Jump to content
keeekeeess

De ce sa traim ?

Recommended Posts

Nu sunt rocker sau am intentii sinucigase. Totusi va intreb : de ce sa traim ? Care este sensul vietii ? Oricum murim si tot ce facem se uita. Odata mort nu iti mai pare rau ca nu mai ai ocazia sa merg cu prietenii la o bere. Moartea este intr-un fel a adormii. Nu te plictisesti in somn, nu ? Astept argumente pentru ca merita sa traim. biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Ce topic varza...scuze frate dar tu nu esti sanatos la cap... BangHead.gif .......A trai este un privilegiu dat de Dumnezeu.....il primesti si il traiesti cum vrei.....nu oi fi tu rocker,baptist..adventist de ziua 6,7,8,9 sau de a cata or mai inventa astia dar intreg la minte nu esti. eusa_doh.gif

Link to comment
Share on other sites

nwradu : Stiu, si mie imi plac chestiile alea care le-ai enumerat peacolo. Totusi odata mort nu mai regret dupa ele, ori mor acuma ori peste 60 de ani tot acolo ajung. Si tot ce am facut in viata mea uit.

Cu daru de la d-zeu, bine traiesc si apoi mor si ajung in Rai. Pentru ce sa ajung in rai ? sa ma rog non-stop la d-zeu acolo ? Si sa zicem ca in Rai ai propriul tau paradis facut de tine. Totusi pentru ce scop traiesti acolo ? Pentru bani femei si masini ? Si mort ti-e la fel de bine.

Cat despre rockeri, odata cu valul asta de copkii de 14-15 ani care se cred cool ca asculta rock o venit si moda cu taiatul venelor(desigur le taie asa sa arate la prieteni, nu sa moara).

csoka : man fiecare cu religia lui, daca tu ai fost invatat de mie cu 'crede si nu cerceta' si 'multumeste-te cu ce ti-o dat dumnezeu' nu inseamna ca eu trebe sa stau sa ascult biserica tot ce zice. Stii ca DaVinci era sa fie ucis pentru ca el a demonstrat ca coprul omenesc functioneaza ca o masinarie organica si nu datorita interventiei divine.

Singuru lucru care ma tine in viata este instinctul de conservare biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Trespasser

Mah, chestia cu rockerii e un cliseu bagat aiurea in cap la oameni. Ca si ala ca toti care poarta haine negre si au par lung sunt satanisti. Aha, si calugarii de la Muntele Athos se incadreaza in aceasta categorie. Think about it, you'll get it.

In adolescenta iti vine sa iti iei venele indiferent de muzica asculti. Orice bravada e buna ca sa iesi in evidenta. Fumatul, alcoolul, drugs iti spun ceva?

Din curiozitate, ce varsta ai?

Nu iti impartasesc parerea despre moda "tineretului" de azi. Din ce vad in jur, si am unde (stau in zona de blocuri si imi plimb zilnic cainele) e la moda sa fii "manelist bengos" sau Marius Moga-list. angry9.gif Go figure. Cand ma gandesc la faptul ca generatiile astea au sa ne plateasca noua pensia ma apuca migrenele. eusa_doh.gif

Nimeni nu stie de ce traim. Asa cum nu o sa stim de apa e uda, cine a inventat apa calda sau mersul pe jos. E o intrebare prea abstracta ca sa existe un raspuns. Si ce fun ar mai fi sa "traiesti" fara sa mai existe mistere?

PS Daca stai sa te miri "de ce traim" s-ar putea sa nu mai "traiesti" niciodata. Follow the white rabbit. smile.gif

Link to comment
Share on other sites

csoka : man fiecare cu religia lui, daca tu ai fost invatat de mie cu 'crede si nu cerceta' si 'multumeste-te cu ce ti-o dat dumnezeu' nu inseamna ca eu trebe sa stau sa ascult biserica tot ce zice. Stii ca DaVinci era sa fie ucis pentru ca el a demonstrat ca coprul omenesc functioneaza ca o masinarie organica si nu datorita interventiei divine.

Tu ai inteles gresit!Eu nu am absolut nimic nici cu religia ta nici cu a mea cu a nimanui!Doar ca este un topic....cum sa-ti spun...(?!)chiar prost..adica intrebi "de ce sa traim" !E ca si cum ai primi un cadou si ai intreba : "de ce sa-l primesc"?!Traiesti si gata...

No Offense dude....dar asta e parerea mea! occasion14.gif

Link to comment
Share on other sites

Stiu, si mie imi plac chestiile alea care le-ai enumerat peacolo. Totusi odata mort nu mai regret dupa ele, ori mor acuma ori peste 60 de ani tot acolo ajung. Si tot ce am facut in viata mea uit.

keeekeeess, important e sa nu uite ceilalti de ce ai facut in viata (si aici nu ma refer la prostii, nu cred ca va fi careva mandru de tine ca ai fost la inchisoare sau ca ai omorat nu stiu cati biggrin.gif), altfel ai trecut prin ea ca si gasca prin apa...

Femei, masini, distractie... chestii simple din astea. Nu te gandesti prea mult la "de ce sa mai traiesc inca o zi?", pur simplu o faci si aia e...

Da, maruntisurile si detaliile marunte dau culoare vietii. Mai traiesti o zi ca sa ti-o faci mai buna decat cea care a trecut(chiar daca de multe ori nu prea iese combinatia blink.gif )

keeekeeess , uite aici un citat dintr-un film aparut relativ recent care cred iti raspunde la intrebare :

"Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away..." - si mare dreptate are...

Later edit : sorry nwradu , ai dat close in timp ce scriam sad.gif

Edited by L3b3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...