Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest MuFantasy

Castle Siege

Recommended Posts

Guest MuFantasy

Deci sa fie clar ca daca guildurile care au ataca Castel Siege vor continua asa si pe viitor este grav! Alianta HONEY = Castel Siege pana la DB reset! :P

Atacurile nu sunt deloc organizate...totul este ceva spontan si lipsit de vreo tehnica! invazile sun total aiurea mergem gramada care cum poate sa sparga o poarta sau sa omoare vreon aparator!

http://img36.imageshack.us/my.php?image=castelsigeyes.jpg

este total gresit! cum crezi tu ca o sa faci fatza aja in fatza unor players cu N nr de reseturi?

Practic va aruncati ca oile in gura lupului! :dooh:

//////////////////////////////////////////////Good Mode to atack the castel//////////////////////////////////////////////

http://img34.imageshack.us/my.php?image=castelsigeyes.jpg

1. Facetzi party in interiorul aliantei![va puteti vedea mai usor coechipieri si va vedetzi HP mai bine!]

2.Protejati VIP-ul!

3.Cei ce merg in fata sunt mereu cei cu reset sau cei care au rezistenta mai mare!

4.VIP-ul trebuie sa aibe party cu cei mai buni din guild: de obicei 2BK 1SM si 1 ELF energy!

5.Nu va atacati intre voi pana nu intratzi in castel! Intre Aliantele invadatoare!

6.Distribuitiva pe toate cele 3 porti astfel incat cei ce apara castelul sa fie nevoitzi sa se imparta!

7. Odata trecuti de primele 3porti....2 echipe vor continua sa atace portile iar 1 se va ocupa de statui si aparatori!

8. Daca muriti nu va opriti prosteste pe drum pentu a va duela....NU UITATI OBIECTIVUL!

9. Incercati sa atacati in valuri de cate 10....15.. !Daca atacati cate 1...2...3 nu o sa faceti nimik!

10.Elfi desi par nesimnificativi joaca un rol important... ei trebuie sa stea mereu in spatele vostru ..danduva bufuri de dif si atack! de obicei este bine sa se aseze in dreptul podului si al portilor de aces in gradinile castelului!

ALT aspect important daca castigatzi castelul:

Sa nu va treaca prin cap sa vindetzi itemurile rare precum jewels sau ANCIENT decat in guild , aliantza!

PS: Comunicarea in guild si o organizare din timp o sa dea roade! :hello:

Sper sa aveti mai mult noroc data viitoar!Si inca o data felicitari HONEY!

Link to comment
Share on other sites

trebuie sa aibe si un dl in pt :) in rest la cate siege am participat am atacat binisor..nu poti sa faci organizarea lui peste..singurele faze intelepte is nu va atacati intre voi ..(atacatori ma refer aici) si nu va opriti pe drum la dueluri stupide in rest e bine zic eu :))

Link to comment
Share on other sites

Guest Senzationalul

Sper sa aveti mai mult noroc data viitoar!Si inca o data felicitari HONEY!

ai uitat sa-l feliciti pe fratele tau care a deschis o poarta de vreo 2 ori ;)

in fine,tactica e una ,practica e alta.app fa-mi si mie o tactica defensiva :D

Link to comment
Share on other sites

Ce tactica noua :blink:? Lucrul asta il faceam si noi, numai ca e mai greu sa aduni 50-60 de oameni in loc de 20-30. Oricum, s-a vazut ca asta e o formula mai fixa a aliantei, care a adus un grad de intelegere si colaborare mai ridicat. Daca aveam toate char-urile disponibile cu reset (de la noi au lipsit 5 resetati; cu cei de la celelalte guilde, vreo 10) se vedea diferenta si Razor statea timpul complet pentru a castiga castelul. In fine, data viitoare sper sa revina cei absenti.

Topic inutil si ca o gargara: nu spune nimic nou, doar "gal, gal, gal... ".

PS: Dupa modul in care ai facut schema se vede cat de "atent" ai fost la CS sau daca ai fost... cred ca erai unul din cei care striga "BAAAA! BAAAAA!"...

