Jump to content
octavian_tavi_3

Breaking News!

Recommended Posts

Sursa

Vot în unanimitate la comitetul executiv naţional al PSD: toţi miniştrii social democraţi îşi vor prezenta marţi demisia în cazul în care premierul Emil Boc nu va reveni asupra deciziei de revocare din funcţie a Ministrului de Interne, Dan Nica.

Dupa mai putin de 12 luni, cateva pachete legislative destul de controversate, celebra criza, proteste peste proteste, un imprumut record la FMI, coalitia PSD-PDL a intalnit controversa care o va trimite pe calea disparitiei, daca PSD-ul se tine de cuvant, si maine toti ministri isi dau demisia.

Basescu iara isi baga coada

Nu ca as fi eu fan PSD, dar parca pe la Educatie au inceput sa faca niste modificari in bine si nu prea as vrea sa vad ca Boc si maestrul sau Basescu sa strice inceputul de reforma la edu.ro, iar criza politica care s-ar isca, ar putea declansa o criza economica mult mai sevara decat la nivelul actual, 1 euro - 5 lei. Deci va fi mai bine, sau mai rau?

Link to comment

La fel a amenintat si Basescu ca renunta, dar n-a facut-o. Nici in ruptul capului nu cred ca se va retrage PSD de la guvernare indiferent de decizia lui Boc.

Pariu ?

Basescu si-a pierdut din credibilitatea atunci. PSD sta mult mai prost la capitolul asta decat Basescu.

Nu cred ca isi permit sa nu faca ceea ce spun in perioada asta.

In spatele fiecarui partid sunt bani si interes, dar o oarecare coerenta trebuie sa existe.

Link to comment

Basescu si-a pierdut din credibilitatea atunci.

Vorbiti de faza cu demisia? Daca da, sunteti in necunostiinta de cauza. Daca demisiona in acel moment, scotea guvernul lege ca un presedinte care isi da demisia nu poate sa candideze din nou (vezi exemplul Lituaniei parca).

Cat despre amenintarea asta patetica.. e cam ca "imi iau jucariile si plec acasa :(" Bullshit copilaresc, furtuni intr-un pahar cu apa.

Link to comment

Vorbiti de faza cu demisia? Daca da, sunteti in necunostiinta de cauza. Daca demisiona in acel moment, scotea guvernul lege ca un presedinte care isi da demisia nu poate sa candideze din nou (vezi exemplul Lituaniei parca).

Cat despre amenintarea asta patetica.. e cam ca "imi iau jucariile si plec acasa :(" Bullshit copilaresc, furtuni intr-un pahar cu apa.

Vedem. E o chestie destul de simpla. Daca iesind de la guvernare au mai mult de castigat in viitorul apropiat decat daca raman, atunci or sa rupa alianta.

Se trage in PD cu toate tunurile.

PSD+PNL=ciolan ? Parca da.

Link to comment

urmeaza alegerile

acum vor baietii ceva atentie, ca bebelusii

guvernu roman e un rahat mare, si tot c zic si fac e doar pt ei

toate mizeriile astea sunt doar trucuri politice, stiu baietii cum sa iasa toti in castig pe seama prostilor

Link to comment

E oficial, si-au dat demisia, acum sa vad ce vrea Base sa faca ...

PS cu cat a scazut euro in 6 zile, l-a crescut Boc in 2.

@Stalk3r si restul de 20% sunt interesati doar de topicuri gen "wc de aur"?

@blk daca Base a zis ca demisioneaza daca e suspendat, atunci ar fi trebui sa se tina de cuvant indiferent de ce i-ar fi pregatit PNL+PSD la vremea aia, nedemisionand a aratat ca cuvantul lui nu are nici o valoare.

Link to comment

Fiecare incearca sa arunce vina unu pe altu, clasic :)) .

Vina e a ambelor partide.cat despre ministri toti sunt praf.

sa ne luam de cei psd putin ca vad ca ei au facut si au dres...educatia-doamna ministru a facut terci bacul .Au inceput fara sa stie la ce se da cum se da si cand se va da :)) .In plus daca ai putina minte in creier faci sa se aplica pentru cei care intra a 9 nu pentru clasele10-11-12 care sa`u pregatit pentru cva si acum le zici: stiti am schimbat si noi pe ici pe colo :))

cat despre ultra-capabilul minstru de interne in ultimul timp numai jafuri si spargeri,se fura armament se jefuiesc banci iti da in cap pe strada =))

Astea fiind spuse ne ducem la vale.Si e vina psd+pdl+clasei politice..daca o tinem tot asa ajungem mai cva ca kongo.Si asa de final e o intoxicare la tv ce na`m vazut.La unele emisuni se vede de la o posta ca tin cu psd la altele cu pdl chiar nu mai exista jurnalisti adevarati?

Link to comment

Nica: Aruncarea Romaniei in criza politica va avea efecte grave

Fostul ministru de Interne, Dan Nica, a anuntat ca toti ministrii PSD si-au depus demisiile la cabinetul lui Emil Boc. Intr-o declaratie facuta la Palatul Victoria, Nica a declarat ca aruncarea Romaniei in aceasta criza politica va avea efecte grave.

Politica e o curva dar una batrana.

Din cati se duc la vot cati au macar habar despre ce se intampla in politica?

Cati se duc din plictiseala sau indemnati de frumusica sau 'inteligenta' analista prezentatoare?

Luni e greva generala.

De ce nu ne merge noua romanilor mai bine?

Presupun ca suntem idioti.

Link to comment

Dupa ce l-am ascultat pe Base si apoi pe Boc, a fost confirmat ca Boc = supusul umil a lui Base, a repetat ideile maestrului sau si brusc dupa ce au iesit cei de la PSD din guvern a gasit o mina de aur si da bani la toata lumea: pensionari, drumuri, educatie, primarii.

Leul a pierdut foarte mult din valoare, intr-o singura zii, iar accizele (preturile) de anul viitor vor fii mult mai mari decat cele de anul asta.

Link to comment

Eu nu inteleg de ce era PSD la guvernare de la inceput? Cum se poate o guvernare comuna intre 2 partide de centru stanga si centru dreapta? PSD-ul trebuia sa fie in opozitie de la inceput insa ei s-au apucat sa amestece cacatul si a iesit ghici ce , un cacat mai mare .

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...