o plangere stiind clar ca incalci regulamentul. De aceea nefondatele nu cred ca ar trebui acordate la prima abatere ..si nici nu ar trebui sa o primeasca jucatorii mai tineri care nu au avut ocazia sa se familiarizeze cu regulamentul.

Nefondata ar trebui sa pedepseasca in principiu rea vointa sau dorinta de a face o plangere ..chit ca initiatorul ei stie ca nu detine printurile conform regulamentului

Link to comment
Share on other sites

iar incepi cu intepaturi si atacuri mascate, si cica tot noi suntem aia rai.

@OT: altii au luat 20 de zile nefondata, si altii scapa basma curata. totusi mi se pare o prostie faza cu nefondata. regula asta e creata din comoditate, si din dorinta de a da cat mai multe suspenduri (aiurea bineinteles)

cu ce va incanta cand unu ia suspend pentru nefondata? pana la urma ce-i nefondata asta?

reguli peste reguli, toate facute sa strice gameplay-ul de pe linkmania.

Boom nu ma incalzeste nimica ca ia unul suspend pentru nefondata.. ci mai degraba o sa inceapa lumea sa invete sa posteze. Sper... Si sper de asemenea sa nu se mai posteze la intamplare ca in multe cazuri de pana acuma.. exemple nici nu e nevoie sa dau, e plina sectiunea plangeri de ele.

Nu e nici o regula in plus.

Si daca erai tu ala ..ce?:) Ai facut o plangere stiind clar ca incalci regulamentul. De aceea nefondatele nu cred ca ar trebui acordate la prima abatere ..si nici nu ar trebui sa o primeasca jucatorii mai tineri care nu au avut ocazia sa se familiarizeze cu regulamentul.

Nefondata ar trebui sa pedepseasca in principiu rea vointa sau dorinta de a face o plangere ..chit ca initiatorul ei stie ca nu detine printurile conform regulamentului

Cam la asta ma gandeam si eu cand am facut sugestia. Si poate la un numar de plangeri mai mic...

Link to comment
Share on other sites

Si daca erai tu ala ..ce?:) Ai facut o plangere stiind clar ca incalci regulamentul. De aceea nefondatele nu cred ca ar trebui acordate la prima abatere ..si nici nu ar trebui sa o primeasca jucatorii mai tineri care nu au avut ocazia sa se familiarizeze cu regulamentul.

Nefondata ar trebui sa pedepseasca in principiu rea vointa sau dorinta de a face o plangere ..chit ca initiatorul ei stie ca nu detine printurile conform regulamentului

tocmai, ca nu eram la multiple abateri de genul. era prima abatere la mine. rea vointa sa se pedepseasca? dorinta de a face o plangere? :)) pai de unde stii tu ca e rea vointa la unu cand posteaza? esti forumvazator? ai puteri supraforumiste? ma rog. n-are rost sa-mi bat capul cu tine. sa o lasam asa cum a cazut

@sirius nu ar fi mai bine daca s-ar simplifica la maxim regulamentul? sa se joace cat mai simplu si fara locuri de interpretari nici din partea playerilor nici din partea moderatorilor?

Link to comment
Share on other sites

Stiu remediul cel mai simplu pentru a evita plangerile astea din burta si cu gramada. Orice plangere ar trebui sa fie catalogata cu suspend, daca nu se acorda suspend, se acorda nefondata. Simplu, astfel va veti gandi de 2 ori inainte de a posta.

Cat despre nefondata, eu sunt de parere ca ar trebui sa ia nefondata atatea zile cat consta abaterea pentru care a postat. De exemplu daca a postat pentru KS, iar preluarea nu e buna de exemplu, sa ia nefondata 5 zile, atat cat trebuia sa ia ala de exemplu. Cel mai corect nu? Impaci si capra si varza.

Link to comment
Share on other sites

Eu am mai sugerat odata chestia asta pe versiunea 97.D si s-a aprobat ...si chiar folosit o perioada de timp .

Lancelot ..de ce sa nu ii dai din prima nefondata ?Ba foarte bine din prima..sa se familiarizeze (vba ta) cu regulamentul....ptr ca multi au intrat in joc si nu stiu decat print screen si fuguta la plangeri .

Asa invata si mai rpd regulamentul si voi nu va mai treziti cu plangeri de genul "Pk Arena"..sau plangeri incomplete fara poze ,absurde cu jigniri inventate..etc etc !

PRO !

Link to comment
Share on other sites

Guest smiley_real92

Cat despre nefondata, eu sunt de parere ca ar trebui sa ia nefondata atatea zile cat consta abaterea pentru care a postat. De exemplu daca a postat pentru KS, iar preluarea nu e buna de exemplu, sa ia nefondata 5 zile, atat cat trebuia sa ia ala de exemplu. Cel mai corect nu? Impaci si capra si varza.

Asa ar fi ok...eu as zice cu + ...dar merge ^_^

Link to comment
Share on other sites

Guest Inger Pervers

pro, prea multe plangeri puse la plesneala si dupa cautat nod in papura si intors pe toate partile doar doar de iese ceva.

PRO

cum a fost in cazul meu cu asa zisul KS. poate poate reuseau sa o intoarca cumva sa iau ss^^.

P.S. de facut printuri si de postat sunt familiarizati nu? asta stiu sa faca, dar sa invetze regulamentul BA!