Link to comment
Share on other sites

nu-i nici o prostie. a punctat bine :)

gresit , nu e nevoie de nici o strategie pentru a da click dreapta . bine , depinde si cine da.

asa..chestia aia e luata de pe google

asa..chestia aia e degeaba :|

se referea la honey parca , n-am citit iar postul . din ce stiu eu , honey are cei mai multi rr-iti , da?:\ e nevoie de o strategie pentru a da un hit? e nevoie de-o strategie pentru guildele fara rr-iti in a lua un hit?

nop.

e ca si cum ti-ai organiza 32 de non rr pe un bk cu 7 rr's , de ce? :))

Link to comment
Share on other sites

Yeeaaahhhh da, pai la cine vreti ma sa fie castelul daca nu la aia care inca au 10-20 k jwls dupate ?:))

Nu e logic ca ei au avut de la inceput cele mai bune iteme si deci cele mai mari sanse sa creasca repede, au fost mai avantajati la invazii s.a.m.d.

Mergeti voi cu seturi lk dd sau lk zen+ 11 sa le luati castelul :)), poate in visele voastre.

Pff, pacat ca nu sa dat rr db si nu s-a scos definitiv Lehap, alta ar fi fost balanta acum pe server, pacat ca adminii se pare ca nu s-au prins ca inca se dupeaza la greu.

Eu oricum nu joc pt. Castle Siege sau mai stiu eu ce event, pentru ca stiu ca nu am sanse atata timp cat joc corect, asa ca joc pentru prieteni, chat, eventuri de alianta si satisfactia ca m-am facut util altora ajutandu-i cu cate putin din ce reusesc sa agonisesc eu.

Jucati de fun, nu va mai ambitionati ca nu are rost, au luat-o mult inainte alianta HONEY si inca au resurse s-o tina tot asa mult timp de acum incolo.

In rest bft la toata lumea....si sa nu aud ca nu mai dupati sau nu mai aveti jwls dupate.....ca ma faceti sa rad in hohote ( fraza asta cu dedicatie pt alianta HONEY) . Chiar recunostea unul ca a luat de la voi 2 k jwls si nu i-au disparut dupa reparatia bazei de date.....deci banuiesc ca resursele sunt mult mai mari :))

Link to comment
Share on other sites

Yeeaaahhhh da, pai la cine vreti ma sa fie castelul daca nu la aia care inca au 10-20 k jwls dupate ?:))

Nu e logic ca ei au avut de la inceput cele mai bune iteme si deci cele mai mari sanse sa creasca repede, au fost mai avantajati la invazii s.a.m.d.

Mergeti voi cu seturi lk dd sau lk zen+ 11 sa le luati castelul :)), poate in visele voastre.

Pff, pacat ca nu sa dat rr db si nu s-a scos definitiv Lehap, alta ar fi fost balanta acum pe server, pacat ca adminii se pare ca nu s-au prins ca inca se dupeaza la greu.

Eu oricum nu joc pt. Castle Siege sau mai stiu eu ce event, pentru ca stiu ca nu am sanse atata timp cat joc corect, asa ca joc pentru prieteni, chat, eventuri de alianta si satisfactia ca m-am facut util altora ajutandu-i cu cate putin din ce reusesc sa agonisesc eu.

Jucati de fun, nu va mai ambitionati ca nu are rost, au luat-o mult inainte alianta HONEY si inca au resurse s-o tina tot asa mult timp de acum incolo.

In rest bft la toata lumea....si sa nu aud ca nu mai dupati sau nu mai aveti jwls dupate.....ca ma faceti sa rad in hohote ( fraza asta cu dedicatie pt alianta HONEY) . Chiar recunostea unul ca a luat de la voi 2 k jwls si nu i-au disparut dupa reparatia bazei de date.....deci banuiesc ca resursele sunt mult mai mari :))

Bogdane hai ca esti carnat,vrei sa iti amintesc ce faceai cu Dani pe 0.97 ,termina-te cu acuze ca ce jwls aveam au disparut si charuri crescute la fel banate toate si nu te mai da asa rotund si onest tu ca stricam orice prietenie.Ovidiu here.

Link to comment
Share on other sites

Use search undeva prin topicuri nu mai stiu la ce sectiune si nu am timp acum sa caut ca-s la munca....Koox recunoaste ca a luat de la voi 2 k de jwls si nu i-au disparut :) si nici contul lui nu are nimic :).

