Jump to content
turbomaxim2

Nervi la nivel înalt. Vladimir Putin l-a comparat pe miliardarul Oleg Deripraska cu un gândac (VIDEO)

Recommended Posts

Vladimir Putin s-a enervat cumplit pe magnatul Oleg Deripaska. Premierul rus l-a comparat pe miliardar cu un gândac. Putin a mers în vizită la fabrica de aluminiu, deţinută de acesta, după ce a aflat că muncitorii, care nu şi-au luat salariile, au ieşit în stradă.

Locuitorii din oraşul minier Pikalyovo au cerut ajutorul autorităţilor după ce toate cele trei fabrici din zonă şi-au sistat activitatea. Liderii de sindicate spun că, din acest motiv, 23.000 de oameni trăiesc acum în sărăcie. Pentru că nu şi-au primit salariile, muncitorii au blocat o şosea. Premierul Vladimir Putin a vizitat una din fabrici şi l-a criticat pe miliardarul Oleg Deripaska, proprietarul fabricii.

"De ce e fabrica în statrea asta jalnică? Aţi transformat-o într-o groapă de gunoi", a răbufnit premierul rus. Putin a avut apoi întrevederi cu conducerea fabricii apoi le-a reproşat tuturor că au fugit când au auzit că vine în vizită: "De ce fuge toată lumea ca nişte gândaci înaintea venirii mele? De ce nu e nimeni capabil să ia decizii?"

Mai mult, premirul rus l-a somat pe Deripaska să semneze un contract de reluare a activităţii şi i-a aruncat stiloul pentru a semna documentul. După ce a rezolvat problema şi a redeschis producţia în fabrică, Putin a cerut conducerii să evite pe viitor astfel de probleme. "Dacă nu vă înţelegeţi între voi, lucrurile se pot rezolva şi în lipsa voastră. Mulţumesc, mult noroc", a încheiat acesta întrevederea de la Pikalyovo.

Premierul rus le-a mai cerut directorilor să scape de datorii cât mai repede, altfel, fabrica va fi naţionalizată.

http://antena3.ro/stiri/externe/nervi-la-n...ndac_73131.html

Putin merita tot respectul din lume.

Link to comment
Guest The_KniveS

adevaru e ca le e frica de Putin cu tot cu banii lor, au luat de exemplu de la conationalul lor care la suparat pe Putin si a ajuns la inchisoare

P.S. ce inseamna sa ai putere -_-

Link to comment
Guest Xspeed

foarte bine

asa ar trebui sa fie si la noi

da boc parca nu e putin

astia sunt plin de bani, si ca peste tot, nu le pasa decat de ei

Link to comment

impresia mea despre Putin este(sau era) de apreciere...

privind incidentul acesta mi-au venit in gand celebrele vorbe rostite in fata lui Pilat din Pont de Iisus Hristos : "puterea care o ai asupra mea nu ai fi avut-o daca nu ti-ar fi fost data..."...sa revenim la Putin, care de data aceasta si-a aratat pe fata adevarata putere ce i-a fost data... de catre cine ? ha ! raspuns simplu !... de fostii(actualii) colegi de la ex-KGB :> , asadar scenetea prezentata se vrea a fi inca o dovada a puterii KGB-ului...dar ce anume doreste sau cine controleaza KGB ?! asta va las pe voi sa speculati...

oricum in ceea ce ma priveste vad in istoria Rusiei si nu numai destule exemple de "MARI OAMENI DE STAT" care dupa o vreme au devenit :Stalin, Hitler, Napoleon..., iar genul acesta de personalitati nu merita plecaciunile mele, va las pe voi sa le faceti :-j

Link to comment

Putin este un om politic cu onoarea. Este un politician care nu are nici un mafiot in spate.Este singurul conducator "comunisto-fascist". As vrea sa invat politica de la un om ca el. Basescu,Geona si Boc sunt rahati uscati pe langa asta.

Dar nu trebuie sa uitam ca poate fii un adevarat inamic pentru tara noastra

Link to comment
Guest stefteo21

Putin este un om politic cu onoarea. Este un politician care nu are nici un mafiot in spate.Este singurul conducator "comunisto-fascist". As vrea sa invat politica de la un om ca el. Basescu,Geona si Boc sunt rahati uscati pe langa asta.

Dar nu trebuie sa uitam ca poate fii un adevarat inamic pentru tara noastra

eugen tu vezi de cand e stirea asta?

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...