Jump to content
Memmorex

Cum sa cheltui niste bani...

Recommended Posts

Va salut cu respect.

Am 2 milioane pe care le tot pastrez de 2 luni incoace si nu stiu ce sa fac cu ei...

Ati putea sa`mi dati cateva sfaturi?

Vreau sa`mi iau ceva frumos,nou...

Ma gandeam la un joc online(mmo).

Daca aveti ceva recomandari eu astept cu placere.

Multumesc.

Si inca ceva:

Decat sa`mi spuneti sa imi pastrez banii sau sa faceti misto,mai bine va tineti cuvintele pentru voi...

Link to comment
Share on other sites

Si ce as rezolva cu asta?Te intreb pentru ca ,chiar nu stiu...

Ii tii acolo si ii lasi sa faca pui (mai strangi niste bani de la dobanda - la CEC se da dobanda? Ca nu mai stiu sigur).

Nu te sfatuiesc sa ii dai intr-un MMO - ca dup'aia "prinzi gustul", ca sa zic asa si o sa devina un obicei. Scoate-ti prietena in oras (sau daca n-ai, fa-ti una :D ).

Daca mai gasesc ceva interesant de facut, revin cu un reply / edit. Nu prea am idei la ora asta...

Link to comment
Share on other sites

Ii tii acolo si ii lasi sa faca pui (mai strangi niste bani de la dobanda - la CEC se da dobanda? Ca nu mai stiu sigur).

Nu te sfatuiesc sa ii dai intr-un MMO - ca dup'aia "prinzi gustul", ca sa zic asa si o sa devina un obicei. Scoate-ti prietena in oras (sau daca n-ai, fa-ti una :D ).

Daca mai gasesc ceva interesant de facut, revin cu un reply / edit. Nu prea am idei la ora asta...

Legat de banca.Am sa vorbesc cu parintii mei despre asta si cel mai probabil o sa ii pun la o banca unde da cea mai mare dobanda si eventual,daca e mai ieftin,imi fac si un card.

Legat de MMO.M`am gandit mai bine si ai dreptate.Nu se merita sa dai banii pe ceva inutil...

Legat de prietena.De aproximativ o saptamana nu mai am prietena.Vreau sa fac o pauza...Ma simt mai bine mai liber :D.

Multumesc si mai astept recomandari.:D

Later edit:

Chiar daca imi place muzica,nu ma omor eu cu cumparatul albumelor.Prefer sa ascult muzica la radio.Dar oricum,si asta e o solutie buna.

Link to comment
Share on other sites

Eu unul v`as face cinste cu bere...Dar nu sunteti mai niciunul din Buzau...

Haine am.Ma alimenteaza sor`mea.:))

WoW nu imi cumpar nici daca as avea bani.:P

PC am destul de nou.Am facut un update de 17 milioane acum un an si de atunci l`am lasat asa...(acum este in service)

Petreceri si altele.Pentru astea am banii separati :D.

In general imi plac calculatoarele si jocurile.Dar nu neaparat.Adica sunt un om flexibil.Imi plac multe lucruri...Voi spuneti cum ati cheltuii banii astia(in afara de modurile de mai sus)si eu imi dau seama daca mie mi`ar placea sa fac asta:D

Link to comment
Share on other sites

Nu ai inteles Sparky...Am bani pentru iesiri si chestii d`astea.Eu vroiam sa fac cu banii astia ALTCEVA.

Dupa cum ziceam,nu am nevoie de ceva noi la pc.

Cred ca o sa raman la solutia cu contul bancar dar astept sugestii in continuare.

Link to comment
Share on other sites

Legat de banca.Am sa vorbesc cu parintii mei despre asta si cel mai probabil o sa ii pun la o banca unde da cea mai mare dobanda si eventual,daca e mai ieftin,imi fac si un card.

Dobanda e mai mare daca iti tii banii intr-un depozit la banca decat pe card.

Pune banii deoparte si la nevoie te tot servesti. Daca ai ajuns sa ceri sfaturi pe forum despre cum sa cheltui 200 lei, atunci e clar ca singura ta optiune e sa-i pui deoparte pentru ca nu esti pregatit sa-i cheltui. Iti vei da tu seama pe ce sa-i freci la momentul potrivit.

Mutat de la Discutii Generale la Comunitate.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...