Jump to content
Domino628

Toate cataloagele unui liceu nemţean au fost furate şi apoi arse în toaleta profesorilor

Recommended Posts

Dupa cum scrie si in stire, se vor reface cataloagele. Mi se pare cea mai prosteasca operatiune de furt, cum sa furi cataloage? =)))

Ce dovada au profesori ca x are nota 7 la mate si 6 la romana ? doar daca au pe carnetul lor , si foarte multi nu au acest carnet... trebuia sa faca backup pentru cataloage

Link to comment

Am zis ca nu-i liceul meu =((

Daca ar fi fost,iti dai seama,ziceam ca aveam numai de 10 =))

http://www.monitorulneamt.ro/stiri/?editia...p;articol=21726

Aici deja se minte extrem de mult,ce treaba are SECRETARA cu,cataloagele? :coffee:

In articol scrie ca ar fi vazut snururile de sigilare pe jos in cancelarie.

Secretara ca secretara dar fi atent ce raspunde acest individ la articol :))

Comentarii la acest articol:

Adăugat de van kiparos la data 02.06.2009 09:19

Nedumerire

Doamna directoare , saptamana viitoare am ceva treburi in Tg. Neamt si vreau sa stiu daca imi veti permite sa fac si eu o baie sau macar un dus la " baia profesorilor " . Stiti , nu as dori sa merg la dusurile internatului , sa nu interpreteze cineva . Pot plati la casieria liceului tariful care mi se va cere.

Link to comment

activitatea liceului nu a fost perturbată si nu sînt probleme cu notele elevilor

HHAHAHAHHAHA parca ar sti ei ce note sunt daca nu au acele agende cretine

note ca note dar absentele ? =))))

Poi o sa aiba mai putine, unii profesori au si absentele in carnetele/cataloagele lor, macar asa au si elevii de ce se bucura.

Link to comment

Ancheta în cazul furtului si distrugerii cataloagelor de la Liceul economic Vasile Conta Tîrgu Neamt pare a nu fi una usoară. Ieri, oamenii legii au vizionat înregistrarea camerelor de supraveghere din incinta liceului si au constatat că imaginile l-au surprins pe individ. Acesta apare pentru o perioadă scurtă de timp, respectiv 2-3 secunde, în momentul în care intră în cancelarie si iese. Din păcate, calitatea proastă a înregistrării nu permite identificarea. ?Avem imaginile filmate de camerele de supraveghere din interiorul unitătii de învătămînt, însă nu ne ajută foarte mult. Claritatea nu este extraordinară si nu permite identificarea persoanei care apare în imagini cîteva secunde. Se vede cum intră în cancelarie, după care iese si intră într-o altă cameră. Nu i se vede fata. Este o persoană de talie medie. Vom vedea dacă prelucrarea imaginilor va duce la un rezultat“, a declarat inspectorul principal Cătălina Bădeanu, purtătorul de cuvînt al Politiei Neamt. În paralel, oamenii legii au făcut un cerc de suspecti în care au fost inclusi toti elevii problemă ai liceului, în special cei cu absente nemotivate si rezultate proaste la învătătură. În paralel, politistii încearcă să obtină informatii si de la ceilalti liceeni, acestia fiind rugati să anunte conducerea liceului sau fortele de ordine în cazul în care detin informatii cu privire la cele întîmplate duminică după amiază. Curios este, asa cum rezultă din imaginile filmate, că furtul a fost comis în jurul orei 18. Individul a sărit gardul liceului, după care a pătruns pe un geam în scoală. Povestea a iesit la iveală luni dimineată, cînd secretara a constatat că dintr-un dulap lipsesc toate cele 27 de cataloage si trei condice de prezentă.

Nu prea cred :)

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...