Jump to content
Random Hero

O adolescentă din Marea Britanie bea un litru de votcă şi opt cutii de bere, în fiecare zi

Recommended Posts

Un litru de votcă şi opt cutii de bere. Atât a declarat o adolescentă din Marea Britanie că bea, în fiecare zi. În vârstă de 17 ani, fata se confruntă cu grave probleme din cauza dependenţei de alcool, anunţă Daily Mail.

Jamie-Lee Day susţine că preferă să cumpere alcool, în loc de mâncare şi se "laudă" că poate să dea pe gât pahare întregi de absint.

"Mă simt vinovată, dar am nevoie de alcool ca să trăiesc. Prefer să-mi cumpăr votcă în loc de mâncare. Mama mea este foarte îngrijorată din cauza asta. Îmi cumpără mâncare şi-mi plăteşte facturile, ca să îmi rămână bani de băutură", susţine Jamie-Lee.

"Câteodată, alcoolul mă transformă într-o persoană violentă. În alte situaţii, după ce beau, îmi vine să plâng", a mai spus adolescenta.

Jamie-Lee a băut pentru prima dată alcool, la numai 12 ani. "Mama mi-a interzis să beau alcool, însă am început să beau alături de prieteni."

Cazul tinerei a ieşit la iveală în cadrul unui studiu referitor la dependenţa de alcool în rândul femeilor din Marea Britanie.

Potrivit studiului, mai mult de 15% dintre britanice sunt dependente de alcool.

sursa: antena3.ro

Link to comment

Asa spune ea , ca are nevoie de alcool ca sa traiasca . Corpul uman traieste si fara alcool ;) .

Ai dreptate. Corpul uman traieste si fara vicii, dar cum ea spune ca are nevoie de alcool ca sa traiasca, asa ii auzi si pe altii care fumeaza, ca nu pot sa stea fara tigari, sau mai rau, pe cei mai ghinionisti, care au dat in patima drogurilor.

Link to comment

Ai dreptate. Corpul uman traieste si fara vicii, dar cum ea spune ca are nevoie de alcool ca sa traiasca, asa ii auzi si pe altii care fumeaza, ca nu pot sa stea fara tigari, sau mai rau, pe cei mai ghinionisti, care au dat in patima drogurilor.

Cunosc persoane care au probleme cu fumatul . Inteleg ca se simt rau o perioada daca nu fumeaza . Dar , suporta atunci raul ala , si dupa aceea , Green Live :) , nu mai au treaba cu tigarile . Dar deh , te poti pune cu incapatinatii ? Nu :P .

Link to comment

e fizic imposibil sa bei atata cantitate de alcool in fiecare zi, adolescent fiind. poate bea asa din cand in cand si apoi aproape intra in coma alcoolica sau poate are cumva o masa corporala de vreo 150 de kg. ori asta, ori minte :-??. din cate am citit, singura dovada este declaratia ei de adolescenta teribilista...

Link to comment

Stirea e mult exagerata..

In primul rand nu bea in fiecare zi

In al doilea rand,nu dependenta ar mai fii problema la 1l de vodca pe zi,ci ciroza.

In al treilea rand,daca bea 1l de vodca,inseamna ca stinge cu bere :lol:

Link to comment

mda..stiam ca rusoaicele beau mult..insa un litru de votka pe zi ? :| cam greu de dus si de catre un barbat... :) tare gagica..mai bine ar face pariuri pe bautura care pe care :))

O adolescentă din Marea Britanie

Jamie-Lee Day
Link to comment

"În loc să-şi cumpere de mâncare, fata preferă să dea banii pe băutură pentru că simte că fără hrană poate să trăiască, dar fără alcool viaţa ei nu mai are sens." "Mă simt vinovată, dar am nevoie de alcool ca să trăiesc. Prefer să-mi cumpăr votcă în loc de mâncare. Mama e foarte îngrijorată. Îmi cumpără mâncare şi-mi plăteşte facturile, ca să îmi rămână bani de băutură. Un litru de votcă şi opt cutii de bere ", susţine Jamie-Lee care a băut pentru prima dată alcool, la numai 12 ani alături de prietenii chiar dacă mama ei i-a interzis acest lucru.

Sursa : Libertatea :)):))

Link to comment

mda..stiam ca rusoaicele beau mult..insa un litru de votka pe zi ? :| cam greu de dus si de catre un barbat... :) tare gagica..mai bine ar face pariuri pe bautura care pe care :))

am nijte lipovence in imprejurimi care rup votka la fel ca asta :))

nu faptul ca reuseste sa bea un litru de votka pe zi si 8 cutii de bere ar trebui sa va mire... am nijte colegi care rup votka :)).. berea devine ca apa dupa 1 litru de votka.

e de ingrijorat ca este dependenta.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...