Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Esc@pe'

sugestie.

Recommended Posts

Dupa cum a fost si faza cu Garrone,eu ma intreb DE CE ATI MAI PUS REGULA"Nu`i obligatioriu sa`l atentionezi pe respectivul player de ks".

Atunci daca se ajung tot din partea voastra la concluzia ca asta inseamna vanatoare de ce nu o scoateti si puneti ATENTIONAREA obligatorie!

Vi se pare normal ce se intampla pe server? Adica unii playeri iau suspend pentru "vanatoare,nesimtire si altele" pentru unele reguli puse de voi?

Eu zic sa va intelegeti intre voi"moderatorii" si sa luati o decizie ,sa nu va mai contraziceti intre voi?Cand puneti o regula puneti`o cu acordul tuturor moderatorilor,sa nu mai existe neintelegeri.

Astept pareri!

exemplu: http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=289504

Prima oara se putea da mai putin sau avertisment sa stie si omu de ce o sa se ajunga asa...

La Banati in mod normal se miceste suspendul,nu se mareste,dar noi avansam la mai rau pe an ce trece.

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum a fost si faza cu Garrone,eu ma intreb DE CE ATI MAI PUS REGULA"Nu`i obligatioriu sa`l atentionezi pe respectivul player de ks".

Atunci daca se ajung tot din partea voastra la concluzia ca asta inseamna vanatoare de ce nu o scoateti si puneti ATENTIONAREA obligatorie!

Vi se pare normal ce se intampla pe server? Adica unii playeri iau suspend pentru "vanatoare,nesimtire si altele" pentru unele reguli puse de voi?

Eu zic sa va intelegeti intre voi"moderatorii" si sa luati o decizie ,sa nu va mai contraziceti intre voi?Cand puneti o regula puneti`o cu acordul tuturor moderatorilor,sa nu mai existe neintelegeri.

Astept pareri!

exemplu: http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=289504

Prima oara se putea da mai putin sau avertisment sa stie si omu de ce o sa se ajunga asa...

La Banati in mod normal se miceste suspendul,nu se mareste,dar noi avansam la mai rau pe an ce trece.

nu prea ai inteles.

avertizarea de care spui u consta in : "no ks", atunci cand u ai spot si vine unul si ataca.

aici avertizarea consta in : no ks pentru ca nu mai e spotu tau, l-am preluat.

e o diferentza mare.

+ ca adminii au considerat vanatoare pentru ca garrone l-a cautat si pe cristal.

Link to comment
Share on other sites

E una cand vine unul din senin pe spot si iti face ks ii faci poze ,primeste suspend linistit si e alta cand faci preluare,termini preluarea nu zici nimic ,astepti sa mai faca ks 2 min dupa ce se trezeste,dupa care ii spui ca a pierdut spotul.

Link to comment
Share on other sites

E una cand vine unul din senin pe spot si iti face ks ii faci poze ,primeste suspend linistit si e alta cand faci preluare,termini preluarea nu zici nimic ,astepti sa mai faca ks 2 min dupa ce se trezeste,dupa care ii spui ca a pierdut spotul.

twist nu tre sa`ti zic sa dai un search,stii bine ca sunt sute de cazuri de genu :)

Link to comment
Share on other sites

nu prea ai inteles.

avertizarea de care spui u consta in : "no ks", atunci cand u ai spot si vine unul si ataca.

aici avertizarea consta in : no ks pentru ca nu mai e spotu tau, l-am preluat.

e o diferentza mare.

+ ca adminii au considerat vanatoare pentru ca garrone l-a cautat si pe cristal.

nu e adevarat. preluarea lui garrone este printul lui cu spotul, deci el avea spot in momentul cand a revenit blader din afk, iar blader era acolo la ks inca din momentul cand s-a terminat preluarea. intre momentul in care garrone a terminat preluarea si momentul cand a revenit blader din afk, au fost 4 minute, timp in care chatul lui inca mai arata seturile de intrebari de afk pe care garrone le pusese. deci blader a fost perfect constient ca a pierdut spotul. hai sa nu ne mai cacam pe noi ca n-are rost.

OT: da sunt complet de acord cu introducerea atentionarii in arena DAR DOAR DUPA CE A AVUT LOC O PRELUARE. Adica cel care revine din afk dupa ce a fost preluat, sa fie atentionat prima oara cu "x-ulescu am preluare" sau "esti preluat" etc. apoi sa i se faca printurile de ks. pe spoturile unde exista printuri cu party/solo, nu are nici un rost atentionarea.

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum a fost si faza cu Garrone,eu ma intreb DE CE ATI MAI PUS REGULA"Nu`i obligatioriu sa`l atentionezi pe respectivul player de ks".

