Jump to content
Sparky[SV]

Mircea Lucescu a facut preinfarct si a fost operat de urgenta la Donetk

Recommended Posts

Veste groaznica pentru fotbalul romanesc. Mircea Lucescu a facut preinfarct si a fost operat de urgenta la Donetk, la putin timp dupa intoarcerea din cantonamentul din Elvetia.

Veste groaznica pentru fotbalul romanesc. Mircea Lucescu a facut preinfarct si a fost operat de urgenta la Donetk, la putin timp dupa intoarcerea din cantonamentul din Elvetia.

Antrenorului roman i s-a facut rau la intoarcerea din Elvetia si a fost operat de urgenta pe inima, la ora 3 dimineata. In tot acest timp, patronul lui Sahtior Donetk, Rinat Ahmetov, a stat alaturi de Lucescu.

Mircea Lucescu a resimtit dureri de inima pe tot parcursul cantonamentului, insa a refuzat sa faca vreun control medical pentru a vedea cat de grave sunt problemele sale.

Starea antrenorului care a castigat ultima editie a Cupei UEFA este stabila in acest moment.

Reactii dupa aflarea vestii:

Dumitru Dragomir: "Cred ca Razvan Lucescu se va duce dupa tatal sau, are o educatie aleasa. Tot fotbalul romanesc este alaturi de el. Il asteptam sa revina cat mai repede. Pana nu aflam ce are, nu trebuie sa facem mare caz. O sa vedeti ca intr-o saptamana revine la treaba" (Antena 3)

George Copos: "Nu stiam ca ar avea probleme de sanatate. Am vorbit cu el acum doua minute, este bine. Mircea Lucescu este un extraordinar, una dintre cele mai mari valori pe care le are Romania. Va trece peste acest moment pentru ca este un om puternic. Acesta este motivul pentru care a plecat din Geneva, desi medicul i-a cerut sa se interneze. A plecat pe semnatura lui. In doua zile va fi externat si isi va continua activitatea la Donetk, sunt convins ca isi va relua activitatea in scurt timp" (Antena 3)

Mircea Rednic: "Aoleo, Doamne!, ce rau imi pare! Ce Dumnezeu! Imi pare foarte rau, e o veste proasta! Cred ca e din cauza stersului. Trebuie sa aiba si el grija mai mult de sanatate, ca e mai importanta decat orice. E un om care m-a ajutat foarte mult si sunt alaturi de el. Sper sa isi revina" (SportRo)

Vom reveni cu detalii

onlinesport

Link to comment

Totusi are si el o varsta. Pana acum nu am auzit sa aibe probleme de sanatate, dar niciodata nu se stie ce se poate intampla...

noi nu avem de unde sa stim ... daca a avut probleme sau nu :P , nu cred ca ar fi spus el daca ar fi avut .

Speram sa nu mai fie nimic grav .

Link to comment

A mai avut un preinfarct in 1992.Sper sa se recupereze si parerea mea este sa se lase de fotbal,cu toate ca e aproape imposibil.Trebuie sa se trateze de acum incolo,sa aibe grija de viata lui,pentru ca eventual la un al 3`lea atac de cord i-ar fi fatal.

Oricum,o veste foarte trista..

Link to comment

A mai avut un preinfarct in 1992.Sper sa se recupereze si parerea mea este sa se lase de fotbal,cu toate ca e aproape imposibil.Trebuie sa se trateze de acum incolo,sa aibe grija de viata lui,pentru ca eventual la un al 3`lea atac de cord i-ar fi fatal.

Oricum,o veste foarte trista..

Da , asta fiind al 2-lea preinfart putea fi chiar infart sau altceva mai rau , vestea ca el se lasa de fotbal cred ca ar fi ceva destul de socant fiind cel mai bun antrenor roman. Oricum il avem pe fiul sau , Razvan.

Sanatate maxima din partea mea.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...