Jump to content
Memmorex

Cum vedeti viitorul?

Recommended Posts

Am tot intrebat prietenii cum vad viitorul si de cele mai multe ori am primit un raspuns simplu:" Nu stiu "

Acum va intreb pe voi.

Cum vedeti viitorul?

Tehnologie moderna,cladiri inalte si stralucitoare ?

Asa?

Si asa?

Sau un mediu post-apocaliptic(sper ca m`am exprimat bine) rezultat al unui razboi nuclear sau ceva si mai rau?

Asa?

Si asa?

Si mai ales asa?

Link to comment
Share on other sites

nu-l vad atat de sumbru. la un moment dat tot isi vor da seama ca razboiul e de domeniul trecutului, chiar daca pentru asta va trebui sa mai trecem printr-unul. totusi tinerii sunt din ce in ce mai constienti de faptul ca razboaiele nu mai sunt la moda si ca e cazul sa incepem sa ne salvam planeta.

Link to comment
Share on other sites

nu-l vad atat de sumbru. la un moment dat tot isi vor da seama ca razboiul e de domeniul trecutului, chiar daca pentru asta va trebui sa mai trecem printr-unul. totusi tinerii sunt din ce in ce mai constienti de faptul ca razboaiele nu mai sunt la moda si ca e cazul sa incepem sa ne salvam planeta.

Ai oarecum dreptate...Dar daca se enerveaza rusii si ne dau cu nucleara in cap?

Link to comment
Share on other sites

Hmm,nu-l pot vedea pentru ca o sa fiu untr-un cosciug,mancat de insecte.

Glumeam (sau nu)

Romania nu o sa se schimbe,sau daca o sa o faca,noi o sa fim morti.

Amin.

Link to comment
Share on other sites

Daca e sa-mi ascult intuitia, viitorul e mai degraba distopic.

Daca e sa-mi ascult optimismul, vom gasi resurse pentru a depasi dezastrul.

Inca este extrem de actuala teoria demo-economica a lui Thomas Malthus, chiar daca a fost 'produsa' in secolul 18. Iar pentru distopii, exista o lista lunga de carti, filme si scenarii posibile. Unele dintre ele chiar foarte foarte bune.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...