Atunci daca se ajung tot din partea voastra la concluzia ca asta inseamna vanatoare de ce nu o scoateti si puneti ATENTIONAREA obligatorie!

Vi se pare normal ce se intampla pe server? Adica unii playeri iau suspend pentru "vanatoare,nesimtire si altele" pentru unele reguli puse de voi?

Eu zic sa va intelegeti intre voi"moderatorii" si sa luati o decizie ,sa nu va mai contraziceti intre voi?Cand puneti o regula puneti`o cu acordul tuturor moderatorilor,sa nu mai existe neintelegeri.

Astept pareri!

exemplu: http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=289504

Prima oara se putea da mai putin sau avertisment sa stie si omu de ce o sa se ajunga asa...

La Banati in mod normal se miceste suspendul,nu se mareste,dar noi avansam la mai rau pe an ce trece.

Dap..... urata treaba ce i s-a intamplat lui Garone.....

Ma gandesc ca oricare dintre noi ar fi putu fi in locul lui

Sa procedezi perfect regulamentar si sa fii acuzat de vanatoare .

Interesant este ca moderatorii explica decizia lor atat de drastica prin faptul ca Garone are antecedente .

Eu zic ca Garone ar fi trebuit pedepsit mai drastic pentru ce a facut atunci .

Nu sa primeasca cont blocat pentru o plangere facuta perfect .

Deacord cu introducerea atentionarii obligatorii . ... sau a anularii deceziei de blocare de cont pentru Garone .

Asta pentru ca se va crea o confuzie .... nu vom mai sti cum sa actionam in joc ... orice miscare a nostra va putea fi interpretata de catre moderator ca fiind lipsa de fair play sau nesimtire sau vanatoare

Regulamentul spune ca nu esti obligat sa atentionezi...

Iar moderatorul invoca faptul ca '' de ce nu l-ai atentionat ''

Am ajuns rau de tot .... :-?

nu e adevarat. preluarea lui garrone este printul lui cu spotul, deci el avea spot in momentul cand a revenit blader din afk, iar blader era acolo la ks inca din momentul cand s-a terminat preluarea. intre momentul in care garrone a terminat preluarea si momentul cand a revenit blader din afk, au fost 4 minute, timp in care chatul lui inca mai arata seturile de intrebari de afk pe care garrone le pusese. deci blader a fost perfect constient ca a pierdut spotul. hai sa nu ne mai cacam pe noi ca n-are rost.

OT: da sunt complet de acord cu introducerea atentionarii in arena DAR DOAR DUPA CE A AVUT LOC O PRELUARE. Adica cel care revine din afk dupa ce a fost preluat, sa fie atentionat prima oara cu "x-ulescu am preluare" sau "esti preluat" etc. apoi sa i se faca printurile de ks. pe spoturile unde exista printuri cu party/solo, nu are nici un rost atentionarea.

Da asha ar fi mai bine .. sa fie introdusa atentionarea numai pentru cazurile in care se face preluare ca cel care revine din afk sa stie ca a pierdut spotul / tarcul ... si nu si pentru celelalte cazuri .

Link to comment
Share on other sites

Hai sa iti zic 2 cazuri de ks :

1.Cand x sta linistit pe spot si trage , vine y face ks cu nesimtire

2.Cand x sta pe spot (afk) vine y face ii face preluare ,x se trezeste si pleaca automat dupa ce y ii zice ca a facut preluare , dar totusi y il posteaza pentru ks tie ti se pare corect sa-l posteze pentru ks? nu cumva e nesimtire ?

Link to comment
Share on other sites

contra

Mi se pare foarte bine cum este acum.

Ti se pare bine ca se ia suspend pentru asa ceva :)

Pro.

Fury la plangerea lui garrone dupa preluare in f4 la maxim se vedea clar si cand a revenit blader ca el facuse deja preluare.Deci nu a fost nici o nesimtire,poate din partea domnului Blader. :) A vazut,nu a plecat si pentru asta a luat si Garrone 99 pentru...................................NESIMTIRE SI VANATOARE!

Link to comment
Share on other sites

A fost regula cu atentionare,toti tipati ca vin ca nesimtitii fac ks,asteapta sa-i atentionezi mai stau 1 minut si pleaca,acum ca a fost scoasa atentionare nu e bine!,pana la urma voi cum vreti?.

Parerea mea e ca se pedepseste ks si nu atentionarea,deci sunt de acord cu regula care este aici,daca unii cred ca prin regula asta se poate face si vanatoare nu au decat plati!.

Link to comment
Share on other sites

Guest Marvin

Dupa cum a fost si faza cu Garrone,eu ma intreb DE CE ATI MAI PUS REGULA"Nu`i obligatioriu sa`l atentionezi pe respectivul player de ks".

Atunci daca se ajung tot din partea voastra la concluzia ca asta inseamna vanatoare de ce nu o scoateti si puneti ATENTIONAREA obligatorie!

