Jump to content
Lancelot

joc pe forum

Recommended Posts

silenR a minţit acolo, dacă doriţi să-l credeţi ok :)

acum incerci sa salvezi editia asta.. in fine, dupa cum am zis si pe pm, tu il faci sa nu mai fie un joc psihologic. adica ce rost are asa: zice unu - hai sa-l votam pe x, sigur x e mafiot, moare x, apoi hai sa-l votam pe y, y sigur e mafiot, moare y.. apoi z, tu unde ai fost azi-noapte? ;;) z sigur e mafiot, moare z.. si cand am postat chestia aia, poate ca am spus adevarul, poate ca am incercat sa-i bag in ceatza, tu imi dai edit si zici ca n-am voie cu asa ceva..

si inca ceva, te rog scrie "clasa respectiva face x lucru", nu "clasa respectiva poate face x lucru".. adica sa inteleg ca daca memo ma omoara, si tu vrei sa mor, mor, daca nu, nu mor.. totusi :-?

Link to comment
Share on other sites

acum incerci sa salvezi editia asta.. in fine, dupa cum am zis si pe pm, tu il faci sa nu mai fie un joc psihologic. adica ce rost are asa: zice unu - hai sa-l votam pe x, sigur x e mafiot, moare x, apoi hai sa-l votam pe y, y sigur e mafiot, moare y.. apoi z, tu unde ai fost azi-noapte? ;;) z sigur e mafiot, moare z.. si cand am postat chestia aia, poate ca am spus adevarul, poate ca am incercat sa-i bag in ceatza, tu imi dai edit si zici ca n-am voie cu asa ceva..

1. Din 30 oameni, daca sunt 3-4 care stiu sa joace jocul asta. Moderatorul nu decide cat de "psihologic" se joaca acest joc ci userii.

2. Erai mort => nu aveai voie sa mai postezi in topicul ala. De asemenea nici in topicul asta nu ai voie sa postezi informatii despre joc.

Moderatorul poate afecta doar pana la un anumit punct calitatea jocului, in rest e vorba de jucatori. Anume nu de-aia care se-apuca sa faca galagie pe topicul de joc ca au murit.

Poate sunt eu mai pesimist dar jocul asta nu prea mai are nicio sansa pe LM decat cu niste schimbari drastice. Stiu 100% sigur ca multi discuta intre ei pe messenger, regulile se interpreteaza, se voteaza doar de dragul executiei, nimeni nu e atent cu adevarat la detalii.. ca sa nu mai vorbesc ca joaca doar politisti si mafioti, restul devin inactivi, iar medicii se apara numai pe ei.

Anyway, distractie placuta in continuare.

Link to comment
Share on other sites

1. Din 30 oameni, daca sunt 3-4 care stiu sa joace jocul asta. Moderatorul nu decide cat de "psihologic" se joaca acest joc ci userii.

2. Erai mort => nu aveai voie sa mai postezi in topicul ala. De asemenea nici in topicul asta nu ai voie sa postezi informatii despre joc.

Moderatorul poate afecta doar pana la un anumit punct calitatea jocului, in rest e vorba de jucatori. Anume nu de-aia care se-apuca sa faca galagie pe topicul de joc ca au murit.

Poate sunt eu mai pesimist dar jocul asta nu prea mai are nicio sansa pe LM decat cu niste schimbari drastice. Stiu 100% sigur ca multi discuta intre ei pe messenger, regulile se interpreteaza, se voteaza doar de dragul executiei, nimeni nu e atent cu adevarat la detalii.. ca sa nu mai vorbesc ca joaca doar politisti si mafioti, restul devin inactivi, iar medicii se apara numai pe ei.

Anyway, distractie placuta in continuare.

Tu numai ai timp de moderat?

Fara suparare doll ,dar imi placea mai mult la BLK. :D

Parerea mea e sa se aleaga mai bine participantii de acum.Nu ma deranjeaza daca nu ma alegeti cat timp se distreaza altii...

