Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Valhalla

intrebare despre preluare

Recommended Posts

11. Modalitate preluare spot

Pentru a prelua un spot trebuie sa intrebati explicit "afk+nume destinatar" toate caracterele aflate pe spot / in tarc, intr-un interval de 5 minute. Acestea sunt obligate sa raspunda in acest interval de timp. Preluarea necesita 4 poze, in minute diferite, printul 1 fiind in minutul 0 si al treilea print in minutul 4, urmat de printul cu F4 ridicat in minutul 5 pentru a incheia preluarea. Preluarea incepe din momentul cand ati adresat prima intrebare dar aceasta nu se va incheia cu o intrebare afisata de caracter in momentul printului F4. Daca totusi dupa printul cu F4, persoana ce urmeaza a fi preluata, raspunde, nu se mai ia in considerare, chiar daca este minutul 5. Setul de intrebari trebuie pus la coordonate diferite. Daca in interval de 5 minute nu se dovedeste ca minim 1 caracter de pe spot este on, acestia au pierdut spotul.

Exemplu:

minutul 00:00: x, afk? +print.

minutul 00:- -: x, afk? +print.

minutul 00:04: x, afk? +print.

minutul 00:05: F4 +print.

Preluarea este incorect facuta daca:

- nu este respectat exemplul de mai sus.

- in timpul ei, cel care preia face ks.

- in timpul ei cel care preia paraseste spotul sau ia disconnect.

- intrebarile tuturor caracterelor afk sunt pe o singura linie.

- toate pozele sunt pe aceleasi coordonate.

- nu se pune pointerul pe fiecare caracter intrebat de afk in momentul printului.

daca caracterul nu trage pe spot si toti mobi il inconjoara si nu poti pune pointerul pe el sa apara in printurile cu intrebarile de afk.....atunci ce ar trebui facut :-?? in regulament scrie "in timpul ei, cel care preia face ks" pai atunci cum poti sa ii faci preluare daca nu poti pune pointerul pe el #-o

Dupa parerea mea aia cu ks-u in timpul preluari ar trebui scoasa nu ii vad rostul si in plus creste riscul vanatorilor.

Link to comment
Share on other sites

daca caracterul nu trage pe spot si toti mobi il inconjoara si nu poti pune pointerul pe el sa apara in printurile cu intrebarile de afk.....atunci ce ar trebui facut :-?? in regulament scrie "in timpul ei, cel care preia face ks" pai atunci cum poti sa ii faci preluare daca nu poti pune pointerul pe el #-o

Dupa parerea mea aia cu ks-u in timpul preluari ar trebui scoasa nu ii vad rostul si in plus creste riscul vanatorilor.

In cazul asta tragi un pic daca chiar nu poti sa pui mouse-ul pe el numai cat sa-l arati cu degetul ;)) ...dar macar cand faci print-ul sa nu apari tragand :)

Link to comment
Share on other sites

daca caracterul nu trage pe spot si toti mobi il inconjoara si nu poti pune pointerul pe el sa apara in printurile cu intrebarile de afk.....atunci ce ar trebui facut :-?? in regulament scrie "in timpul ei, cel care preia face ks" pai atunci cum poti sa ii faci preluare daca nu poti pune pointerul pe el #-o

Dupa parerea mea aia cu ks-u in timpul preluari ar trebui scoasa nu ii vad rostul si in plus creste riscul vanatorilor.

Am fost in situatia asta, te misti putin pe alte coordonate si vei reusi sa pui pointer-ul pe el.

k am inteles.....dar daca te afli in situatia in care nu poti pune deloc pointerul pe el ce ar trebui facut ?

Omori mobii si dai sw. Tricky one, nu? ;;)

Link to comment
Share on other sites

Am fost in situatia asta, te misti putin pe alte coordonate si vei reusi sa pui pointer-ul pe el.

Omori mobii si dai sw. Tricky one, nu? ;;)

1- cred ca mam mutat si in sus si in jos sa-l prind in pointer crezi ca am reusit #-o

2- aia cu sw ar fi ceva dar dupa aia de unde poza cu F4 :-??

Link to comment
Share on other sites

Da si eu am patit odata in kalima am gasit unu afk si a fost plin de mobi, m-am chinut sal prind in print si la urma a luat d/c(am avut noroc)ca intreadevar ai greu sa-i prinz nickul..

Dar cum zice ija daca iti face 2 printuri cu ks esti ars

Consider ca-i bun asa regulamentul asa cum este

Link to comment
Share on other sites

1- cred ca mam mutat si in sus si in jos sa-l prind in pointer crezi ca am reusit #-o

2- aia cu sw ar fi ceva dar dupa aia de unde poza cu F4 :-??

Nu ai inteles, omori mobii, dai sw, si apoi incepi preluarea. Nu dai sw in timpul preluarii => preluare incorecta <=> inducere in eroare/falsificari dovezi.