Link to comment
Share on other sites

Guest c3882111

total impotriva.

in primul rand chestia cu nefondata ar trebuii scoasa. e dreptul fiecaruia sa abereze cat doreste chiar daca nu are dreptate.

in acelasi timp nu mi se pare normal ca jucatorii sa stie regulamentul la perfectie si in cazul in care gresesc la o plangere sa primeasca tot ei ss. e de datoria adminilor (din pacate multi din ei habar nu au de regulament) sa stie regulamentul si sa il aplice. e o tampenie sa sanctionezi pe cineva pentru ca nu stie.

nu e datoria conducatorului auto sa invete toate contraventiile si amenzile din codul rutier. asta e datoria politaiului , iar in cazul in care crezi ca esti nedreptatit poti sa depui plangere sau sa dai politia in judecata.

dupa mine aceasta pedeapsa pentru nefondata este total ilogica. sau e prea mare deranjul pentru moderatori incat daca ala greseste plangerea tre ii arda cateva zile de ss ca vezi doamne s a deranjat prea mult moderatorul sa citeasca o plangere gresita.

Link to comment
Share on other sites

Guest smiley_real92

A,dar e f logic sa vina la tine p spot si sa dea ks, sa zica ca te posteaza cand el habar nu are regulamentul..da :) bv...

Link to comment
Share on other sites

Guest c3882111

A,dar e f logic sa vina la tine p spot si sa dea ks, sa zica ca te posteaza cand el habar nu are regulamentul..da :) bv...

ai dreptul sa il postezi pentru KS. LOGIC

Link to comment
Share on other sites

Sugerez inceperea acordarii de nefondata la o scara mai mare. Actualele plangeri de multe ori sunt postate la nimereala, rar se citeste regulamentul, si tocmai acum citeam o plangere unde un player a fost pk-it pe spot s-a facut poza cu spot si la randul lui era postat pentru pk cand a revenit.

In parerea mea ar scadea numarul de plangeri "din burta" care apar (am ajuns deja sa le citesc ca un fel de cotidian )

Pro sau Contra va rog sa argumentati

pro am observat ca multi fac plangeri la plesneala :)

eu stau afk u imi faci preluare si cand revin eu te iau cu no ks te posteaz si poate poate sa nai u o poza buna sa te ard cu un suspend :))

Link to comment
Share on other sites

Stiu remediul cel mai simplu pentru a evita plangerile astea din burta si cu gramada. Orice plangere ar trebui sa fie catalogata cu suspend, daca nu se acorda suspend, se acorda nefondata. Simplu, astfel va veti gandi de 2 ori inainte de a posta.

Cat despre nefondata, eu sunt de parere ca ar trebui sa ia nefondata atatea zile cat consta abaterea pentru care a postat. De exemplu daca a postat pentru KS, iar preluarea nu e buna de exemplu, sa ia nefondata 5 zile, atat cat trebuia sa ia ala de exemplu. Cel mai corect nu? Impaci si capra si varza.

Total de acord! Mai mult pana acum am crezut ca aceasta e si pedeapsa in caz de nefondata! Silly me! Nota 4 pentru mine!

Link to comment
Share on other sites

Stiu remediul cel mai simplu pentru a evita plangerile astea din burta si cu gramada. Orice plangere ar trebui sa fie catalogata cu suspend, daca nu se acorda suspend, se acorda nefondata. Simplu, astfel va veti gandi de 2 ori inainte de a posta.

Cat despre nefondata, eu sunt de parere ca ar trebui sa ia nefondata atatea zile cat consta abaterea pentru care a postat. De exemplu daca a postat pentru KS, iar preluarea nu e buna de exemplu, sa ia nefondata 5 zile, atat cat trebuia sa ia ala de exemplu. Cel mai corect nu? Impaci si capra si varza.

corect :hail: pro

Link to comment
Share on other sites

Stiu remediul cel mai simplu pentru a evita plangerile astea din burta si cu gramada. Orice plangere ar trebui sa fie catalogata cu suspend, daca nu se acorda suspend, se acorda nefondata. Simplu, astfel va veti gandi de 2 ori inainte de a posta.

Cat despre nefondata, eu sunt de parere ca ar trebui sa ia nefondata atatea zile cat consta abaterea pentru care a postat. De exemplu daca a postat pentru KS, iar preluarea nu e buna de exemplu, sa ia nefondata 5 zile, atat cat trebuia sa ia ala de exemplu. Cel mai corect nu? Impaci si capra si varza.

PRO.

Asa poate s-ar mai imputina si topicurile deschise aiurea pe la plangeri. In loc de clasicul "No Suspend" sa se zica "X zile SS pentru nefondata"

In asa fel sa fie o invatatura de mine ca data viitoare sa citeasca regulamentul si sa fie mai atent.

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Stiu remediul cel mai simplu pentru a evita plangerile astea din burta si cu gramada. Orice plangere ar trebui sa fie catalogata cu suspend, daca nu se acorda suspend, se acorda nefondata. Simplu, astfel va veti gandi de 2 ori inainte de a posta.

Cat despre nefondata, eu sunt de parere ca ar trebui sa ia nefondata atatea zile cat consta abaterea pentru care a postat. De exemplu daca a postat pentru KS, iar preluarea nu e buna de exemplu, sa ia nefondata 5 zile, atat cat trebuia sa ia ala de exemplu. Cel mai corect nu? Impaci si capra si varza.

Sunt PRO pt nefondata, dar nu mereu merita nefondata cel care posteaza pe cineva,sunt cazuri ca si moderatori se consulta intre ei si dupa cateva pareri se da o decizie

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...