Jump to content
Linky

Fc Vaslui - Rapid

Recommended Posts

Hai vasluiiiiiii.....azi ...a avut loc primul meci din divizia A a echipei de fotbal FC Vaslui...meci sustinut impotriva echipei Rapid (huooo). Meciul a fost o incercare atat pentru echipa vasluiana cat si pentru suporterii acesteia..

Probabil ati vazut la stiri azi.....scene de lupta dintre suporterii echipei vasluiene si galeria rapidista...incheiat cu ranirea unor suporteri din vaslui si arestarea urmata de imediata eliberare a 8 suporteri de la echipa oaspete...

Parerea mea echipa rapidista a avut un comportament de rahat...au instigat pur si simplu vasluienii la bataie...prin marshul lor prin tot orashul cantand si strigand lozici cu referire la echipa lor....Daca citeste vre-unul dintre ei acest post ...sa va fie rushine...luati si invatati sa va comportati...nesimtitilor...si ne faceti pe noi marlani si prosti...uitati-va la voi...

Daca nu stiati moldova a avut celel mai mari genii dintre care amintesc 2...si cei mai importanti : Mihai Eminescu si Ion Creanga

Link to comment

Greu de crezut...dar cred ca poti sa mai vezi doar in seara asta despre bataie....si apropo o devastat si restaurantul patronului de la echipa vasluiana... atunci cand au fugit de vasluieni...(dupa ce i-au spart capu la un vasluian)

Link to comment

puiutzz mama...strigi...da nu strigi in centrul orasului..unde erau toti suporterii vasluieni...aia era instigare la violenta...si pacat ca nu i-a arestat sa ii tina vre-o sapt in puscarie...ca acolo invatau ei sa tipe..cum trebuie

Link to comment

Am vazut si eu stirile din sport si am citit pe site-ul gsp despre ce sa intamplat..din cate am vazut si am inteles suporterii din vaslui au inceput..si dupa aia sau batut a venit garda si gata .Oricum nu mai conteaza...totusi suntem in romania occasion14.gifeusa_whistle.gif

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...