Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Bastia

cineva vrea sa imi sparga contul

Recommended Posts

am vazut pe joc ca cineva incearaca sa-mi acceseze contul, am primit mail de la link mania cu formular de recuperare a parolei, sa imi fac griji? poate cineva sa imi sparga parola? ar trebui sa o schimb de siguranta?

nu am luat programe de pe net care ar putea contine key logger sau ceva de genul.

astept sfaturi, ms!

Link to comment
Share on other sites

Nu se poate sa-ti trimita mail daca nu stie parola. Iti sugerez s-o schimbi cat mai repede.

http://www.linkmania.ro/s1/cont/recuperareDC.php

Aici scrie clar: contul si parola. Nu se poate trimite mail cu recuperare date daca nu stie parola.

e clar ca le are deja pt imi scrie ca cineva incearac sa-mi acceseze contul, deci are parola, chestia e ca sunt logat, ce ar trebui sa fac? schimb parola acum dar am alte parole pe care nu doresc sa le afle :D

daca stie cineva care eventual a patit asa ceva, dc are parola de la joc e posibil sa o aiba si pe aia de pe yahoo sau de pe alte conturi pe care m-am logat azi de exemplu?

antivirusul detecteaza aceste keyloger?

doar prin format/reinstal pot scapa de el? (habar nu am de unde puteam sa-l iau :( )

Link to comment
Share on other sites

Nu conteaza ca iti scrie ca vrea sa-ti acceseze contul, asa scrie si daca scrie alta parola. Tot ce poti sa faci e sa schimbi parola si la mail si la contul de mu.

Nu, antivirusul nu detecteaza keylogger. Prin format scapi de el.

Link to comment
Share on other sites

Nu conteaza ca iti scrie ca vrea sa-ti acceseze contul, asa scrie si daca scrie alta parola. Tot ce poti sa faci e sa schimbi parola si la mail si la contul de mu.

Nu, antivirusul nu detecteaza keylogger. Prin format scapi de el.

nu mai primesc mail, mi-am schimbat parola din cont, dar nu primesc mailu de confirmare, nu primesc nici mailul de recuperare, dureaza mult de obicei..?

Link to comment
Share on other sites

Daca e pe yahoo, da. Exista sansa minima sa nu mai primesti niciodata. Yahoo-ul e deja over-mega-ultra-rampage solicitat, confirmari de genul asta prin mail ajung greu, sau niciodata.

am schimbat, voi schimba si wind, sper sa fie ok

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

eu folosesc Kaspersky 2010 si am vazut ca detecteaza keyloggerele.....o zi buna

Dap , adevarat, si eu l-am instalat ieri :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Si eu il folosesc si are virtual keyboard incorporat pe deasupra! Foarte bun cand vine vorba de keylogger's !

E bine de stiut, mersi. :D

Bastia, daca mai ai ceva probleme imi dai pm si eventual iti redeschid topicul. Bafta cu contul, sa speram ca nu ti se va intampla nimic.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...