Jump to content
Gicisan

Gripa porcina s-a extins in 44 de tari

Recommended Posts

Gripa porcina continua sa se propage.

Virusul a ajuns in Rusia, Filipine si Honduras, astfel ca numarul tarilor in care au aparut cazuri de imbolnavire a ajuns la 44.

Epidemia se apropie si de granitele tarii noastre.

Ministerul Sanatatii de la Sofia a identificat 15 cazuri suspecte in Bulgaria, printre care si un cetatean spaniol spitalizat la Ruse.

Potrivit ultimei statistici a Organizatiei Mondiale a Sanatatii, la nivel global, gripa porcina a ucis 86 de oameni, iar alti 11.000 au fost contaminati.

Link to comment

nu e de ras..insa de unde naiba tot apar noi focare de infectie si noi virusuri?eu asta chiar nu mi-o explic..sa se duca si americanii si rusii si cine naiba o mai fi cu experimentele lor dracului ca omoara o planeta din cauza teribilismului unor oameni care is foarte destepti?macar de-ar face ceva constructiv spre binele planetei...NEBUNI! -_- <_<

Link to comment

nu e de ras..insa de unde naiba tot apar noi focare de infectie si noi virusuri?eu asta chiar nu mi-o explic..sa se duca si americanii si rusii si cine naiba o mai fi cu experimentele lor dracului ca omoara o planeta din cauza teribilismului unor oameni care is foarte destepti?macar de-ar face ceva constructiv spre binele planetei...NEBUNI! -_- <_<

alt fraier care zice ca tot ce e rau vine din america

ba noobule calcu ce-l folosesti tu e deacolo

Link to comment

Calcu meu care-l folosesc e de prin Asia. (90% din componentele de pc sunt facute prin Asia.) Can you fail moar?

@ON: Swine flu e cea mai mare minciuna a tutor timpurilor. Iar o sa vina si o sa ucida purcelul lui Mamaia Georgina, cum au facut cu gainile de frica gripei porcine. Big bullsh1t

@Parazitul si al meu e asamblat in Germania, dar componentele sunt facute in Asia

Link to comment

alt fraier care zice ca tot ce e rau vine din america

ba noobule calcu ce-l folosesti tu e deacolo

SE VEDE TIPUL TAU DE GANDIRE MINTALA MA SCUZI. CARACTERIZARILE SI JIGNIRILE ADRESATE MIE SUNT PROBABIL ACT DE EDUCATIEPRIMIT IN FAMILIA TA CARE O FI SI AIA 8-|

CA SA ITI EXPLIC SA INTELEGI SI TU..LA MINTEA.. :) MAI GREU ASA.. IN FINE..

EU MA REFEREAM CA IMPORTANTE SUME DE BANI SE INVESTESC IN CERCETARE..IAR ACEASTA CERCETARE DESCOPERA NOI PORCARII..CARE NE AFECTEAZA MAI MULT SAU MAI PUTIN PE TOTI. POT FI MULTI FACTORI LA BAZA APARITIEI ACESTOR NOI TIPURI DE VIRUSI INSA EU SUNT DE PARERE CA TOT CE APARE E TOT VINA OMULUI SI CREATIA LUI :) IN FINE..IA SI'TI REVIZUIE LIMBAJU' :) CA NU STAI DE VB CU FAMILIA TA ;) B'BYE .

PS: CALCU E MADE IN GERMANY :) =)) joke :rofl1: umfla roata :)

Link to comment

SE VEDE GRADUL TAU DE GANDIRE MINTALA MA SCUZI. CARACTERIZARILE SI JIGNIRILE ADRESATE MIE SUNT PROBABIL ACT DE EDUCATIE PRINCIPAL IN FAMILIA TA CARE O FI SI AIA 8-|

CA SA ITI EXPLIC SA INTELEGI SI TU..LA MINTEA.. :) MAI GREU ASA.. IN FINE..

EU MA REFEREAM CA IMPORTANTE SUME DE BANI SE INVESTESC IN CERCETARE..IAR ACEASTA CERCETARE DESCOPERA NOI PORCARII..CARE NE AFECTEAZA MAI MULT SAU MAI PUTIN PE TOTI. POT FI MULTI FACTORI LA BAZA APARITIEI ACESTOR NOI TIPURI DE VIRUSI INSA EU SUNT DE PARERE CA TOT CE APARE E TOT VINA OMULUI SI CREATIA LUI :) IN FINE..IA SI'TI REVIZUIE LIMBAJU' :) CA NU STAI DE VB CU FAMILIA TA B'BYE .

PS: CALCU E MADE IN GERMANY joke umfla roata

si pe mine m-a batut romana de multe ori :(

ont: nu cred in gripa porcina :D

Link to comment
Guest stefteo21

inca vreo 2 saptami si apare vacinul

romania a comandat deja 2milioane de vacine

va costa am intels vreo 7$

7 dolari e un pret bun pentru 2 milioane de doze, nu ? :D

Sau 7 $ / vaccin ?! :(

Link to comment
Guest stefteo21

7$ vacinul

nu sunt sigur dar credca cu atata il cumperi din Farmacie

E super bun pretul.

Acum sa tragem linie si sa calculam, daca gripa porcina a fost o minciuna ... avem Franta, Anglia, Germania ... Romania ... si restul tarilor care au comandat toate milioane de doze, toate astea x cu 7 :( shit, aproape la fel de multe fraguri cate am facut eu la counter strike din 2002 incoace.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...