Ovidiu, zi-mi si mie in cate zile ai avut tu set lk dsr ?:) Eu nu am nici acum, pentru ca nu am de unde atatea jwls cate se cer....si culmea se dau...pe forum :)

Ce faceam eu cu Dani facem pt noi si guilda, nu am dat nimic la nimeni in afara, nu am tras tepe, nu am influentat piata de vanzari cumparari de pe forum....si plus de asta o facea toata lumea.

O pot face si acum pe S1...nu mi-e greu deloc, am studiat cum se fac dupele, si degeaba l-au mutat pe Lehap in Arena ( pacat ca nu s-au prins ), am studiat si cum se pun itemele la Goblin ca sa iasa la sigur....dar unde mai e fun-ul in jocul asta daca nu te chini un pic ?:)

Link to comment
Share on other sites

Bogdane hai ca esti carnat,vrei sa iti amintesc ce faceai cu Dani pe 0.97 ,termina-te cu acuze ca ce jwls aveam au disparut si charuri crescute la fel banate toate si nu te mai da asa rotund si onest tu ca stricam orice prietenie.Ovidiu here.

are dreptate extrem. dar esti in honey, de ce ai zice tu altceva.

majoritatea celor din honey, si vorbesc de cei care au fost cam de pe la inceput in honey, au beneficiat in mod direct sau indirect de dupele facute, lvl rapid, etc.

nu mai exista echilibru intre guilde, si daca vreodata se va ajunge la un echilibru cat de cat, asta se va intampla dupa foarte foarte mult timp, cand vor aparea primele caractere full stats. pentru ca deja s-a intrat intr-un cerc vicios care cu greu mai poate fi rupt. bineinteles primele caractere full stats vor fi din honey evident.

as fi preferat rr db. degeaba s-a recuperat baza de date daca nici nu poate intra in discutie competitia.

Link to comment
Share on other sites

as fi preferat rr db. degeaba s-a recuperat baza de date daca nici nu poate intra in discutie competitia.

Eu l-as fi scos pe Lehap din joc, atata timp cat exista Lehap, nu vor scapa de dupe niciodata....cautati pe google sa vedeti ca toate Sezoanele au probleme cu Lehap, unii au decis sa-l scoata, altii sa-l seteze sa mixeze numai jwls Soul, altii s-au obisnuit cu ideea si merg asa cum e cu Dumnezeu inainte.

Vreti o demonstratie diseara ca dupez jwls si nu iau ban si nici filtru ?:)

O sa va pun si poze sa vedeti ce seturi de rahat am eu si ce iteme naspa am stash. Apoi va arat ca se poate dupa cu Lehap in arena si pot transfera repede jwls pe alt cont si le bag iteme....logic nu :)....si atunci cum mai iau suspend ?:))

Sunt multi de aici care joaca si pe alte servere....si culmea, au char-uri de maxim 2-3 rr si ofera pe forumuri cate 6-7 k jwls pe un intem ...tot cu Lehap :)

Hai ma...nu fiti copii :)

Link to comment
Share on other sites

pacat ca s-a deviat de la subiect pentru ca cineva arunca mereu cate o sageata

3XTR3M ca sa iti satisfac curiozitatea nu are nimeni set +13 lk dd dsr sau alte minuni cum v-ati fi asteptat

capa mi-am facut-o singur , iar setul am primit piese din guild etc. nu are rost sa stau sa detaliez pentru ca nu are rost

te-as ruga sa nu mai generalizezi pt. ca chiar nu e cazul

P.S. daca ai sta on cat stau eu ai avea si tu destule jwl

P.P.S. de ce sa fi dat rr la db? daca tu joci 2 ore pe zi si ai lvl 200 normal ca iti convenea

sa dea cineva close la topicul asta

Link to comment
Share on other sites

pacat ca s-a deviat de la subiect pentru ca cineva arunca mereu cate o sageata

3XTR3M ca sa iti satisfac curiozitatea nu are nimeni set +13 lk dd dsr sau alte minuni cum v-ati fi asteptat

capa mi-am facut-o singur , iar setul am primit piese din guild etc. nu are rost sa stau sa detaliez pentru ca nu are rost

