Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest Maniacu_Sad

[Event]Leapsa

Recommended Posts

Guest Maniacu_Sad

Eu mi'am propus ca acest event sa fie asemanator cu "pk event" totul incepe:un admin ia participantii unde vrea el dupa ce toti isi dau setu..wings jos adminu alege pe cine vrea fie "leapsa"acest jucator alege un alt jucator dupa care sa fuga aceasta leapsa se da printr'o singura lovitura de pumn..este si o parte rea:daca acel jucator moare de exemplu se nimereste un Bk cu un SM sigur ca bk il omoara atunci tot bk e leapsa,numai daca bk are noroc si nu omoara SM,SM e leapsa..castigatorul jocului este cel care ramane ultimul si in picioare

P.S.:aceasta idee nu este copiata :nanana:

Link to comment
Share on other sites

parca nu asa era leapsa in rl, aici castiga leapsa?

in fine e interesant, desi daca se nimeresc 2 bk, nu cred ca vor muri din doar 1 pumn. si defapt nimeni va muri daca au cam acelasi nr de rr/lvl

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa ideea ta de event...dar ca o sugestie as zice ca eventul sa se tina in arena in locul liber (unde nu sunt mobi) si daca se ofera niste jucatori care vor sa asiste la event sa stea in jurul lor ca sa delimiteze locul de "joaca"....asa nu ar mai fii problema pk-ului...

Cat priveste castigul eu zic ca cel mai corect ar fi ca adminul sa faca poza de fiecare data cand leapsa este pasata....iar apoi dupa ce s-a scurs timpul care v-a fi de cateva minute sa se numere fiecare cate leapsa a primit si sa castige cel care a primit de cele mai putine ori....cel care a reusit sa-i fenteze pe cei cu leapsa :)

Link to comment
Share on other sites

Eu mi'am propus ca acest event sa fie asemanator cu "pk event" totul incepe:un admin ia participantii unde vrea el dupa ce toti isi dau setu..wings jos adminu alege pe cine vrea fie "leapsa"acest jucator alege un alt jucator dupa care sa fuga aceasta leapsa se da printr'o singura lovitura de pumn..este si o parte rea:daca acel jucator moare de exemplu se nimereste un Bk cu un SM sigur ca bk il omoara atunci tot bk e leapsa,numai daca bk are noroc si nu omoara SM,SM e leapsa..castigatorul jocului este cel care ramane ultimul si in picioare

P.S.:aceasta idee nu este copiata :nanana:

interesant jocu...dar... ar mai trebui lucrat la ea (ex: io ssa zic... am elf, deci reprezint un fel de "carne de tun", adica primu player care da in mine ma trimite in oras... mai ales daca e cu rr mai mult) k sa mearga ar trebui facute clase prea stranse (de rasa/rr)

mie mi se pare k jocu asta s-ar transforma nu intro leapsa... ci mai degraba un PKevent inversat, adica nu inteleg rostu fugitului...

.... imi veni o idee...

ce-ar fi daca in loc sa il lovesti, cel care e leapsa, sa fuga dupa playeri si sa le dea party.. sau mai bn trade

(atata ca cel prins tre sa recunoasca...leapsa poate face print... cel ce nu recunoaste ss pt disturbare de event :P).. asa si cel ce primeste trade iese din joc

cei care au primit trade primesc puncte. exmplu in cazul unui joc cu 10 playei

primul prins = 8 pct

al doilea=7 pct

al 3-lea - 6 pct

al 4 lea -5 pct

al 5 lea - 4 pct

al 6 lea -3 pct

al 7 lea -2 pct

al 8 lea -1 pct

al 9 lea (ultimu ramas) -0 pct

ultimul ramas devine noua leapsa

cel ce aduna cele mai putine puncte... de exemplu dupa 10 runde, castiga

prima leapsa sa fie aleasa de admin (sau dupa o sesiune de PK sa fie mai interesant :P)

---parca asa ar mai suna a leapsa...nu?

oricum buna idee asta cu leapsa.. astept pareri si de la ideea mea

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...