Jump to content
blk

Mafia 5 - Un nou inceput

Recommended Posts

Guest Dreamwatcher

eu as merge ori pe zeal, ori pe pitikoo sau pe dreamwatcher :)

prea tacut e el

Inteleg motivul suspiciunii. Dar sincer sa fiu pana acum am incercat sa aduc mai multe informatii. Acum, avand in vedere ca suntem aproape de a castiga, ma pot expune si eu, fara frica de a fi omorat.

ce am aflat pana acum:

liquidlove -- curat. Am avut suspiciuni despre el din prima zi.

rApTure -- curat.

P.S. Am putea sa hotaram de acum pentru urmatoarea seara cam cine dupa cine "se uita".

Si la fel ca si crazy, nu ne aparati pe noi.

Acuma merg pe mana voastra si promit sa revin cu informatii.

Votez pitikoo

Link to comment
Share on other sites

liquidlove -- curat. Am avut suspiciuni despre el din prima zi.

rApTure -- curat.

Votez pitikoo

Unde este a 3 tinta??

De ce oare am suspiciuni cum ca ai mintit acum?

Au trecut 3 nopti, unde e a 3 tinta daca esti politist??

Inca putin si s-ar putea sa ma decid pe cine votez. Deja ai 80% sanse ca tu sa fii cel votat de mine.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dreamwatcher

sincer sa fiu nici eu nu stiu de ce nu am avut 3. Am cautat in toate cele 3 nopti, dar am primit doar in 2 raspuns. banuiesc ca am fost cumva blocat.

Link to comment
Share on other sites

sincer sa fiu nici eu nu stiu de ce nu am avut 3. Am cautat in toate cele 3 nopti, dar am primit doar in 2 raspuns. banuiesc ca am fost cumva blocat.

votez Dreamwatcher

Motivul este pueril. Nu se poate asa ceva. Si cine a fost a 3 tinta cara te-a blocat? Daca intr-adevar e asa cum sustii, inseamna ca a 3 tinta ai ales-o si nu ai gasit nimic la investigatii. Cu alte cuvinte, nu stii daca e curat sau mafiot.

Foarte frumoasa miscarea. Sa declari ca esti politist.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dreamwatcher

daca ai citi si tu regulile ai vedea ca sunt roluri care blocheaza activitatea de noapte a cuiva. asta nu inseamna ca ma blocheaza persoana pe care o investighez eu. Chiar daca spun pe cine am investigat nu ajuta cu nimic, pentru ca nu stiu nimic desprea ea.

Dar inteleg ca se pot face si sacrificii, si macar daca voi muri eu, veti sti ca cei pe care i-am anchet sunt nevinovati, deci nu vor muri si altii nevinovati.

Link to comment
Share on other sites

Am facut asta..! Initial am crezut ca cel pe care l-ai investigat o fii avut ceva obiect.M-am uitat pe lista primita odata cu debarcarea si nu am observat sa avem un astfel de obiect. Daca exista un rol am sa verific din nou. Totusi, omiti iar si vad ca nu vrei sa ne spui cine a fost a 3 tinta?? Pe cine ai investigat? De ce nu ne spui? Poate aceea persoana este mafiot.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dreamwatcher

Am investigat pe Ga|\|EzU. Dar repet, asta nu ajuta din nou, pentru ca sunt sanse de 80% sa nu fi fost blocat de el.

offtopic: iti dau un exemplu.

"Sechestrator/Bataus

Mafiot cu rol echivalent celui de Gardian, care poate bloca abilitatile nocturne ale unui jucator. In functie de decizia moderatorului, poate bloca si votarea, in timpul zilei, sau/chiar si dreptul de a vorbi in timpul zilei. De obicei, nr. limitat de blocari. Iese "vinovat" la investigatii."

Ideea este ca nu trebuie sa il investighezi pe el ca sa te poate bloca. poate bloca pe oricine, cand vrea.

Tu la asta te refereai nu ? cand ai zis "Si cine a fost a 3 tinta cara te-a blocat?"