Link to comment
Share on other sites

ma blk uite cum sta treaba.. nu sunt primul mort care posteaza in aceste doua topicuri. daca lor nu le-a atras atentia inseamna ca puteam posta si eu. apoi orice joc are reguli clare nu probabile.

atata timp cat incerci sa faci o actiune si moderatorul iti editeaza mesajul, jocul este afectat.. daca eu eram in viata si ziceam exact chestia aia, si moderatorul imi edita mesajul, vrei sa zici ca nu afecta gradul "psihologic" al jocului? in plus, de unde stii tu ca nu ma gandeam de mai mult timp sa postez ceva similar? doar ca asteptam ziua in care aproape numai persoanele "de incredere" or sa ramana in picioare, avand siguranta ca cealalta mafie nu ma va omori pe mine noaptea- fiind nas. oricum ideea e ca acele calcule prin care mai castigam teren pentru partenerul meu au fost date peste cap.

ps: esti cam superficial aici

le: si ce daca vorbim pe mess? crezi ca o sa zica vreounul "eu is gabor", sau "eu is mafiot" si sa fie crezut pe cuvant?

Link to comment
Share on other sites

silenR, nu stii sa pierzi si asta e o problema, din fericire ramai doar tu cu ea.

jocul e over, lamuriri cand ajung la propriul comp.

cand v-ati inscris la jocul asta stiati ca "moderatorul are intodeauna dreptate", nu sunt primul moderator care schimba regulile pe alocuri si nici ultimul, veti mai intalni, sper, nu stiu daca voi fi eu acela :)

nu au fost schimbari majore, fiecare si le stie in propriul pm, sau ar trebui sa le stie. imi cer scuze celor nemultumiti, eu am dorit un echilibru al jocului atunci cand l-am gandit, de accea am schimbat cate ceva.

felicitari tuturor pentru joc!

asta a fost, revin mai tarziu cu ce mai am de completat

Link to comment
Share on other sites

ati castigat, felicitarile mele :beer: oricum faza aia prin care am murit eu ne-a distrus toate calculele.. adica, in fine nu mai comentez.. sugerez ca data viitoare sa fie scrise regulile exacte si fara ambiguitati, sa stie omul la ce sa se raporteze

si mie mi se pare corect sa am voie sa mint ca sunt nu-stiu-ce clasa cand eu sunt mafiot.. adica asta e slujba mea, sa induc lumea in eroare.. cred ca ar trebui sa ai voie sa zici orice, atata timp cat nu foloseste expresii/cuvinte ofensatoare. adica pana la urma, de ce nu? doar trebuie sa convingi lumea prin vorbe - si nu prin ghicite, aberatii irelevante ("ce ai facut aseara?") sau recitand poezii.

Link to comment
Share on other sites

Asadar,sa va explic niste lucruri,pe baza caror eu nu voi mai juca,si probabil multi nu mai joaca,dar au preferat sa nu zica nimic,sa taca doar . Voi face o mica sinteza a cum am vazut eu ultima parte a jocului,pe care eu am considerat a fi un joc perfect in situatia data .

1 -[sa atrag atentia] Asadar,am zis ca sa fac cumva sa ma pun bine cu publicul,atunci am votat ca majoritatea pe homie,bineinteles cu un mic atac asupra lor,sa atrag atentia la postul meu,ca toti sa stie ca am votat ,si nu doar aha,..un alt vot +1,bla bla . Sincer credeam ca o sa dau lovitura cu homie,fiind ceva rau,era jocul deja castigat .

Ok,nu ma ajuti cu nimic,voi merge pe mana mea si propria mea intuitie .

Votez homie

De ce ?

Simplu ! [Tinand cont ca nu a postat nimic,si totusi nu a fost descalificat pentru inactivitate,inseamna ca isi desfasoara viata "nocturna" foarte bine . Nu ne-a ajutat nici la inalturarea lui Lucian,nici a celorlalti mafioti,la care am participat cu totii +1 vot . Eu cred ca e ceva rau,e propria mea parere,pe care mi-am pasuit-o voua .

Faceti cum credeti ! .

Daaaaaaaaar,nu a fost asa . Homie a murit,a fost mason,m-am cam descurajat,dar am zis sa ma duc pana la capat .

2 - [sa dau lovitura]

In POLAND,am vazut luminita de la capatul tunelului cand l-am votat,practic am jucat ultima mea carte,ori dau lovitura si-l prind ca e psicho,ori o dau in bara,dupa cum am formulat postul,aveam sa iau totul asupra mea,deci era o decizie riscanta .

POOOOOFTIM ?

De'adreptul aberanta si disperata decizia,tot timpul am gandit cu capul,si am votat pe toti mafiotii ce au iesit,sunt o piedica in calea ta si vrei sa ma omori ? No sa reusesti !

votez Poland

l.e asa se intoarce roata,daca nu eram eu a 2'ua zi,erai mort deja :)

Si surpriza,am fost in extaz cand am aflat ca e psiho,am zis gata,nimic nu ma mai poate oprii,am alibiul perfect,am ajutat la inlaturarea unuia dintre ultimi baieti rai,toata lumea ma va asculta daca joc bine,si las impresia subtila ca is politist .

moare poland, psihopatel (cu felicitari din partea mea pentru joc)

tinte, dragilor!

