Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

nailuii

Un arc/arbaleta care nu consuma sageti

Recommended Posts

As vrea sa se introduca/modifice un arc (oricare chiar si cel mai penal) care sa nu consume sageti.

Joc cu elf pe agility (Bubamara) si din 20 in 20 de min pe spot tre sa ma duc sa fac inv plin de sageti! DA inv plin adica 58*255 sageti!!!

Asta e foarte enervant atat cand sunt singur pe spot cat si cand sunt in party (mai ales noaptea cand in party se sta on pe ture).

Subiectul asta s-a mai discutat si aici impreuna cu topicul de punctiform dar cred ca merita o discutie separata.

Link to comment
Share on other sites

sa m-ai discutat si dragos a zis clar fiecare char are avantaje si dezavantaje unele mai multe altele mai putine,nu te obiga nimeni sa faci elf..stiu ca va luati de mine acum dar naveti sanse sa se implementeze asa cva :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Guest Blackfury

si eu am agility elf, dar chestia cu infinite arrow este abia in season 2 sau season 3 implementata. ar fi o chestie sa se puna acum infinite arrow la arma de 380 ca sincer nu poti tine spot (pe lunga durata) in momentul asta.

Link to comment
Share on other sites

sa m-ai discutat si dragos a zis clar fiecare char are avantaje si dezavantaje unele mai multe altele mai putine,nu te obiga nimeni sa faci elf..stiu ca va luati de mine acum dar naveti sanse sa se implementeze asa cva :tiphat:

Nu vreau sa se implementeze functionalitatea X disponibila doar pe Versiunea N>Versiunea_Linkmania. Vreau sa se introduca/modifice 1 singur arc/arbaleta astfel incat sa nu consume sageti - ceea ce am inteles ca se poate!

Clar ca fiecare char are avantaje/dezavantaje - e normal (si fun) sa fie asa dar cand un dezavantaj te impiedica serios sa avansezi atunci e o problema. Daca voiam sa pot creste numai in party imi faceam energy elf. Intrebarea este: daca pe Linkmania toti elfii ar trebuie sa fie energy, atunci de ce exista seturile divine si red-spirit care cer agility? Ca sa le porti dupa RR sau?

Va rog sa nu interveniti cu comentarii 'ajutatoare' de genul sa se bage ES la toate char-urile - oricum daca nu implementeaza Dragos functionalitatea asta atunci o vor implementa jucatorii - poi deja sunt pe la 50% cu implementarea (jumate din char-urile de pe server au ES!)

Link to comment
Share on other sites

Sustin ideea ta Buba si ii rog pe toti cei care cred ca elfa are vreun avantaj sa ni-l spuna si noua ca noi nu prea ne dam seama care ar fi acela :).

Dupa ce o sa fie 100 de rr-iti, o sa se dea singuri pe spot si elfele nu vor mai gasi party decat foarte greu. Acum le dati party pentru ca sunteti dependenti de buful lor, dar dupa 1-2 rr ?

Elfele vor incerca sa creasca singure , dar daca nici aici nu avem skill sau arc care nu consuma sageti, atunci eu zic ca elfele sunt clar in dezavantaj fata de toate celelalte charuri.

Elfa e singurul char de pe server care nu poate tine spot decat un timp foarte scurt...corect ?

Elfa are cel mai mic defense de pe server si nu se poate folosi de buff la war....corect ?

Datorita faptului ca nu are sageti infinite, elfa e singurul caracter de pe server dependent de party si va mai fi cautata la pty inca o luna maxim 2 pana se rr-iesc multi si pot apoi sa dea singuri pe spot...corect?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...