Jump to content
2dor

La pas prin Bucuresti cu un cutit infipt in cap !

Recommended Posts

Nu este fictiune, ci o scena sinistra, vazuta pe viu in Bucuresti. In rolul principal a fost distribuit un tanar de 23 de ani, internat de altfel la urgenta. Un sofer l-a dus in mare graba la doctor.

IPB Image

De parca scena pe care a vazut-o conducatorul auto nu ar fi fost suficient de halucinanta in sine, comportamentul victimei i-a dat fiori. Barbatul mergea cu cutitul infipt in cap, extrem de linistit, de parca nimic nu s-ar fi intamplat.

Misterul avea sa fie spulberat la camera de garda a spitalului Floreasca. Analizele, obligatorii inainte de operatie, au demonstrat ca victima agresiunii era indopata cu heroina. De aceea nici nu a putut spune ofiterilor, inainte sa intre in blocul operator, cine, unde si de ce l-a atacat cu un cutit de bucatarie.

Pana sa intre in operatie, anestezistii au avut ceva bataie de cap, sa refaca dozajul de anestezic, pentru ca tanarul drogat cu heroina putea sa nu fie sedat de o doza normala.

Medicii au descoperit ca respectivul cutit ii fusese infipt intre tampla stanga si mandibula, cam prin dreptul urechii.

Lama de 12 centimetri a trecut razant pe langa cutia craniana. Asa se face ca nici un centru al creierului nu a fost atins.

Operatia a decurs cu bine, lama a fost scoasa din capul tanarului si cel mai probabil acesta nu va ramane cu sechele neurologice.

Acum, politia trebuie sa descalceasca toata povestea.

Sursa: ProTV.ro

Link: aici

Me: Ma intreb de ce nu folosim stupefiante pe post de anestezic :))

Medicii au reusit sa-l salveze si chiar i-au scos cutitul din cap tanarului de 23 de ani care marti mergea pierdut si plin de sange prin Bucuresti.

Link2: acilea

Link to comment

Sincer...desi nu e bine sa fi dopat ,si mai ales in momente din astea,CRED ca heroina la salvat.

Eu unul,am trecut printr`un accident destul de grav.Am jucat fotbal.Cineva mi`a dat cu capu in gura si mi`am muscat buza de jos fiind sectionata si pe o parte si pe alta.A inceput sa curga sange,eu am zis ca e doar o zgarietura si cand am ajuns in baie si m`am uitat ce e acolo am avut o stare de lesin(am incercat sa ma tin tare) si am inceput sa ma agit.

Link to comment

Nu prea seamana a2a imagine cu prima

pozele nu sunt de la articol. pe site nu e decat video si acolo arata clar cum a fost de fapt cutitul infipt si anume perpendicular pe tampla. macar aveti si voi curiozitatea si uitati-va

nu au avut timp sa developeze radiografiile :))
Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...