te-as ruga sa nu mai generalizezi pt. ca chiar nu e cazul

P.S. daca ai sta on cat stau eu ai avea si tu destule jwl

P.P.S. de ce sa fi dat rr la db? daca tu joci 2 ore pe zi si ai lvl 200 normal ca iti convenea

sa dea cineva close la topicul asta

nu are nimeni lvl 200. am 342. si stau pe bara acum ca nu's spoturi pe care pot creste. eu si alti N jucatori. dar nu asta e ideea. ideea e ca atata timp cat detine contrulul castelului o guilda care a fost literalmente umflata cu cheaturi nu mai vad ce rost ar avea sa ne chinuim noi restul guildelor pentru a prelua controlul castelului. pt ca asta nu se va intampla niciodata.

si acest gap intre honey si restul guildelor va continua sa creasca. iar honey va pastra castelul mult timp de acum incolo. stim asta amundoi.

ma cam bate gandul sa intru si eu in honey... :-? ca altfel nu pup eu set ancient.

Link to comment
Share on other sites

pacat ca s-a deviat de la subiect pentru ca cineva arunca mereu cate o sageata

3XTR3M ca sa iti satisfac curiozitatea nu are nimeni set +13 lk dd dsr sau alte minuni cum v-ati fi asteptat

capa mi-am facut-o singur , iar setul am primit piese din guild etc. nu are rost sa stau sa detaliez pentru ca nu are rost

te-as ruga sa nu mai generalizezi pt. ca chiar nu e cazul

P.S. daca ai sta on cat stau eu ai avea si tu destule jwl

P.P.S. de ce sa fi dat rr la db? daca tu joci 2 ore pe zi si ai lvl 200 normal ca iti convenea

sa dea cineva close la topicul asta

Nu are nimeni set lk dsr dd +13 pt ca inca nu au strans toate itemele, dar piese au multi cate 1-2 bucati.

Si ban pe conturi au luat pentru ca au pastrat jwls dupate, ca daca le bagau in iteme sau vindeau la NPC, erau curati toti.

Oricum, nimeni nu poate nega faptul ca alianta HONEY a avut un avantaj foarte mare la inceput fata de restul jucatorilor ( daca se indoieste cineva, cautati va rog in topicurile de vanzari cumparari iteme de la inceputul bazei de date...si deduceti cam cine sunt cumparatorii si vanzatorii principali de acolo ).

Mno, eu nu vreau suparare cu nimeni, am fost prieten bun cu Ovidiu si cu Boomey ( in joc cel putin ) , pacat ca nu mai saluta si acum pe S1...ca nu le ceream eu nimic in schimb, chiar i-am reprosat lui Boomey ca daca avea nevoie de ajutor il gasea la prieteni, nu trebuia sa se destabilizeze jocul in asa hal din cauza la niste jwls dupate.

In fine, sa stii Alexey ca singurul motic pt care eu nu am inca rr , este ca m-am apucat de joc pe 16.04.09, apoi, pe 18.04.09 am plecat o saptamana din tara, apoi s-a oprit serverul ( bugul de puncte )....si mai e un motiv....eu nu sunt UCP-ist ;)

Link to comment
Share on other sites

hai fiti seriosi

cel putin momentan , diferenta la cs o fac numarul de resetati (bk in speta) si mai putin seturile

iar honey va pastra castelul mult timp de acum incolo. stim asta amundoi.

fara suparare dar cine crede asa ceva e aerian :) , se vede ca nu ai fost sambata asta si acum 2 sambete cand era o sa o furam pe finala

Link to comment
Share on other sites

Cele mai bune seturi in honey ? #-o eu cu alex abia am strans setu dm lk dsr si voi visati seturi +13 cu 50 de optiuni :-j

Avantaj ? Ce MARE avantaj a avut ? Eu sunt in honey, nu am fost de la inceput insa nu imi amintesc sa fi vazut vreodata pe boom sau pe garrone urland ca dau jwl. :blink:

boom si garrone cred ca si-au invatat lectia, sa pierzi 2 caractere cu 390 + cand ambii erau printre primii nu cred ca e usor. Fac pariu ca peste 90% dintre cei care ii acuza acum pe cei 2 au facut sau au primit dupe pe 97d, insa scriptul de atunci nu i-a prins. Haideti sa ne uitam la barna din ochii nostri si apoi sa ne luam de paiul din ochii altora.