In seara urmatoare,l-am atacat pe luk,care a fost politist ! Ba-i sa-mi trag una,nici ca se putea mai bine ! ,am scapat si de politist,dar s-a intamplat ceva aici [luk in aceasi seara cand l-am atacat,m-a investigat si i-am iesit murdar]

Începe ziua 7

A murit luk, politist (si pentru el felicitari)

votez liquidlove. tind sa cred ca e mafiot, de aceea poland vroia sa intoarca voturile impotriva lui, ca sa isi castige jocul.

de asemenea, unele posturi si afirmatii au fost putin dubioase de-alungul jocului.

Aici ori a fost noroc chior la Zeal,care m-a...simtit,desii nu cred ca am gresit pe undeva,poate o fi avut si el norocul sa ma nimereasca cum am avut norocul sa-l nimeresc pe poland,tot respectul,dar ..m-am gandit ca scap usor de asta,o sa-i spun ca l-am investigat,ca l-am gasit curat,oarecum sa-i las impresia ca sunt de partea lui,si ca putem invinge impreuna,mai ales ca mihai l-a votat pe zeal,daca eu il votam pe mihai,automat zeal ca sa scape il vota si el [pe mihai],aici am riscat din nou,eu stiam ca mihai e curat ,si totusi va murii ...de acea am dat edit si am zis ca stau pe "Stand by" deocamdata ...ca si cum as fi impartial,sa nu bag pe nimeni in fata la vot,sa fiu pe urma omorat de ei :D,in caz ca ceva mergea prost :)

O sa te surprinda ...,tocmai ce mi-ai iesit curat :) . Ai tot dreptul sa ma votezi :-?,dar iti spun ca-ti dai cu firma in cap facand asta . Zici ca poland vroia sa ma scoata ca is mafiot,trebuia sa stie de undeva treaba asta,fiind psycho nu avea o sursa de unde sa stie concret asta,doar simpla banuiala .

Daca tu esti curat,acum ma intreb cine ar putea fi mafiotul,tinand cont ca mihai te-a votat asa subit,eu am sa ma risc si am sa votez mihai .

votez mihai

L.e : SilenR,asa e ...m-ai prins si tu :),tu fiind mafiot iti stii colegii nu ? Vrei sa-i ajuti cumva spunand ca-s mafiot sa scape ei ?...buna miscare,btw,vezi ca esti mort,nu mai scrie aici te rog .

L.later.e : devotez mihai ,totusi ma abtin deocamdata,raul nu imi inspira incredere .

Asa am si facut,dar...nu a iesit asa cum am vrut,aici am gresit ,cred ... [asta fiind varianta jocului fair play] Dar bineinteles ..,n-a fost nici pe departe un joc fair play lipsit de orice fel de comunicare inafara jocului,stim cu totii asta . La sfarsit a devenit ceva normal,tineti minte cand v-am zis ca luk a apucat sa ma investigheze ? Cum naiba,loyd fiind un jucator care nu are un rol care ar fi putut afla identitatea mea,el fiind onest si curat [nu din punct de vedere al igienei personale] dupa ce aflu pe psiho,las de inteles ca-s politist,el vine si zice "votez liquid,vorbim mai tarziu detalile" ,hai las-o naibi de treaba :) ! ,asa ceva nu mai cred ...iar pe urma mihai care zice "am mers pe mana ta si pana acum,voi merge si de data asta" ,aici ar putea fi o simpla formalitate,sau...din nou,limbajul de dupa cortina .

Si da,oarecum sunt frustrat ca am ajuns sa fiu omorat nu din cauza unei gresele a mele,ci...din alte treburi,care in mod normal nu ar trebuii sa se intample .

@Disclaimer [:rofl1:] ,daca cumva am jignit pe cineva mai sus,sau se simte lezat intr-un fel de mesajul de mai sus,pare rau,stiu sa pierd,DAR NU IN HALU ASTA! [=))] .repet,e doar imaginatia mea care uneori imi iese pe urechi,nu bagati de seama .

@@A fost o editie frumoasa ,felicitari Celine .

Link to comment
Share on other sites

Asadar,sa va explic niste lucruri,pe baza caror eu nu voi mai juca,si probabil multi nu mai joaca,dar au preferat sa nu zica nimic,sa taca doar . Voi face o mica sinteza a cum am vazut eu ultima parte a jocului,pe care eu am considerat a fi un joc perfect in situatia data .

