Jump to content
AleXandrUC

Fumator vs. Nefumator

Recommended Posts

si totusi este. din cauza asta m-am apucat, din cauza asta o fac in continuare.

tu stii mai bine de ce te-ai apucat de fumat!:)sa inteleg totusi ca daca in jurul tau nu va mai fii atat de mult fum..este posibil sa renunti?asta ar fii logica conform motivului pt care te-ai apucat!!

Link to comment
Share on other sites

M-am apucat de fumat la 14 ani pentru ca eram foarte prost.

Incerc sa ma las doar din motive financiare,sunt dependent si am reusit sa ma las doar pentru 6 ore acum 2 saptamani.

Am simtit o foame psihica si fizica, sanatatea imi este afectata destul de mult, fumez cam 30 de tigari/zi.

Link to comment
Share on other sites

Sunt si eu curios ce loc de munca induce atata stress incat sa trebuiasca sa fumezi.

momentan sunt la bursa. e destula bataie de cap...

@nefumatori: nu va mai agitati atata din cauza fumatorilor. fiecare fumeaza pe barba lui. calmati-va

Link to comment
Share on other sites

Nu fumez. Mai fumam inainte la ocazii,dar acum deloc. Nu ma deranjeaza fumul de tigara,insa mirosul care ramane in haine e total dezgustator. E si unul dintre motive pentru care nu ma voi apuca de fumat pe langa celelaltele care iti distrug organismu,viata. Nici mie nu prea imi place sa vad o fata la coltul unui blog cum fumeaza,sau cum merge pe strada cu tigarea aprinsa. Cu atat mai mult ca ele in majoritatea cazurilor nu depasesc 17 ani :D

Link to comment
Share on other sites

Fumez de la 10 ani,nu ma impresionat nimeni,eu nu vroiam s-o fac,dar anturajul..

Penibil ... parca ti-a bagat anturajul tigara in gura si te-au facut sa tragi din ea . Asta e o scuza inventata de lasi pentru a nu-si asuma responsabilitatea pentru faptele lor .

Personal am fumat un singur pachet in ultimele 6 luni si de 2 luni chiar nu mai am nici un interes sa fumez vreo tigara . Sunt daunatoare sanatatii si mai important portofelului ...

Link to comment
Share on other sites

Eate o prostie pt cine zice ca fumeaza din cauza anturajului,la mine in familie toti fumeaza,multi prienei ai mei fumeaza,am avut gagici care fumau,am facut si armata si tot nu am fumat niciodata in viata mea.Nu zic ca nu cunosc gustul tigari ca si eu am mai tras cate o tigara asa in gluma.

Stau in Italia,aici este interzis fumatul in loc public inchis si cred ca este un lucru foarte util,fumatul pasiv este mai rau decat cel activ si sper ca si in Romania sa aplice legea asta.Ami aduc aminte cand umblam la discote si ajungeam acasa cu usturaturi de ochi si cu hainele pline de fum,cine fumeaza sa fumeze pt el nu si pt alti in jur.

Link to comment
Share on other sites

Una e in familie si una e afara, de exemplu iesi in club cu prieteni ii vezi pe toti ca fumeaza si pe tine te tenteaza si fumezi o tigara, tot asa azi una maine 2, poimaine 3, peste o saptamana 1 pachet, si devi dependent.

Deja a trecut mult timp de cand fumez si sincer imi pare rau acuma ca nu ma pot lasa, nu va apucati de fumat niciodata.

Link to comment
Share on other sites

Una e in familie si una e afara, de exemplu iesi in club cu prieteni ii vezi pe toti ca fumeaza si pe tine te tenteaza si fumezi o tigara, tot asa azi una maine 2, poimaine 3, peste o saptamana 1 pachet, si devi dependent.

Deja a trecut mult timp de cand fumez si sincer imi pare rau acuma ca nu ma pot lasa, nu va apucati de fumat niciodata.

