Jump to content
AleXandrUC

Fumator vs. Nefumator

Recommended Posts

Cati dintre voi fumeaza si de la ce varsta?De ce te-ai apucat de fumat?te-a impresionat prietenul tau care scotea fumul pe sub spranceana si credeai ca pare f interesant?Sau ai facut-o doar pt ca toti camarazii tai fumau deja si tu erai doar o "virgina" printre ei?Sau poate a fost alt motiv?

Sunt multe intrebari legate de inceputul unui fumator!Cat despre mine,am fumat 4 ani in perioada sfarsitului de liceu!

Imi aduc aminte cu amuzament cum taica-meu,(un clasic in viata ) imi tinea morala si-mi spunea ca..'sa ma apuc sa fumez cand o sa am salariul meu..pana atunci imi interzice sa-i fumez salariul lui!!Nu prea a tinut desigur!Cert este ca m-am lasat de fumat imediat dupa facultate cand am iesit pe salariul meu!! :)) O numesc "strategie economica"..:)

P.S.-ce parere aveti de domnisoarele care fumeaza in public???

Link to comment
Share on other sites

m-am apucat prin liceu pentru ca ma deranja fumul altora si descoperisem ca daca fumez si eu nu ma mai ustura ochii. daca-s singura nu-mi place sa fumez si nu ma consider nici dependenta, in sensul ca pot sta oricat fara sa fumez si fara sa simt nevoia s-o fac.

dar tu ce parere ai despre domnisoarele acre fumeaza in public? :-?

Link to comment
Share on other sites

m-am apucat prin liceu pentru ca ma deranja fumul altora si descoperisem ca daca fumez si eu nu ma mai ustura ochii. daca-s singura nu-mi place sa fumez si nu ma consider nici dependenta, in sensul ca pot sta oricat fara sa fumez si fara sa simt nevoia s-o fac.

dar tu ce parere ai despre domnisoarele acre fumeaza in public? :-?

interesant motivul pt care te-ai apucat..!:)

legat despre domnisoarele ce fumeaza in public..nu prea am o parere f buna!acum depinde si la ce ne raportam cand spunem "public"!nu cred ca o domnisoara ce fumeaza pe strada da o impresie f buna!

Link to comment
Share on other sites

' date='Aug 4 2009, 00:58' post='4080435']

Nu fumez, chiar daca baietii din anturaju meu fac asta, incerc sa ma abtin. Sa vad cat o sa mai rezist :))

@Nu imi plac fetele care fumeaza, nu le gasesc atractive :D

nu-ti plac deloc cele care fumeaza sau doar pe cele care o fac in public?

Link to comment
Share on other sites

' date='Aug 4 2009, 01:58' post='4080435']

Nu fumez, chiar daca baietii din anturaju meu fac asta, incerc sa ma abtin. Sa vad cat o sa mai rezist :))

@Nu imi plac fetele care fumeaza, nu le gasesc atractive :D

daca o don`soara fumeaza nu o face mai putin atractiva ...

@lucky ciudat modul si imprejurarile in care te-ai apucat de fumat ...

@sparky asta inseamna ca esti usor influentabil ... daca abia te abtii sa te apuci de fumat :)

Link to comment
Share on other sites

@sparky asta inseamna ca esti usor influentabil ... daca abia te abtii sa te apuci de fumat :)

Unde am zis ca abia ma abtin ? Sunt de vre'o 2 ani intr'un anturaj unde baietii si fetele fumeaza. Prefer sa imi cumpar o doza de bere, decat un pachet de tigari :)

Link to comment
Share on other sites

Guest CauchyXXL

Fumez de la 12-13 ani am ajuns la 2 pachete de Dunhil albastru lung pe zii... Cateodata 1 pachet...Depinde de nervi :)

Link to comment
Share on other sites

Nu conteaza unde fumeaza si de ce, dar este dezgustator sa vezi o fata cum suge dintr-o tigara parca suge viata din ea...

nu fumez

ce dur ai fost..:D o sa-ti pui domnisoarele de pe forum in cap..!

P.S.-cert este ca in public o fata fumand nu pare atractiva!

