Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

lixandra

Quest event

Recommended Posts

Eventul se va desfasura pe urmatoarele harti: Devias, Lorencia, Noria (unde gasiti char-urile la care trebui sa duceti itemele pentru quest; cautarea itemelor se va face pe orice harta).

In ce consta eventul: eventul are 3 faze.

1. Primul quest: se va desfasura in Lorencia. Pot participa toate rasele, indiferent de level / reset-uri.

Mai intai se va incepe cu un find event. Primii 10 care vor gasi un char din guilda Sicily vor primi quest-ul de facut. Cu cat gasiti char-ul din Sicily mai repede, cu atat mai repede incepeti quest-urile.

Quest-urile se vor comunica pe loc, nepermitand obtinerea itemelor inainte de event. Sa nu va asteptati la Hearts of Love sau Rena... va trebui sa munciti.

2. Dupa ce veti gasi itemul / itemele pentru quest cerute de primul char al guidei Sicily, veti duce itemele la al 2-lea char pe care il veti gasi pe una din hartile mentionate. Acolo veti primi, din nou, indicatii legate de al 2-lea item de quest.

3. Odata gasit si al 2-lea quest, il veti duce la al 3-lea char din guilda Sicily, la fel, intr-una din hartile mentionate. A 3-a parte consta in crearea unui item la chaos. Cum, mai exact? Dupa ce ati venit cu al 3-lea quest, veti primi o intrebare / ghicitoare (speram sa le gasim cat mai tematice, legate de MU) la care va trebui sa raspundeti. Aveti 3 sanse / 3 intrebari. Daca raspundeti la prima intrebare veti primi ca sarcina "confectionarea" unui item oarecare usor de facut. Daca raspundeti la a 2-a intrebare, nestiind la prima, veti avea un lucru mai greu de facut. Daca raspundeti la a 3-a intrebare, nestiind la celelalte 2, presupun ca stiti ce se intampla.

Aceasta ultima faza, (3.), este ceva mai grea. Intrebarile / ghicitorile sunt doar partea introductiva. S-ar putea ca unii sa fie nevoiti sa faca iteme la chaos cu iteme ce vor trebui sustrase din bok-uri. Altii doar prin cautarea unor iteme si combinarea lor la chaos machine. Veti primi instructiuni mai multe cand veti ajunge la faza respectiva.

*PK-ul este permis intre competitori.

Ceea ce e interesant, parerea mea, este faptul ca indicatiile sunt prin indicii.

Exemplu: incepe eventul; GM-ul spune ca primul char este pe o harta friguroasa, langa un copac ascultand mierla corcita cu Yeti. Nu va da indicatii legate de coordonate. Doar indicatii ce tin de imprejurimi.

La quest va fi la fel. Cand va va cere un item, o va spune in dodii, ca sa folosesc un termen mai popular.

De exemplu, vrea un item care sa il electrizeze rau de tot (380).

Buget event: - 50 de bok-uri

- 150 de jewels

- 3 iteme ancient

Nu spunem acum modalitatea de impartire a premiilor fiindca o vom face in functie de participarea la event, daca sunt multi sau putini.

GM dorit pentru event: cine se ofera. In caz ca gm-ul crede ca va avea nevoie de ajutor din partea altui gm, tin sa-l anunt ca nu este nevoie. Guilda Sicily are santinele, oameni pentru organizare s.a.md.

Trebuie un gm pentru a supraveghea buna functionare a eventului. Daca va dori sa mai ia un gm sa-l ajute nu este nici o problema, numai ca nu este necesar acest lucru.

Data desfasurarii acestui event: in cursul saptamanii ce urmeaza, spre weekend.

Link to comment
Share on other sites

Guest elenushaa

De exemplu, vrea un item care sa il electrizeze rau de tot (380).

2 lucruri :-?

dak ii aducem un item si el zice ca nu asta il voia? 8-|

acuma sper ca nu incepi sa ai pretentia ca itemu care il ceri sa fie ceva de genu.. pad dsr ref sau gayon pants.. m`ai inteles tu la ce m`am referit..

aa.. si de unde stim ca la unii nu da mai usor decat la altii? :-? sau scurgeri de informatii sau mai stiu eu ce :P

Link to comment
Share on other sites

2 lucruri :-?

1.dak ii aducem un item si el zice ca nu asta il voia? 8-|

2.acuma sper ca nu incepi sa ai pretentia ca itemu care il ceri sa fie ceva de genu.. pad dsr ref sau gayon pants.. m`ai inteles tu la ce m`am referit..

3.aa.. si de unde stim ca la unii nu da mai usor decat la altii? :-? sau scurgeri de informatii sau mai stiu eu ce :P

1. Ghinionul tau. Mai incerci inca o data.

2. Vom cere venom armor exec luck+dd+dsr+hp+ref+mana+zen+add full :).

3. Intrebarile / ghicitorile vor fi facute in functie de timpul de sosire. Ajungi mai repede, faci ceva mai usor. Ajungi mai greu, faci ceva mai greu.

Link to comment
Share on other sites

Guest elenushaa

1. Ghinionul tau. Mai incerci inca o data.

2. Vom cere venom armor exec luck+dd+dsr+hp+ref+mana+zen+add full :).

3. Intrebarile / ghicitorile vor fi facute in functie de timpul de sosire. Ajungi mai repede, faci ceva mai usor. Ajungi mai greu, faci ceva mai greu.

bine..da` ar trebui totusi planu sa`l dati la cativa admini.. sa nu va tenteze sa il intrebati pe unu cum il cheama si pe altu care e numele de fata a lu stela popescu.. m`ai inteles tu la ce m`am referit :-j

Link to comment
Share on other sites

Propun o mica modificare a eventului:

Cei care participa la event sa fie fono ca sa fie mai fun , plecarea sa fie din lorencia iar finish line in tarkan :> , si ca sa nu se supere nimeni unul dintre jucatorii cheie ce va v-a da un item o sa fie prin dungeon :> in cazul asta sa se scoata pk-ul permis si sa fie interzis , GM-ul ce sustine eventul sa dea informatii despre harta (nu o sa ne ascundem in locuri de negasit) pe care se afla respectivul membru sicily ce inmaneaza itemul ce v-a duce la creearea cheii ce v-a deschide cufarul cu marele premiu :> de exemplu primiti un blood fang +2 apoi primiti un scroll +2 apoi la penultima harta primiti un chaos cand ajungeti in tarkan spunetzi : Eu deschid cu Blood Castle 2 si dati itemele primite celui de acolo and u can call urself a winnar :cool2:

In functie de cati doritori o sa fie o sa-l facem mai greu sau mai usor :D

Puteti juca pe echipe.

Eu fiind printre organizatori o sa fac o sponsorizare undeva la 30bok + 30 jwl + un item super tare pentru castigatorul locului 1 si premii de consolare pentru locurile 2 si 3 si mentiuni pentru locurile 4 si 5

Va multumim si va asteptam la event .

Te rog lexa sa faci o lista undeva intr-un reply cu cei care se inscriu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...