Clark nu stiu cati ani ai tu dar eu sunt sigur ca am umblat in cluburi si discoteci cu prieteni fumatori mai mult de cati ani ai tu si tot nu ma pasionat fumatul :error:

Link to comment
Share on other sites

Clark nu stiu cati ani ai tu dar eu sunt sigur ca am umblat in cluburi si discoteci cu prieteni fumatori mai mult de cati ani ai tu si tot nu ma pasionat fumatul :error:

Nu e vorba cat ai umblat in cluburi sau cat am umblat eu,am dat doar un exemplu,si multi sunt influentati cand merg in club cu prieteni si ii vad ca fumeaza sa fumeze si ei.

Link to comment
Share on other sites

IPB Image

cred ca sunt momente cand nu mai conteaza ca dauneaza si nimic alceva nu-ti poate oferi ce-ti ofera tigarea aia...

eu o sa fumez cand o sa inbatranesc. deocamdata am nevoie de vigoarea tinereti. am un dispret pe cei ce fumeaza si in acelasi timp as vrea si eu sa fumez, te face invidios sa-i vezi ca ei pot sa se relaxeze in foarte scurt timp cu o tigara oriunde oricand

bag la pusculita si strang bani, sa vezi fumator in stil mare atunci, cu pipa si o narghilea

Link to comment
Share on other sites

am inceput sa fumez de plictiseala cate o tigara doua , apoi cand eram putin stresat si tot asa , la nervi fumam una dupa alta si a inceput spectacolul

Link to comment
Share on other sites

Guest gimy1000

sa renunt pana data viitoare cand voi mai fi inconjurata de fum..

haoleuuuu, maiculitaaaaaaaaaaaaaa ce ti-o facut ?:((( te-au concediat?:(( gata cu asistenta? somera?:( caznika?:(:(

on: fumez doar ocazional si foarte rar:)

Link to comment
Share on other sites

nu exista nu pot,doar nu vreau.Daca chiar vrei sa te lasi nu ar trebuii sa fie o problema.

Sa zice cu greu m-as putea lasa,ar fi un efort foarte mare din partea mea :)).

Oricum o tigara dupa o masa copioasa asa merge,de nici nu iti dai seama cand o termini.

Link to comment
Share on other sites

Cati dintre voi fumeaza si de la ce varsta?De ce te-ai apucat de fumat?te-a impresionat prietenul tau care scotea fumul pe sub spranceana si credeai ca pare f interesant?Sau ai facut-o doar pt ca toti camarazii tai fumau deja si tu erai doar o "virgina" printre ei?Sau poate a fost alt motiv?

P.S.-ce parere aveti de domnisoarele care fumeaza in public???

Fumez de la 16 ani (acum am 22).

De ce m`am apucat de fumat? Am avut un incident mai neplacut in familie, am stat o saptamana singura acasa, am gasit un pachet de tigari si...m`am apucat.

Nu sunt de acord cu cei care spun ca s`au apucat de fumat din cauza anturajului. Daca ei (prietenii tai) mananca un rahat, trebuie sa`l mananci si tu?

Ce parare am despre domnisoarele care fumeaza in public? Sau domnisoarele nu au dreptul sa`si dea cu parerea?

Public ce inseamna la tine?

Fumez cand ma duc intr`un bar, fumez cand ma duc intr`o discoteca, fumez cand ma duc intr`un restaurant etc. NU fumez pe strada. Dupa parerea mea, este foarte urat sa fumezi pe strada (ca fata).

Link to comment
Share on other sites

"Dezgrop subiectul"

http://www.scribd.com/doc/20313398/In-Sfarsit-Nefumator

Am citit carte pe net acu-s o saptamana si am redus semnificativ numarul tigarilor. Fumam un pachet pe zi, acum fumez maxim 5 tigarete pe zi. Nu mai simt nevoia lor precum inainte. E o carte super buna, o recomand fumatorilor.

Mai incercasem sa o citesc acum 1 an, insa mi s-a parut cam...stupida dupa cateva pagini. Acum m-am hotarat sa o termin, deja am citit cam jumatate.

Am 28 de ani, fumez de prin liceu, insa in ultimul timp nu mai fumez decat cand sunt la cate o...bauta cu prieteni (ceea ce din pacate inseamna de 2-3 ori pe saptamana).

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...