Jump to content
Carp Angler

Sfaturi pentru un Job ?

Recommended Posts

Salut.

Ideea este ca m'am inscris la facultate ( Ase ) la zi ...

Tinand cont de criza si de posibilitatile mele , pentru niste bani in plus mi'ar trebui un job , multi mi'au spus ca au putut face fata chiar daca sunt la zi la facultate .

As vrea sa incerc si eu , stie cineva vrun job atractiv si sigur ? bineinteles din Bucuresti.

Link to comment
Share on other sites

^ cred ca voia sfaturi de la studenti/fosti studenti din Bucuresti, nu de la pustani de 14 ani din Targu Mures, tu ce crezi? :/

@crap: poti sa-ti gasesti si ceva part time, dar acum ca e cu criza nu multi fac angajari p-aici, cum am spus mai sus un call center ar fi perfect pentru tine, poti sa stai si 12 ore sambata si duminica, te duci 2-4 ore pe zi in rest si castigi vreo 8 milioane/luna asa, care-s ceva bani pentru un student, crede-ma :D

Link to comment
Share on other sites

pai am mai lucrat 9 luni pana acum ... lucrator comercial 3 ... cand era mai greu eu eram primul

mereu gandesc pozitiv si invat repede.

nu am pretentii ... de munca sa fie sa iasa $

am vreo sansa in plus cu Permis categoria B? , o prietena mi'a zis ca s'ar putea sa am noroc ca sofer pe undeva

Link to comment
Share on other sites

Pai la ce te pricepi tu mai bine ? Ce te atrage pe tine ? Nu ne prea putem da seama cam ce vrei, ce iti place si ce nu :). Mai da niste detalii :D

Iar te bagi in seama cu experienta ta de jumatate de buletin?

on-topic: In bucuresti, joburi pentru studenti sunt garla. Evident, majoritatea sunt destul de naspa.

Casier, lucrator comerciall, call center etc. sunt primele si cele mai evidente optiuni.

Ca fapt divers, casier la un magazin de-asta mare de electronice nu e chiar asa rau. In primul rand la case sunt de obicei numai fete deci vei sta mereu intre tipe dragute.. iar in al 2-lea rand nu se cumpara foarte mult -> frecat menta, vorbit cu fete, aer conditionat, mediu decent.

Daca vrei sa te rupi cu munca, poti sa incerci chelner la un bar / restaurant. Aici ai alte avantaje.

Cu experienta, poti sa te bagi la baruri misto pe lipscani de unde iese bacsisul gros.. dar e si foarte mult de munca.

edit: delivery guy la o pizzerie / firma de catering. Ies bacsisuri frumoase.

Link to comment
Share on other sites

Asa cum zicea si blk..probabil ca o alternativa ar fi..Call Center..nu prea multi bani..dar un program super lejer..Chelner/barman...dar acum e bataie mare pe aceste job-uri..mai ales pe vara

Cat despre casier la ceva supermarket de electronice..poate ar merge :)

Link to comment
Share on other sites

nu sunt .. nici eu .. din bucuresti dar pot sa zic ca, ca si post de sofer ai sa iti gasesti mult mai repede decat oricare altul, e oferta foarte mare in zilele astea, sau ca barman\ospatar.

PS daca vrei sa te tii de faculta, eu ti-as recomanda sa incepi doar din anul 2 cu un job, pt. ca primul an e practic "insamantzarea" , daca o ratezi .. greu te mai tii dupaia.

Link to comment
Share on other sites

am vreo sansa in plus cu Permis categoria B? , o prietena mi'a zis ca s'ar putea sa am noroc ca sofer pe undeva

daca esti sofer incepator, slabe sanse

daca ai avut accidente, tinde-spre-zero sanse

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...