Jump to content
Snuffulino

O studenta a facut o masina sa dispara cu ajutorul culorilor

Recommended Posts

O studentă din Marea Britanie a reuşit să facă o Skodă să dispară cu ajutorul...pensulelor. Autovehiculul a "fuzionat" cu parcarea în care se afla.

Sara Watson, studentă la Universitatea din Lancashire, a muncit timp de trei luni pentru a "face maşina să dispară".

Cu ajutorul culorilor, pensulelor şi, bineînţeles, a telentului ei, fata a reuşit să creeze iluzia dispariţiei automobilului.

"Am experimentat conceptul iluziei în artă", a spus artista, studentă în anul doi la Arte Plastice.

Automobilul a fost furnizat de o companie de reciclare. "Când am văzut fotografiiile, eram convins că au fost modificate pe computer. Este incredibil!", susţine directorul companiei.

Imagine IPB

Link to comment
Guest Kamikaze

Dupa ce a facut ce a facut :blink: tu vrei sa fie si perfect :)

s-ar putea sa gresesc eu, dar cred ca nimerirea culorilor era cea mai usoare parte. macar albul de pe parbriz.

Link to comment

pacat ca nu a ramas fidela culorilor din parcare. au alte nuante.

Este practic imposibil sa obtina aceeasi nuanta de culori - fireste ca o fi optat la cele folosite initial, dar datorita soarelui, s-au modificat (a se citi decolorat) - de aici si diferenta vizibila. :readthis:

Link to comment
Guest Kamikaze

Este practic imposibil sa obtina aceeasi nuanta de culori - fireste ca o fi optat la cele folosite initial, dar datorita soarelui, s-au modificat (a se citi decolorat) - de aici si diferenta vizibila. :readthis:

ce efect ar avea soarele? :-?

si daca a vazut ca s-au decolorat, de ce nu a optat pentru alte culori care s-ar imbina perfect cu ce e in jur dupa o asemenea decolorare?

Link to comment

pacat ca nu a ramas fidela culorilor din parcare. au alte nuante.

Cam greu sa scoti galbenul ala palid si multe altele ... asa ca mai bine culorile normale, fara sa le poceasca ... frumoasa opera domnisoarei! La cat mai multe!

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...