Jump to content
flamer

Chinatown de Romania

Recommended Posts

Yakuzza e mafia japoneza din cate stiu...

Oricum,nu stiu cat de ok e stabilirea lor in Romania,poate acum numarul chinezilor in tara noastra e destul de mic,dar in viitor ar putea creste,ca sa nu mai zic de faptul ca nu sunt locuri de munca,iar ei cum se multumesc cu putin,ar lua toate sansele tineretului de a avea o slujba.Si cu toate acestea,cum spunea cineva mai sus,evaziunea fiscala e una dintre ideile lor de baza,doar ca in China nu prea o pot aplica din cauza regimului,dar aici e pe placul lor.

Link to comment

ai dreptate...ei nu sunt violenti nu comit infractiuni ...incearca doar sa castige un ban cinstit...

Fix in Romania si-au gasit sa castige un ban cinstit .... pai cand va intra euro la noi in Romania si vor vedea ca un salariu e intre 200-400 de euro vor pleca cu sutele inapoi ...

Link to comment

Asiaticii in general, mai mult Chinezii si Japonezii sunt unii dintre cei mai respectuosi si cumsecade oameni de pe glob, cel putin cei pe care i-am intalnit eu asa au fost. Din partea mea sa vina cat mai multi asiatici in Romania, poate asa mai invatam cate ceva de la ei si vom fi vazuti cu alti ochi in lume. Eu sincer mi-am propus ca dupa ce termin facultatea sa ma duc in Japonia, deoarece ma atrage foarte mult tara in sine, cultura si bunul simt care este acolo. As prefera de 5 de ori mai mult Japonia decat Romania (actuala).

Link to comment

iti mai zic inca o data....

cand zic cioroi ma refer la cei din america aia rai si violenti..nu cei din africa ,india bangladesh etc...ca cei din africa nus violenti nu comit infractiuni nu etc...

... ei is pasnici .. africanii ...pff #-o

... despre chinezi ... ma abtin ... sincer prefer o vorba a lui om "prefer rasa pura"

Link to comment

E incredibil in ce hal au acesti asiatici au reusit sa transforme continentul American, in special marile orase care sunt sufocate de acestia. E incredibil cat sunt de rautaciosi, agresivi, rasisti si lipsiti de cele mai elementare reguli de igiena si bun simt. Colcaie universitatile americane de ei, cat si toate institutiile guvernametale. Cand unul dintre ei reuseste sa patrunda fie intr-o universitate, fie la un loc de munca, respectivul loc se ingalbeneste in cateva luni, fara vreo pretuire a valorii, a studiilor etc, ci doar pe baza rasei si rudeniei. In orice reclama vezi la TV sau pe strada e musai in prim plan sa fie un asiatic daca e ceva de bine, iar daca e campanie de combatere a ceva ca de ex a cancerului, atunci albii apar in plin plan ca fiind cei bolnavi. Majoritatea sunt putorosi, singura lor ocupatie fiind barfa si sapatul colegilor, care trebuie sa le cam faca si treaba lor si nu au timp sa isi pazeasca spatele de acestia. Ma ingrozesc cu cata rapiditate se extind oriunde in lumea asta si in ce se transforma locurile unde patrund ei.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...