Jump to content
Parazitu'

Belgia înregistrează un prim caz de gripă porcină

Recommended Posts

Belgia anunţă că are un prim caz de gripă porcină, potrivit ministrului Sănătăţii, Laurette Onkelinx, relatează AFP.

Belgia înregistrează un prim caz de gripă porcină Vezi Galerie Articol

Ministrul nu a dat detalii despre persoana infectată. De la sfârşitul lunii aprilie, câteva zeci de cazuri suspecte au fost semnalate în Belgia, dar toate au fost alarme false. Autorităţile belgiene au asigurat că s-au pregătit bine a face faţă situaţiei. "Ştim ce trebuie să facem", a asigurat ministrul.

Sursa: Realitatea.net

:| cam dubios..stirile ore 22:00 .. 8-|

Link to comment

Eu tot nu cred porcaria asta cu gripa porcina, nici pe cea cu aviara. Trebuia sa fie populatia Pamantului decimata la jumatate. Porcul sau gaina nu a aparut ieri ci de mii de ani.

nu vezi ca de la o simpla raceala se ajung la diferite mutatii si transformari de virusuri...nu avem noi de unde sa stim ce si cum...atunci de ce au murit atatia oameni referitor la gripa aviara?a fost o minciuna nu ? sau cum iti explici daca nu crezi? :)

Link to comment

O raceala, da :). Gripa porcina, aviara, cabalina sau ce alte animale mai sunt... nu prea cred. Fie sunt experimentele anumitor state ( de mult timp se cauta un mod de a obtine cantitati de productie mari intr-un mod rapid ), fie un mod de a face o "balanta" in industria carnurilor. Parca vad ca reapare boala vacii nebune.

Link to comment

Eu tot nu cred porcaria asta cu gripa porcina, nici pe cea cu aviara. Trebuia sa fie populatia Pamantului decimata la jumatate. Porcul sau gaina nu a aparut ieri ci de mii de ani.

nu are nicio legatura mai doamna cu porcul :))...

Gripa porcina nu se ia prin consumul de carne de porc!

ma rog :-j ...sustii o tampenie prin care sperii lumea ca e din cauza carnei de porc... omg ... :error:

Link to comment

Rad cu lacrimi =))). Te pomenesti ca e din cauza carnii de strut? Sau a carnii de fazan?

http://stirileprotv.ro/stiri/social/gripa-...in-romania.html

ia citeste aklo... omg .. #-o

Da e din cauza carnii de strutz...logic ... :-j

@Chiar nu poti intelege ca nu se transmite prin carne ? sau tre sa iti desenez...cine intra aici de pe topicul linkmaniei si vede ce ai cantat aici rade cu lacrimi la ce desteptaciune te dai tu

Link to comment

http://stirileprotv.ro/stiri/social/gripa-...in-romania.html

ia citeste aklo... omg .. #-o

Da e din cauza carnii de strutz...logic ... :-j

@Chiar nu poti intelege ca nu se transmite prin carne ? sau tre sa iti desenez...cine intra aici de pe topicul linkmaniei si vede ce ai cantat aici rade cu lacrimi la ce desteptaciune te dai tu

Doamne fereste :|... iti zice pana si cel din reportaj ca e o mutatie suferita la PORC care se transmite la OM. Acum intelegi? Deci, tot n-are treaba cu porcul?

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...