Adica tu credeai ca m-a blocat tinta pe care o investigam.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dreamwatcher

Stiu ca ai dreptate. Si faptul ca tu ai avut curaj sa te demasti pentru binele majoritatii si ai supravietuit este lucru mare.

Daca ai observat, mai multi au prins curaj dupa fapta ta (incluzandu-ma si pe mine) si este foarte bine, ca putem sa ajugem cu bine la final.

Plus ca maine vom mai afla adevarul despre inca cel putin 2 oameni !

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca ai dreptate. Si faptul ca tu ai avut curaj sa te demasti pentru binele majoritatii si ai supravietuit este lucru mare.

Daca ai observat, mai multi au prins curaj dupa fapta ta (incluzandu-ma si pe mine) si este foarte bine, ca putem sa ajugem cu bine la final.

Plus ca maine vom mai afla adevarul despre inca cel putin 2 oameni !

Dovezile tale oarecum m-au convins. Posibil sa ai dreptate, posibil sa nu. Astept noaptea si poate o eventuala perchezitie in preajma cortului tau.

Pana atunci

dezvotez Dreamwatcher

Link to comment
Share on other sites

Atata timp cat am dovezi si imi aduci dovezi pot ajunge la o decizie.

Daca intr-adevar si tu esti politist, s-ar putea sa infrangem mafia de o maniera categorica..totusi, este cam riscant sa iesiti toti politistii la suprafata.Poate nu avem destui gardieni si doctori care sa ne protejeze.

edit

Asteptam noaptea. Eu am ales sa te anchetez pe tine wanksta pt ca erau tot felul de discutii create in jurul tau, si am pierdut o ancheta degeaba.

Link to comment
Share on other sites

Inteleg motivul suspiciunii. Dar sincer sa fiu pana acum am incercat sa aduc mai multe informatii. Acum, avand in vedere ca suntem aproape de a castiga, ma pot expune si eu, fara frica de a fi omorat.

ce am aflat pana acum:

liquidlove -- curat. Am avut suspiciuni despre el din prima zi.

rApTure -- curat.

minti :) singura ta tinta a fost fanaticaldoll in prima noapte. avand asta in vedere

votez dreamwatcher

Link to comment
Share on other sites

Ok bun, acum m-am trezit si eu din 'hibernare'. Mi-a fost rau 3-4 zile, habar n-am ce s-a intamplat. Din ce spuneti voi, inteleg ca a murit lancelot. Cred ca cu totii ne aducem aminte de ceea ce facea mrlinky in prima zi. Am inceput sa-l iau la intrebari, lucru care mi se pare logic, iar el raspundea haotic, dar prima care l-a votat a fost fanatical, iar apoi eu am urmat-o. Ganditi logic : lance era mafiot. As fi fost chiar atat de prost sa ma demaschez din a 2-a zi ?

PS : Spuneti ca eu i-am luat apararea lui Lancelot, dar de fapt, am interogat pe timp de zi aceeasi persoana, mrlinky.

Link to comment
Share on other sites

Luckyshot ce vreau de la tine este sa ne convingi si pe noi ca el minte.

Cat despre lista cu roluri acelasi argument mi l-a adus si el, pe acelasi mi-l dai si tu..! Noi pe cine sa credem? Este cuvantul tau impotriva cuvantului lui. Si mie mi-a dat banuieli. Eu astept noaptea si o eventuala perchezitie la cortul sau.

Link to comment
Share on other sites

el a spus ca a investigat pe liquidlove, ganezu si rapture.

iar eu stiu sigur ca singura lui tinta de pana acum a fost fanaticaldoll. asta e rolu meu. daca nu ma crezi, faceti voi treaba mai buna...

votez Dreamwatcher din nou

Am realizat si eu ca a mintit. in primul post legat de aceasta discutie precizeaza ca investigheaza 2 persoane. Nu mentioneaza insa si investigarea persoanei a treia. Putea sa precizeze ca a treia persoana l-a blocat, si atat, din motive necunoscute.

Revin la ideea initiala cum ca minte.

Dar tot in postul lui ne spune de 2 tinte cum ca ar fii curate.Oare incearca cumva sa-i scoata nevinovati?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...