Jump to content
MoBiLe2

"Proiectul Fantomas"

Recommended Posts

Ai avut vreodata nevoie de un cont fantoma?

Este obositor sa-ti faci un nou cont pentru a raspunde cuiva pastrandu-ti anonimatul.

M-am gandit sa inregistrez aproximativ 100 de useri utilizand la inregistrare o adresa de mail ce expira in 50 de minute - http://www.guerrillamail.com/

Userii nou creati pot fi: Anonim1, Anonim2, samd iar parola poate fi aceiasi cu numele contului.

Deci daca ai nevoie de un trash-cont n-ai decat sa alegi unul si te poti apuca linistit de postat.

Nu stiu exact ce se intampla daca in acelasi timp 2 utilizatori incearca sa acceseze acelasi cont, dar nu cred sa fie probleme.

Cine doreste sa participe la acest proiect poate deja sa se apuce de treaba :D

Daca fiecare din noi face un cont pe zi, vom avea o 'baza de date' destul de generoasa pentru a posta in voie.

Centralizarea conturilor o pot face eu, voi doar sa-mi spuneti pe privat ce aria vreti sa acoperiti.

de exemplu imi poti trimite mesaj ca te ocupi de userii Anonim20 pana la Anonim25, adica in decursul unei zile vei 'fabrica' 6 useri la care parola corespunde cu numele userului creat. Eu voi completa 'golurile'

Nu e nevoie sa existe o lista cu useri-parole daca la inregistrare se foloseste formatul:

User: AnonimX

Parola:AnonimX , unde X are valori de la 1 la cat vreti

Propunerea mea nu necesita acceptul moderatorilor ci doar suportul utilizatorilor.

Tin sa precizez ca aceasta propunere nu incalca regulamentul.

Link to comment
Share on other sites

Ar fi o mare porcarie , ar incepe lumea sa se injure la tot pasul si nu ai putea sa le dai warn pentru ca nu stii cine e . /fail

Cei care se respecta nu injura.

Moderatorul global poate sa vada cine esti chiar daca postezi sub un cont fantoma.

Daca chiar vrei sa nu existe dovezi trebuie sa folosesti un nou cont si un proxy.

Nu toti au ip dinamic.

Care e scopul unui astfel de cont?

Pai de ce sa risc un warn cand ii atrag atentia unui moderator ca nu are dreptate.

Daca as vrea sa-i zic unui utilizator ca are o atitudine de 'rama uscata' (sa zicem) m-as trezi cu un warn, nu?

Poate ca e jignire poate ca e doar o gluma. Uite Lancelot imi spune 'domnul iezuit', mai mult ca sigur ca in viitor o sa-i pot spune la fel.

N-are importanta ca 'cineva' nu o sa stie ca marele 'EU' a postat, ca doar n-am venit sa-mi castig faima pe LM.

Restul care sufera dupa atentie n-au decat sa posteze cu ce nume vor.

Am facut cele 2 conturi Anonim1 si Anonim2, le vreti bine, nu le vreti iar bine.

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonim3

de ce ai vrea sa faci una ca asta? daca nu stie nimeni cine esti, de ce sa te mai obosesti sa postezi? :-??

nu consider nick-ul un identificator.

tu postezi numai daca stie lumea cine esti? pai si cine esti? Indiferent ce nick ai eu nu am de unde sa stiu cine esti. Poate esti vreun pervers de 60 de ani ce posteaza din salonul nebunilor. Orice este posibil.

Cum ar fi sa luam de bun tot ce se scrie pe LM? pai aici poti sa pretinzi ca esti student la a 2-a facultate, bogat, viril si multe alte nimicuri.

Ai vazut sa zica vreunu/a ca e urat/a si proast/a?

Adica toti frumosii si inteligentii cu 2 facultati au facut hora aici? bah ma lasi

Daca ai nevoie de prieteni, de un nume cunoscut pe un server de joc sau de cineva caruia sa-i pese de tine ai nevoie de un nickname. La mine nu e cazul.

Daca aceste conturi sunt folosite numai de mine, posibilitatea de a ramane anonim dispare :)

Anonim4 e pe drum

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...