Jump to content
AleXandrUC

Fumator vs. Nefumator

Recommended Posts

azi noapte am decis sa ma las de fumat, dar m-a tinut pana cand m-am trezit, eram constipat si am decis sa fumez o tigara cu o cafea :(

ok that was way too much info =))))

nu am nimic cu fumatorii, atata timp cat fumul lor nu vine pe mine. :D in functie de relatia in care sunt cu respectivul fumator e si felul in care... reactionez. Uneori schimb locul la masa incat sa nu mai vina fumul pe mine (dar inevitabil tot pe mine ajunge si dupa ce schimb locul) sau gesticulez ca imi vine in fata fumul. Nu sunt o persoana cu care se poate trai usor. Oricum, atunci cand fumul nu ma influenteaza de obicei nu am treaba. Sunt total impotriva ca varul meu de 17 ani sa fumeze, daca il prind ii rup picioarele, dar asta e alceva.

EDIT: ii rup picioarele metaforic. Nu pot pune mana pe el ca e mai masiv ca mine si poate ma trezesc eu cu ceva membre luxate/rupte. Dar il pot cicali temeinic, in dulcele stil femeiesc. Sa isi doreasca sa ii fi rupt ceva membre, numai sa-l las in pace =))

Link to comment
Share on other sites

M-am apucat la sfarsitul liceului.. mai mult din curiozitate.. dar m-am lasat acum 1 an si ceva pentru ca este cam.. degeaba.. Mai si strica sanatatea pe deasupra.

Nu ma deranjeaza fumul sau fumatorii dar incurajez pe toti cei pe care ii cunosc sa se lase.

Link to comment
Share on other sites

Nu vad ce rupt ar vrea sa se apuce de fumat...e clar ca dauneaza sanatatii si asta arata cat de mult gandesc oamenii. De ce sa vrei sa mori mai repede?... :)

nu mai judeca persoanele pe care nu le cunosti

fumez la birou din cauza stresului si la petreceri pentru a ma ameti mai repede. in rest nu simt nevoia

Link to comment
Share on other sites

fumatul n-are sens atata timp cat nu este vorba de ceva muguri :D ... ce prost ar fuma tigari normale ? pentru ce ? sa scoti fum ? nu sunt locmotiva ms ... va pup da ?

PS:sunt nefumator nu pentru ca dauneaza , pentru ca nu vad rostul ... mai ales ca majoritatea fumatorilor s-au apucat de asta din cauza spiritului de TURMA , sa fie si eu CUL ...

Link to comment
Share on other sites

atunci nu te supara ca zic dar esti o persoana slaba :)

Sunt si eu curios ce loc de munca induce atata stress incat sa trebuiasca sa fumezi.

Am trecut cu echipa mea prin perioade de stres nebun.. si fumeaza doar fumatorii, nu cei stresati ;)

Link to comment
Share on other sites

stresul e ce-a mai a dracu boala , iti cade parul , imbatranesti vazand cu ochii .. .. dar nu vorbim aici de oameni stresati pentru ca si-au rupt o unghie sau si-au zgariat un ferrari de sute de mii de euro ... stresat esti cand nu ai ce sa pui a 2a zi pe masa , cand nu ai un loc de munca stabil , cand ti se da in cap cu diploma de facultate peste tot. .. dar degeneram de la discutie .

Link to comment
Share on other sites

nu

Please master, tell us more!

Hai ca mai vorbim noi peste vreo 45 de ani. asta daca inca mai traiesti :)

Astea vrea sa imi transmita ceva sau?

Oricum, fumatorii sunt ipocriti. Ca fumeaza ca sunt stresati sau ca vezi doamne la chef se fumeaza sau mai stiu eu ce prostii. Si cand iesi cu ei la o terasa / la o bere. Atmosfera de amicitie, relaxata, amuzanta. Nicio grija pe lume. Ei fumeaza! WHY THE FCK!

People are in denial 8-|

extension stii ce inseamna sa lucrezi cu deadline? Sau tu esti la scoala si stresul tau e BAC-ul?

Link to comment
Share on other sites

sa nu mai zic de fumatorii din cluburi , discoteci .. sau alte locuri aglomerate ... cei mai ratati oameni din univers .. de sute de mi de ori am fost ars cu tigarea ... caci rromanul daca a baut 3 beri trebuie sa danseze in compania tigarii pe care o baga in ochii tuturor .. ca e viatza lui ba fumeaza banii lui si pe sanatatea lui .. NU ?

Link to comment
Share on other sites

Oricum, fumatorii sunt ipocriti. Ca fumeaza ca sunt stresati sau ca vezi doamne la chef se fumeaza sau mai stiu eu ce prostii. Si cand iesi cu ei la o terasa / la o bere. Atmosfera de amicitie, relaxata, amuzanta. Nicio grija pe lume. Ei fumeaza! WHY THE FCK!

People are in denial

True.. ei sunt CUL :))

Link to comment
Share on other sites

stresul e ce-a mai a dracu boala , iti cade parul , imbatranesti vazand cu ochii .. .. dar nu vorbim aici de oameni stresati pentru ca si-au rupt o unghie sau si-au zgariat un ferrari de sute de mii de euro ... stresat esti cand nu ai ce sa pui a 2a zi pe masa , cand nu ai un loc de munca stabil , cand ti se da in cap cu diploma de facultate peste tot. .. dar degeneram de la discutie .

nu-i adevarat. stresul poate fi provocat de mai multi factori, nu doar de grijile cotidiene. tu deja vorbesti de depresie aici.

@blk, eu fumez pentru ca daca n-as face-o, m-ar deranja foarte tare fumul din jur. nu e cazul sa generalizezi cu ipocrizia...iar legat de ce-ai spus in legatura cu stresul, nu el e un lucru bun, ci starea aia de tensiune care poate degenera in stres.

Link to comment
Share on other sites

@blk ai fost putin cam dur !!:)un fumator este ipocrit atunci cand sta intr-un grup de nefumatori(la o masa sa presupunem) si nu-si cere permisiunea de a fuma!oricum din politete prietenii ii vor spune ca poate,insa de preferat ar fii sa nu o faci!

@lucky nu mi se pare un motiv intemeiat pt care fumezi!

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...