Vi se pare normal ce se intampla pe server? Adica unii playeri iau suspend pentru "vanatoare,nesimtire si altele" pentru unele reguli puse de voi?

Eu zic sa va intelegeti intre voi"moderatorii" si sa luati o decizie ,sa nu va mai contraziceti intre voi?Cand puneti o regula puneti`o cu acordul tuturor moderatorilor,sa nu mai existe neintelegeri.

Astept pareri!

exemplu: http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=289504

Prima oara se putea da mai putin sau avertisment sa stie si omu de ce o sa se ajunga asa...

La Banati in mod normal se miceste suspendul,nu se mareste,dar noi avansam la mai rau pe an ce trece.

:)) te-ai chinuit ceva sa scrii da tot nab ramai ba adi =))

Link to comment
Share on other sites

pro

si eu am patit ceva asemanator... am gasit un dl pe spot si nu ataca, am inceput sa dau si a doua zii m-am trezit cu ban (nu ataca si facea poze fara avertisment) e o mare prostie :| incurajeaza vanatoarea

Link to comment
Share on other sites

Sunt si eu pro sa se introduca atentionarea.

De ce?

Ca sa nu mai existe tot felul de incidente genul Garone- Blader.

PS: un om care este afk ar trebui sa isi primeasca contor, parerea mea, nu sa isi primeasca 5 zile pt ks pe spot.

Este cam tot acelasi lucru cu "lasi afk pe raspunderea ta" numai ca in felul acesta pedeapsa ar fii ceva mai mica.

Link to comment
Share on other sites

Guest lufadori

PRO

ban dat aiurea la garrone

regula lor si nerespectata ................... judeca dupa cum vor iei nu respecta regulamentu

Link to comment
Share on other sites

Guest -FerFe-

OT: da sunt complet de acord cu introducerea atentionarii in arena DAR DOAR DUPA CE A AVUT LOC O PRELUARE. Adica cel care revine din afk dupa ce a fost preluat, sa fie atentionat prima oara cu "x-ulescu am preluare" sau "esti preluat" etc. apoi sa i se faca printurile de ks. pe spoturile unde exista printuri cu party/solo, nu are nici un rost atentionarea.

+1 aici mi se pare prea aiurea ideea de a te posta imd de ks dupa preloare

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce se mai dezbate tema "Garrone". Stie foarte bine ca a fost vanatoare. Nu trebuie atentionare. Daca Garrone avea bun simt si era fair-play ii spunea: "Vezi ca am facut preluare...".

Atat timp cat nu poate gasi un motiv la faptul ca nu i-a spus ca a facut preluare si mai intai a asteptat sa faca print-urile cu ks, orice discutie este absolut inutila.

Contra atentionarii. Gresesti, platesti.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce se mai dezbate tema "Garrone". Stie foarte bine ca a fost vanatoare. Nu trebuie atentionare. Daca Garrone avea bun simt si era fair-play ii spunea: "Vezi ca am facut preluare...".

Atat timp cat nu poate gasi un motiv la faptul ca nu i-a spus ca a facut preluare si mai intai a asteptat sa faca print-urile cu ks, orice discutie este absolut inutila.

Contra atentionarii. Gresesti, platesti.

deci pana la urma cine greseste ?

1. EU CA FAC PRELUARE REGULAMENTARA , II OPRESC CU PARTY , ATAC MOBII DE PE SPOT

2. EI CA REVIN DIN AFK ,VAD CA AM FACUT PRELUARE SI CONTINUA SA TRAGA CA NESIMTITII

Am mai pus si la reevaluare poze justificative,mai pun inca o data aici sa se vada clar...

http://www.imagebam.com/image/c240ca37373995/ >>> poza in momentul cand ei revin din afk, se vede in stanga sus "creating a party has failed"

http://img41.imageshack.us/img41/4631/screen052902100003.jpg >>> poza cu F4 elfului care il atentioneaza le Blader ca am facut preluare.

Concluzia care este, tot eu am gresit ca am facut absolut totul ca la carte ? Preluare ,oprit cu party , atac mobii si totusi VANATOARE SI CONT BLOCAT .

O.T. mi-e indiferent cum...si cu si fara tot una e.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce se mai dezbate tema "Garrone". Stie foarte bine ca a fost vanatoare. Nu trebuie atentionare. Daca Garrone avea bun simt si era fair-play ii spunea: "Vezi ca am facut preluare...".

Atat timp cat nu poate gasi un motiv la faptul ca nu i-a spus ca a facut preluare si mai intai a asteptat sa faca print-urile cu ks, orice discutie este absolut inutila.

Contra atentionarii. Gresesti, platesti.

Nu se zbate nimic,am dat un exemplu :)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...