Cat despre faza cu tinutul cs pana la pastele cailor e o aberatie. Sunt 5 guilde vs tot serverul. In honey pana in momentul de fata nu cred ca sunt mai mult de 20 resetati iar pe server sunt 84... cred ca asta spune ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest MuFantasy

gresit , nu e nevoie de nici o strategie pentru a da click dreapta . bine , depinde si cine da.

asa..chestia aia e luata de pe google

asa..chestia aia e degeaba :|

se referea la honey parca , n-am citit iar postul . din ce stiu eu , honey are cei mai multi rr-iti , da?:\ e nevoie de o strategie pentru a da un hit? e nevoie de-o strategie pentru guildele fara rr-iti in a lua un hit?

nop.

e ca si cum ti-ai organiza 32 de non rr pe un bk cu 7 rr's , de ce? :))

eu zic mai bine sa nu mai joci deloc mu! ca na daca tot te oftici si te ataci atat degeaba!...crezi ca daca este 1 BK cu 7 rr si este atacat pe rand de 32non-rr o sa moara?

NU

dar 1 Bk cu 7 rr nu ar rezista la un atac simultan de 32 non-rr!

esti mai prostut tu asha!

Dar castle sige inseamna razboi!

Iar in razboi ...cea ce face diferenta este strategia de atac! si bine inteles cea de aparare....

oricum vreau sa subliniez ca in acest topic nu este decat 10% din necesarul pe care trebuie sa il intruniti pentru a ne lua castel siege !

Link to comment
Share on other sites

Deci sa fie clar ca daca guildurile care au ataca Castel Siege vor continua asa si pe viitor este grav! Alianta HONEY = Castel Siege pana la DB reset! :P

Atacurile nu sunt deloc organizate...totul este ceva spontan si lipsit de vreo tehnica! invazile sun total aiurea mergem gramada care cum poate sa sparga o poarta sau sa omoare vreon aparator!

http://img36.imageshack.us/my.php?image=castelsigeyes.jpg

este total gresit! cum crezi tu ca o sa faci fatza aja in fatza unor players cu N nr de reseturi?

Practic va aruncati ca oile in gura lupului! :dooh:

//////////////////////////////////////////////Good Mode to atack the castel//////////////////////////////////////////////

http://img34.imageshack.us/my.php?image=castelsigeyes.jpg

1. Facetzi party in interiorul aliantei![va puteti vedea mai usor coechipieri si va vedetzi HP mai bine!]

2.Protejati VIP-ul!

3.Cei ce merg in fata sunt mereu cei cu reset sau cei care au rezistenta mai mare!

4.VIP-ul trebuie sa aibe party cu cei mai buni din guild: de obicei 2BK 1SM si 1 ELF energy!

5.Nu va atacati intre voi pana nu intratzi in castel! Intre Aliantele invadatoare!

6.Distribuitiva pe toate cele 3 porti astfel incat cei ce apara castelul sa fie nevoitzi sa se imparta!

7. Odata trecuti de primele 3porti....2 echipe vor continua sa atace portile iar 1 se va ocupa de statui si aparatori!

8. Daca muriti nu va opriti prosteste pe drum pentu a va duela....NU UITATI OBIECTIVUL!

9. Incercati sa atacati in valuri de cate 10....15.. !Daca atacati cate 1...2...3 nu o sa faceti nimik!

10.Elfi desi par nesimnificativi joaca un rol important... ei trebuie sa stea mereu in spatele vostru ..danduva bufuri de dif si atack! de obicei este bine sa se aseze in dreptul podului si al portilor de aces in gradinile castelului!

ALT aspect important daca castigatzi castelul:

Sa nu va treaca prin cap sa vindetzi itemurile rare precum jewels sau ANCIENT decat in guild , aliantza!

PS: Comunicarea in guild si o organizare din timp o sa dea roade! :hello:

Sper sa aveti mai mult noroc data viitoar!Si inca o data felicitari HONEY!

dar iti dai seama cat degreu este pentru un elf sa dea buff cand la cs suntem peste 150 de insi care dau unii in altii..cel putin la cs trecut cand treceam podu nu intelegeam nimic..stiu ca la un momendat am stat 5 dupa ce am murit ca sa reinvii

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...