1 -[sa atrag atentia] Asadar,am zis ca sa fac cumva sa ma pun bine cu publicul,atunci am votat ca majoritatea pe homie,bineinteles cu un mic atac asupra lor,sa atrag atentia la postul meu,ca toti sa stie ca am votat ,si nu doar aha,..un alt vot +1,bla bla . Sincer credeam ca o sa dau lovitura cu homie,fiind ceva rau,era jocul deja castigat .

Daaaaaaaaar,nu a fost asa . Homie a murit,a fost mason,m-am cam descurajat,dar am zis sa ma duc pana la capat .

2 - [sa dau lovitura]

In POLAND,am vazut luminita de la capatul tunelului cand l-am votat,practic am jucat ultima mea carte,ori dau lovitura si-l prind ca e psicho,ori o dau in bara,dupa cum am formulat postul,aveam sa iau totul asupra mea,deci era o decizie riscanta .

Si surpriza,am fost in extaz cand am aflat ca e psiho,am zis gata,nimic nu ma mai poate oprii,am alibiul perfect,am ajutat la inlaturarea unuia dintre ultimi baieti rai,toata lumea ma va asculta daca joc bine,si las impresia subtila ca is politist .

In seara urmatoare,l-am atacat pe luk,care a fost politist ! Ba-i sa-mi trag una,nici ca se putea mai bine ! ,am scapat si de politist,dar s-a intamplat ceva aici [luk in aceasi seara cand l-am atacat,m-a investigat si i-am iesit murdar]

Aici ori a fost noroc chior la Zeal,care m-a...simtit,desii nu cred ca am gresit pe undeva,poate o fi avut si el norocul sa ma nimereasca cum am avut norocul sa-l nimeresc pe poland,tot respectul,dar ..m-am gandit ca scap usor de asta,o sa-i spun ca l-am investigat,ca l-am gasit curat,oarecum sa-i las impresia ca sunt de partea lui,si ca putem invinge impreuna,mai ales ca mihai l-a votat pe zeal,daca eu il votam pe mihai,automat zeal ca sa scape il vota si el [pe mihai],aici am riscat din nou,eu stiam ca mihai e curat ,si totusi va murii ...de acea am dat edit si am zis ca stau pe "Stand by" deocamdata ...ca si cum as fi impartial,sa nu bag pe nimeni in fata la vot,sa fiu pe urma omorat de ei :D,in caz ca ceva mergea prost :)

Asa am si facut,dar...nu a iesit asa cum am vrut,aici am gresit ,cred ... [asta fiind varianta jocului fair play] Dar bineinteles ..,n-a fost nici pe departe un joc fair play lipsit de orice fel de comunicare inafara jocului,stim cu totii asta . La sfarsit a devenit ceva normal,tineti minte cand v-am zis ca luk a apucat sa ma investigheze ? Cum naiba,loyd fiind un jucator care nu are un rol care ar fi putut afla identitatea mea,el fiind onest si curat [nu din punct de vedere al igienei personale] dupa ce aflu pe psiho,las de inteles ca-s politist,el vine si zice "votez liquid,vorbim mai tarziu detalile" ,hai las-o naibi de treaba :) ! ,asa ceva nu mai cred ...iar pe urma mihai care zice "am mers pe mana ta si pana acum,voi merge si de data asta" ,aici ar putea fi o simpla formalitate,sau...din nou,limbajul de dupa cortina .

Si da,oarecum sunt frustrat ca am ajuns sa fiu omorat nu din cauza unei gresele a mele,ci...din alte treburi,care in mod normal nu ar trebuii sa se intample .

@Disclaimer [:rofl1:] ,daca cumva am jignit pe cineva mai sus,sau se simte lezat intr-un fel de mesajul de mai sus,pare rau,stiu sa pierd,DAR NU IN HALU ASTA! [=))] .repet,e doar imaginatia mea care uneori imi iese pe urechi,nu bagati de seama .

@@A fost o editie frumoasa ,felicitari Celine .

loyd e idle pe mess de 10 ore. sunt destul de sigur ca jocul a fost in limitele fair-playului.

in legatura cu decizia care am luat-o inspre a te vota, ti-am observat comportamentul si afirmatiile, si mi-ai parut cel mai probabil sa fi mafiot din cei ramasi. a fost mai mult o banuiala, poti sa o consideri bulan or whatever daca te face sa te simti mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...