Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Fanky

Sugestie Contor

Recommended Posts

Mai bine ar fii ca la fiecare Contor sa se primeasca 1 zi suspend , decat sa se adune mereu si sa creasca pt ca sunt cazuri in care a mers omu la wc sa a sunat cineva la use sau etc si imediat a laut contor.... , ar fii mai bine pt toti decat sa se tina atata evidenta si mii se pare mult sa creasca ca la fiecare abataere sa ispaseasca si pedeapsa care a mai ispasito odata + inca o zi ...

Link to comment
Share on other sites

Mai bine ar fii ca la fiecare Contor sa se primeasca 1 zi suspend , decat sa se adune mereu si sa creasca pt ca sunt cazuri in care a mers omu la wc sa a sunat cineva la use sau etc si imediat a laut contor.... , ar fii mai bine pt toti decat sa se tina atata evidenta si mii se pare mult sa creasca ca la fiecare abataere sa ispaseasca si pedeapsa care a mai ispasito odata + inca o zi ...

:)) ..... pe unii ii dezavantajeaza ... pe altii ii avantajeaza .

Eu sunt pro :P

Link to comment
Share on other sites

Guest kreeper

O alta solutie mai buna ar fi ca atuncea cand cineva ajunge cu 5 contuare sa fie sters din lista de afk, si sa inceapa de la 0.

2+3+4+5 = 14 zile ii ajunge..

Link to comment
Share on other sites

o alta solutie ar fii sa faci caracterul sa nu mai dea in mobi daca te duci la wc sau daca suna cineva la usa. pentru ca lasi caracterul pe spot ai sanse sa il recuperezi daca te intorci destul de repede .

parca am mai zis : este un joc online=> stai sa joci, NU il lasi in bara si il lasi sa joace singur .

Link to comment
Share on other sites

pai da .. nu dai in monstri se umple de monstri pe langa tine si vine unu vede ca nu e nimeni face print ... tu nu te vezi de monstri si incepe sa dea ... si dupa te certi cu el pe forum 5 zile ca e spotu tau sau spotu lui ....

Link to comment
Share on other sites

vdragosh si ija au dreaptate aici... Dar eu mai am o sugestie, spuneti voi cam cat de buna e:

Contor ca pana acum, dar la o anumita perioada hotarata de GM/Mod daca playerul nu a recidivat -1 contor. Asta poate ar multumi pe toata lumea

:beer:

Link to comment
Share on other sites

vdragosh si ija au dreaptate aici... Dar eu mai am o sugestie, spuneti voi cam cat de buna e:

Contor ca pana acum, dar la o anumita perioada hotarata de GM/Mod daca playerul nu a recidivat -1 contor. Asta poate ar multumi pe toata lumea

:beer:

eu sunt de acord .

Link to comment
Share on other sites

ar trebui macar sa poata contoarele sa expire ...

de ex eu am 2 contoare in 2 zile consecutive acum 3 luni :) atunci abia incepusera raziile+contoarele si nu am luat primul in serios, credeam ca e ca si pe db2 cand erau slabe sansele sa iei ss pt contor afk :)

uite pozele

http://img156.imageshack.us/img156/3913/gunit.jpg

http://img268.imageshack.us/img268/1127/screen052008340005.jpg

Link to comment
Share on other sites

vdragosh si ija au dreaptate aici... Dar eu mai am o sugestie, spuneti voi cam cat de buna e:

Contor ca pana acum, dar la o anumita perioada hotarata de GM/Mod daca playerul nu a recidivat -1 contor. Asta poate ar multumi pe toata lumea

:beer:

interesanta ideea asta ....

Link to comment
Share on other sites

vdragosh si ija au dreaptate aici... Dar eu mai am o sugestie, spuneti voi cam cat de buna e:

Contor ca pana acum, dar la o anumita perioada hotarata de GM/Mod daca playerul nu a recidivat -1 contor. Asta poate ar multumi pe toata lumea

:beer:

Da buna idee, datorita faptului ca servul va dura cel putin 2 ani si se poate acumula multe contoare,cred ca dupa 1-2 luni sar putea reduce contorul-1 :beer:

Link to comment
Share on other sites

vdragosh si ija au dreaptate aici... Dar eu mai am o sugestie, spuneti voi cam cat de buna e:

Contor ca pana acum, dar la o anumita perioada hotarata de GM/Mod daca playerul nu a recidivat -1 contor. Asta poate ar multumi pe toata lumea

:beer:

Super sugestia ..

Ramane ca mod/GM si Dragosh sa hotarasca care e perioada de ''cumintenie '' necesara ca uncaracter de joc sa devina curat din acest punct de vedere .

Link to comment
Share on other sites

vdragosh si ija au dreaptate aici... Dar eu mai am o sugestie, spuneti voi cam cat de buna e:

Contor ca pana acum, dar la o anumita perioada hotarata de GM/Mod daca playerul nu a recidivat -1 contor. Asta poate ar multumi pe toata lumea

:beer:

+1

perfect gandit :D

Link to comment
Share on other sites

vdragosh si ija au dreaptate aici... Dar eu mai am o sugestie, spuneti voi cam cat de buna e:

Contor ca pana acum, dar la o anumita perioada hotarata de GM/Mod daca playerul nu a recidivat -1 contor. Asta poate ar multumi pe toata lumea

:beer:

dap e ff buna ideea

Link to comment
Share on other sites

pro sa se stearga contorul dupa o perioada... dar mi se pare normal ca si daca recidiveaza sa se stearga...

Adica 1contor sa tina 1-2 luni si apoi sa expire...si sa se ia SS la minim 3 contoare... Cand stii ca ai 2-contoare si urmeaza al 3lea nu prea te risti sa lasi afk...

P.s: daca adminul ar decide cui sa-i scoata contorul si cui nu se poate interpreta ca adminu avantajeaza anumite persoane... De asta zic 1contor=1-2luni valabilitate si apoi expira(exact ca pct-le de la permis)

Asta e parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

Guest ^Cristi^

E o idee buna sa expire contorul dupa o perioada chiar dak ar fii 2 luni aceasta perioada sau 3. Sa vedem si parerea unui moderator :>

Link to comment
Share on other sites

pro sa se stearga contorul dupa o perioada... dar mi se pare normal ca si daca recidiveaza sa se stearga...

Adica 1contor sa tina 1-2 luni si apoi sa expire...si sa se ia SS la minim 3 contoare... Cand stii ca ai 2-contoare si urmeaza al 3lea nu prea te risti sa lasi afk...

P.s: daca adminul ar decide cui sa-i scoata contorul si cui nu se poate interpreta ca adminu avantajeaza anumite persoane... De asta zic 1contor=1-2luni valabilitate si apoi expira(exact ca pct-le de la permis)

Asta e parerea mea...

+1

o idee foarte buna, ar fi o situatie mai favorabila privind suspendurile pentru afk

Link to comment
Share on other sites

Da, foarte buna ideea cu stergerea contoarelor dupa un anumit timp, pana la urma trebuie sa ai o sansa sa iti faci curat in ""cazier"....este o idee minunata in a incerca sa inbunatatim starea de spirit a serverului....

apropo, niciunde ,nicicand perseverenta in a pedepsii nu a dat roade cu privire la rasa umana....flexibilitatea este mult mai placuta, chiar si atunci cand ""pedepsesti"" :beer:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...