Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

acelasi_bandit

Problema

Recommended Posts

Nu stiu de ce, desi am un sistem sa zicem oarecum bunicel trebuie sa joc mu-s1 la rezolutie 640 480 deoarece la rezolutie mai mare mi se misca park este un pentium 1 ... uite aici resursele http://www.imagebam.com/image/2b923639026431 ..sper ca e bn ce am punctat ...

iar scrisul se vede asa : http://www.imagebam.com/image/3f60f939026612

#si la rezolutia asa se misca greu in icarus sau unde e aglomeratie ce este de facut ? :dontknow: :(

driverele sunt cele instalate de pe cd de mi l-a dat la calculator (acum un an ) ..poate stie cnv nij drivere mai bune pt placa aia a mea

Link to comment
Share on other sites

man...windows in romana...GO giga octeti...wtf :))

anyways OT: e mu facut prost, el de fapt nu cere resurse multe

pur si simplu suprasolicita procesorul din cauza ca nu e main loop-ul implementat bine.

dai ctrl alt del, din lista de procese seletezi main.exe, click dreapta pe el, priority->above normal, si vei cum merge. s-ar putea mu sa iti mearga bine, si restul programelor sa se blocheze, dar asta e viata :P.

cel mai bine merge mu jucat pe dual/multi core, ca solicita un procesor si pe alalaltu il lasa in pace.

Link to comment
Share on other sites

man...windows in romana...GO giga octeti...wtf :))

anyways OT: e mu facut prost, el de fapt nu cere resurse multe

pur si simplu suprasolicita procesorul din cauza ca nu e main loop-ul implementat bine.

dai ctrl alt del, din lista de procese seletezi main.exe, click dreapta pe el, priority->above normal, si vei cum merge. s-ar putea mu sa iti mearga bine, si restul programelor sa se blocheze, dar asta e viata :P.

cel mai bine merge mu jucat pe dual/multi core, ca solicita un procesor si pe alalaltu il lasa in pace.

e la normal deja :))

#a da ma enerveaza windowsu asta e de kkt ..l-am dus la cnv sa mi-l faca odata (nu ma pricep) ...si l-a pus in romana si cateodata nu reusesc sa gasesc niste chestii din tutoriale sau things

stiu engleza oricum :)) ...nu pot sa ma laud ca stiu 100% dar suficient cat sa ma descurc binisor

Link to comment
Share on other sites

Guest ThuG LIFE

am si eu o problema am windowsu normal merge mu perfect bag messenger frate si imi frameaza de il ia drq nush ce are dar nu mai bag messu :(( dak s-ar putea sa imi ziceti care ar fi cauza de merge jocu asa prost .. doar instalez mesu si dupa 20 min cam o ia rau de tot merge praf jocu deci merge 1 sec frameaza rau 4 , 5 sec merge bne iarasi 1 sec frameaza

Link to comment
Share on other sites

man...windows in romana...GO giga octeti...wtf :))

anyways OT: e mu facut prost, el de fapt nu cere resurse multe

pur si simplu suprasolicita procesorul din cauza ca nu e main loop-ul implementat bine.

dai ctrl alt del, din lista de procese seletezi main.exe, click dreapta pe el, priority->above normal, si vei cum merge. s-ar putea mu sa iti mearga bine, si restul programelor sa se blocheze, dar asta e viata :P.

cel mai bine merge mu jucat pe dual/multi core, ca solicita un procesor si pe alalaltu il lasa in pace.

pt thug

Link to comment
Share on other sites

Placa on-board sux,vad si ca ai doar 512 mb ram.

Mie,pe laptop, cu 1gb ram si placa video on-board mi se misca jalnic in Icarus.

Chiar si cu o placa video de 64mb se vede diferenta.

am 1.5 gb de ram..si da mi se misca cam naspa in icarus si mie :( ...multam de sfaturi tre sa imi iau placa video calumea :P

#dar imi ia placa din ram ... :-j

#GO aia inseamna giga..ma rog e windows-ul in romana,pamant :)) ..tre sa mi-l refaca cnv in engleza :happy1:

Link to comment
Share on other sites

Guest uLise - Mg

+ clientul prost optimizat ....

doar cu cerintele din faq ar trebui sa mearga lejer

Link to comment
Share on other sites

am 1.5 gb de ram..si da mi se misca cam naspa in icarus si mie :( ...multam de sfaturi tre sa imi iau placa video calumea :P

#dar imi ia placa din ram ... :-j

#GO aia inseamna giga..ma rog e windows-ul in romana,pamant :)) ..tre sa mi-l refaca cnv in engleza :happy1:

Scuze,m-am uitat in trecere,dar mi-am dat seama ca e de la placa video de cand ai zis ca e on-board. :)

+ clientul prost optimizat ....

doar cu cerintele din faq ar trebui sa mearga lejer

Da bai,am observat ca cere mult mai mult desi nu ar trebui. :|

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...