Jump to content
AleXandrUC

Fumator vs. Nefumator

Recommended Posts

multi fumeaza sa ii impresioneze pe cei din jur, am avut un amic sa apucat si el sa fumeze de fata cu niste colege de ale mele ca sa para mai "macho" si mai rau sa facut de ras ca nu stia nici sa traga din tigara, eu unul nu fumez ,si nici nu am fumat niciodata ,desi ambii mei parinti fumeaza

Link to comment
Share on other sites

Ma deranjeaza cel mai tare la un fumator cum ii miros minile si gura dupa ce fumeaza,nu suport fumul de tigara mai alesc cind maninc :D.NU fumez si cred ca nu o sa ma apuc.

tu ai facut un hobby din a mirosi mainile si gura la fumatori ? :cool2:

m-am apucat de fumat acum vreo 5 ani =(( acuma nu stiu cum sa ma las , sunt slab :hair:

Link to comment
Share on other sites

tu ai facut un hobby din a mirosi mainile si gura la fumatori ? :cool2:

m-am apucat de fumat acum vreo 5 ani =(( acuma nu stiu cum sa ma las , sunt slab :hair:

Nu cred ca ai inteles ceea ce a vrut sa spuna dandi , probabil el a pus mana pe o tigare , a tras un fum apoi si-a mirosit mana. Era greu de dedus ?

ON: La mine in familie a fumat prima oara tata , am avut cu el o discutie despre asta. Cred ca fuma de cel putin 20 de ani , cand a aflat ca avea probleme cu sanatatea le-a aruncat si nu a mai pus gura de 2 ani pe o tigare (nu a urmat nici un tratament , vointa , majoritatea duc lipsa de ea). Ce sa zic despre mine ? Sunt intre si intre cu fumatu , imi place mult sa combin tigarea cu bautura. Faptu ca nu-s fumator ma ametesc imediat dintr-o tigare , ceea ce ma distreaza si imi induce o stare de relaxare , perfect totu. Prima tigare mi-a pus-o chiar tata in gura la masa cand aveam 9 ani , la fel si cu berea dar nu au avut nici un efect asupra mea. Tigari am fumat mai mult pentru narghilea. Trageam un fum si imediat ma inecam , cand ma uitam la aia muream de ciuda , aici cred ca a fost anturaju de vina. Si cam atat si cu tigarile

Link to comment
Share on other sites

Ma deranjeaza cel mai tare la un fumator cum ii miros minile si gura dupa ce fumeaza,nu suport fumul de tigara mai alesc cind maninc :D.NU fumez si cred ca nu o sa ma apuc.

Nici eu nu suport fumul in casa sau intr-un loc inchis,cu totul ca fumez.

Link to comment
Share on other sites

Eu am fumat prima data la 14 ani in spatele scolii si de atunci nu am mai pus tigara in gura.

In casa ambi parinti fumeaza deci sunt fumator pasiv.

Fumatul in public ma cam enerveaza . Majoritatea celor care fumeaza in public sunt niste oameni care nu stiu sa faca nimic si se gandesc " Haide sa ies pe strada cu tigara in gura si cu castile in urechi poate ma baga cineva in seama "

Link to comment
Share on other sites

multi fumeaza sa ii impresioneze pe cei din jur, am avut un amic sa apucat si el sa fumeze de fata cu niste colege de ale mele ca sa para mai "macho" si mai rau sa facut de ras ca nu stia nici sa traga din tigara, eu unul nu fumez ,si nici nu am fumat niciodata ,desi ambii mei parinti fumeaza

Bai nene, nu esti mai "macho" daca femezi ...

Ba din contra, o fata nefumatoare nu va aprecia niciodata un baiat care fumeaza.

Daca reusesti sa te ineci si cu fumul, deja e penibil rau.

interesant :)

am mai întâlnit treaba asta şi la alţii şi mă întrebam cum e posibil...

Nush ... la inceput imi mai lacrimau si mie ochii de la prea mult fum, dar obisnuinta si-a spus cuvantul.

Bine, daca fumeaza 10 insi intr-o camera de 2/2 imi dau seama ca e aiurea, dar intr-un spatiu cat de cat aerisit ...

Mie imi displace doar sa vad pe cineva ca-si aprinde tigara in timp ce eu inca n-am terminat de mancat. Si nu neaparat ca mi-ar veni fumul in nas, ci ca imi face pofta.

Eu unul, ii respect pe toti de la masa si imi aprind tigara dupa ce au terminat toti de mancat.

Ma deranjeaza cel mai tare la un fumator cum ii miros minile si gura dupa ce fumeaza,nu suport fumul de tigara mai alesc cind maninc :D.NU fumez si cred ca nu o sa ma apuc.

Ce sa-i faci ... daca nu fac si astia tigari din petale de trandafir ...

Si da, e chiar naspa. Daca nu esti o persoana ingrijita, e chiar de proc sa mirosi din cap pana in picioare a tutun.

Link to comment
Share on other sites

Am fumat o singura tigare si nu m-a impresionat cu nimic deci nu fumez....si nu suport baietii care din a fuma fac ceva "cul" n-am nici o problema cu fumatorii daca nu te poti lasa nu e problema mea da sa te crezi batman ca fumezi inseamna ca esti p***t

Link to comment
Share on other sites

Tata se vede Robin cand fumeaza....

frate, ^ faza cu fumatu si cu datu mare se'ntampla pe la puradei si la noii intrati in transa :> un adult fumeaza ca nu il lasa inima sa dea banii pe ceva mai bun :)

pe mine nu ma lasa inima sa ma las de fumat , deci nu ma las ...cand ma lasa inima ..probabil ma lasa de tot :))

Cigarettes are bad .... don't waste them :right:

Link to comment
Share on other sites

Tata se vede Robin cand fumeaza....

frate, ^ faza cu fumatu si cu datu mare se'ntampla pe la puradei si la noii intrati in transa :> un adult fumeaza ca nu il lasa inima sa dea banii pe ceva mai bun :)

pe mine nu ma lasa inima sa ma las de fumat , deci nu ma las ...cand ma lasa inima ..probabil ma lasa de tot :))

Cigarettes are bad .... don't waste them :right:

Ceva mai bun insemnand ce? Sunt o groaza de lucruri mai bune si mai ieftine ca tigarile . Daca nu te lasa pe tine inima sa scapi de viciul asta e problema ta si dreptul tau .

Tigarile sunt o risipa de bani si timp , sanatate mai putin insa si asta conteaza . Cat am fumat cred ca am facut-o din prostie si lipsa de ocupatie , si am fumat ca am vrut eu nu ca m-a influentat anturajul caci nu prea dau 2 lei pe "prietenii influentisti" .

Cine fumeaza o face pentru el . Prea putin ma intereseaza sanatatea voastra si situatia financiara , fumati copii abia mai circula niste bani in societate insa vedeti unde aruncati filtrele alea fiindca sunt cosuri de gunoi destule .

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...