Link to comment
Share on other sites

Nu ai inteles, omori mobii, dai sw, si apoi incepi preluarea. Nu dai sw in timpul preluarii => preluare incorecta <=> inducere in eroare/falsificari dovezi.

k omori mobi....iti ia 5 secunde sa dai sw....respawnul mobilor ii 1-2 secunde in timp ce dai u sw mobi se respawneaza si se urca iara pe "personajul" caruia vrei sa ii faci preluare.

Link to comment
Share on other sites

Exagerezi. Chiar crezi ca se umple tot ecranul de mobi de nu mai vezi nici culoarea hartii?

nu mam referit ca umple tot ecranul...mam referit ca mobi se strang pe langa caracter si cum vezi nickul carului :blink: in tarkan2 daca toti mobi is pe el cum mai vezi u nicku ?

Link to comment
Share on other sites

Spuneti-mi si mie atunci, cum faceti preluare?

Adica, voi ziceti bunny afk? Dar daca nu e bunny si alt caracter? Cum demonstrati ca cel pe care il reclamati e chiar cel din poze? 8-| Trebuie sa gasiti o modalitate, chemati un prieten sa va ajute, un gm, trebuie sa va descurcati.

Link to comment
Share on other sites

Spuneti-mi si mie atunci, cum faceti preluare?

Adica, voi ziceti bunny afk? Dar daca nu e bunny si alt caracter? Cum demonstrati ca cel pe care il reclamati e chiar cel din poze? 8-| Trebuie sa gasiti o modalitate, chemati un prieten sa va ajute, un gm, trebuie sa va descurcati.

si u crezi ca gm-ii au timp de asa ceva :blink:

Am intrebat clar: daca nu trage pe spot.......de ce te abati de la subiect ? am zis daca nu trage pe spot si mobi is pe el ..... pana acuma am facut preluari in care afk-isti trageau nu stateau si campau.

Link to comment
Share on other sites

si u crezi ca gm-ii au timp de asa ceva :blink:

Normal ca au, doar de-asta sunt gm's. :) Sunt gm's de joaca constant pe caracterele de xp, ii contactezi si ii rogi frumos sa te ajute daca nu reusesti pana la urma. Dar doar daca nu reusesti pana la urma, nu ca ti-ar fi mai bine sa-i dea d/c decat sa-i faci preluare. :)

Nu mi-ai raspuns la intrebare. Cum demonstrezi ca cel pe care il reclami e cel din poze? Nu punand pointer-ul pe el? Dar ma rog, tu doresti a fi scoasa faza cu "ks-ul". Nu se scoate din cauza vanatorilor, deoarece va pot posta fiindca nu mai exista atentionare, vreti lucrul asta?

Pana faci tu poze la 5min (in acelasi timp facand ks), cel ce urmeaza a fi preluat, in 2min ti-a facut poze de ks. Zi-mi, tu, ti se mai pare aiurea?

Regula e foarte buna, normal, doar eu am redactat-o. :D Zic ca e buna deoarece nu mai exista loc de interpretari. Si oricum, e de ceva timp faza cu "nu ai voie sa faci ks in timpul preluarii", tu acum ai citit-o?

Link to comment
Share on other sites

Normal ca au, doar de-asta sunt gm's. :) Sunt gm's de joaca constant pe caracterele de xp, ii contactezi si ii rogi frumos sa te ajute daca nu reusesti pana la urma. Dar doar daca nu reusesti pana la urma, nu ca ti-ar fi mai bine sa-i dea d/c decat sa-i faci preluare. :)

Nu mi-ai raspuns la intrebare. Cum demonstrezi ca cel pe care il reclami e cel din poze? Nu punand pointer-ul pe el? Dar ma rog, tu doresti a fi scoasa faza cu "ks-ul". Nu se scoate din cauza vanatorilor, deoarece va pot posta fiindca nu mai exista atentionare, vreti lucrul asta?

Pana faci tu poze la 5min (in acelasi timp facand ks), cel ce urmeaza a fi preluat, in 2min ti-a facut poze de ks. Zi-mi, tu, ti se mai pare aiurea?

Regula e foarte buna, normal, doar eu am redactat-o. :D Zic ca e buna deoarece nu mai exista loc de interpretari. Si oricum, e de ceva timp faza cu "nu ai voie sa faci ks in timpul preluarii", tu acum ai citit-o?

:)) bn bn..... da zimi u mie cum indepartez mobi de pe afk-ist ? pentru ce atatea fraze inutile am cerut doar un raspuns nu ca sa ii zic la un gm scz sa ma rog de el sa ii dea d/c dansului ca nu pot pune pointerul pe el...nu compara o razie ce o face un admin cu o preluare pentru ca la razii adminu are voie sa indeparteze mobi dar la preluari se schimba situatia sau u numa acuma stiai de asta :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest 2hot2touch

In arena la Fire golem se intampla la fel. Cand e unu care nu trage si sunt mobii adunati in jurul lui n'o sa reusesti in veci sa-i faci preluare.

Dak dai o data cat sa omori mobii si faci print cu cine e in tarc la inceput, apoi pui intrebarile 2 si 3 "x afk?" fara sa se mai vada nu e bun?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...