Link to comment
Share on other sites

de ce? :huh:

daca e la masa si arata bine, dar sta cu tigara in mana, fii sigur ca ma dau la ea. mirosul trece :D

nu vad mirosul o problema!nu stiu,imi inspira neincredere nu neaparat ca nu ma atrage fizic!

ceva ce pare superficial!

Link to comment
Share on other sites

Fumez , de 4 ani ( cu pauze ... ) , nu ma deranjeaza fumul de tigara .... cat despre fetele care fumeaza pe strada , sunt putine , si normal ca nu le-ar sta bine , poti sa admiri pe unu care fumeaza pe strada ? nu cred . daca o face la cafea, capucino , etc merge ...

Link to comment
Share on other sites

Hmm...

Prima data am tras acum vreo 3-4 luni. Eram undeva afara la un majorat, aveam o stare destul de naspa, si cand sa ma intorc inauntru, o domnisoara ma astepta ostentativ cu tigara in bot. Pana atunci, nu ma tenta mai de loc; eram scarbit de toti agaracii care fumeaza prin bai, de pustanii de 14-15 ani... + ca aveam impresia ca are un gust foarte, foarte nasol.

Acum, sunt fumator de ocazie:

- petreceri (doar daca ma apuca pe mine damblaua) sau momente "speciale" (after sex, dimineata devreme la o cafea ...)

- atunci cand lucrez (o zi + o noapte) pt ca, fara cafea, tigari si un redbull ceva, cred ca as pica din picioare.

Avand in vedere ca fumez foarte putin si am motive destul de intemeiate, pt mine, nu este un lucru atat de rau.

Fetele care fumeaza: estetic nu ma deranjeaza mai deloc, desi chiar nu e ce-a mai sexy postura pt o fata, dar cand vine vorba de sarut --- fiuuu, e nenorocire (daca esti nefumator) - ca te saruti cu ea sau cu o scrumiera e tot una.

ps; AleXandrUC - finally un user nou pe la sectiunea asta care pare normal.

... si mai sunt cativa. e de bine :)

Link to comment
Share on other sites

Fumez de pe la vre`o 16 ani (acum am 24), asa mai serios, ca trageam cate un fum pe ascuns asta e altceva :)) .Am avut o pauza de un an si ceva intre clasa a 12`a si primul an de facultate, dar m`am reapucat :(

Link to comment
Share on other sites

N-are rost sa-mi exprim parerea despre fumat si fumatori ca iar imi sare lumea in cap.

Eu unul nu am fumat niciodata si nici nu voi fuma. In total pana acum in toti anii mei nu cred ca am "fumat" in total 3 tigari iar probabil daca as incerca acum sa fumez as tusi ca dracu pentru ca tot nu stiu.

Link to comment
Share on other sites

Am fumat , acum 1 an , fumam foarte mult 1 pachet la 2 zile .. dupa care ma prins (parintii mei fiind mai severi) ma certat bla bla bla , inainte de asta ma mai prinsese odata si acuma de curand iar ma prins si a iesit urat. Numai fumez si chiar imi face placere sa vad niste fete in public ca fumeaza

Link to comment
Share on other sites

Nu fumez . Nu ma pasioneaza . Nu vad rostul tigarilor .

Maicamea a fumat mai bine de 10 ani, iar anul trecut prin februarie a zis ca ii ajunge, ca se lasa de fumat . Din ziua urmatoare nu a mai pus nici o tigara in gura fara probleme . O dovada ca nu e greu sa te lasi daca ai ambitie .

La inceput i-a fost putin greu pentru ca dimineata cand se trezea taicameo fuma la cafea,dar s-a abtinut si acum spune ca se simte mult mai bine . Si mai e mitul ca daca te lasi de tigari te ingrasi.. Asta depinde de la om la om . Maicamea nu s-a ingrasat .

De cand s-a lasat de tigari a mai fumat 3 tigari : 1 de craciun , 1 de ziua mea , 1 de ziua ei :) .

Daca ai ambitie te lasi fara probleme . Mai ales acum ca s-au scumpit si nu iti mai prea permiti sa dai atati bani pe tigari . Calculati cand aveti timp liber cate poti face cu banii care ii dai pe tigari intr-o luna, si o sa ramai uimit .

Bafta tuturor fumatorilor care incearca sa se lase :) .

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...