Jump to content
HellMaster

Avertizment

Recommended Posts

Buna ziua,

Din surse neoficiale dar sigure, va anunt ca Romania a primit in mod oficial amenintari iminente de atentate de la gruparile teroriste. Situatia este "tinuta sub control" in sensul ca nu se doreste mediatizarea acestui aspect, ce pot sa va spun in schimb este ca s-a instalat neoficial, starea de alerta.

Asa ca rogu-va aveti grija de voi, week-endul acesta si saptamana viitoare evitati locurile aglomerate, mersul cu metroul.

Anuntati-va cunoscutii, rudele, incercati sa fiti precauti.

Am mai verificat cu o sursa, si se pare ca nu-i gluma. Politia e in alerta de gradul I. Daca aveti amici care va pot confirma sau infirma zvonul, intrebati-i care-i adevarul. Sper sa va spuna si sa dati si voi mai departe. Cum au mai circulat zvonuri de prost gust cum ar fi cel cu Cernobalul, nu obisnuiesc sa inghit toate mailurile astea innebunitoare. Insa..... de data asta.... persoane din politie, l-au confirmat!

Deci, daca mai aflati ceva, impartasitzi, va rog!

Oricum, nu doar in WE si saptamana viitoare, e pericol! Cum ne-o fi soarta... la urma urmei...

P.S. Daca nu am postat unde trebui, rog un moderator sa il mute unde trebuie.

Link to comment

Situatia este "tinuta sub control" in sensul ca nu se doreste mediatizarea acestui aspect

n1 biggrin.gif anyway .. s-ar putea sa fie o porcarie de fapt pt ca nu cred ca politzia doreste mortzi/ranitzi etc => ar trebui anuntzate dar pe de alta parte pot compromite operatziuni secrete and shit (evident daca exista, putzin probabil)

Link to comment

Da, multi jandarmi pe la metrou,toti sunt cu ochii pe bagaje,genti voluminoase etc

Ceva se intampla..poate fi o masura de precautie din cauza atentatelor de la Londra sau poate fi mai mult de atat..

Daca totusi mergeti cu metroul urcati-va in spate de tot sau un fata de tot..un eventual terorist s-ar urca la mijloc sa faca mai multe victime,deci voi fiind la extremitati aveti sanse sa scapati.Suna cinic,stiu....dar este o realitate..

Link to comment

1. chestia cu cernobal nu a fost o gluma ... daca vreti o dezbatere serioasa pe tema

asta , deschideti un topic nou . am niste informatii si poze ce ar trebui vazute ...

2. vesti anti-glont ??? stiu ca glumesti dar nu cred ca au ceva de zis impotriva avionelor

si "petardelor" smile.gif

3. romania atacata de teroristi ... as vrea sa o vad si pe asta ! teroristii au somat (dupa

atentatele din londra) danemarca si italia , nu tari de 2 bani ca romania ... e pacat de

avion sau de bomba , ca e scumpa .

Link to comment

Hell vorbim pe ymess sa imi povestesti mai multe...

La tv au spus la stiri ca jandarmii de la metru sunt o precautie luata in urma atentatelor de la Londra...

Desi e putin probabil ca un atentat sa existe in Romania, datorita imposibilitatilor financiare ale acestei tari este putin probabil ca cineva sa se gandeasca macar la asa ceva...

Totusi datorita convingerilor politice ale tarii si datorita faptului ca Romania este o membra NATO si am declarat solidaritate luptei antiteroriste, Bucuresti ca si capitala ar putea fi tinta unor atacuri teroriste....

'Om trai si 'om vedea...tongue.gif

Link to comment

"Teroristii" din Romania nu au bani sa-si cumpere un pistol cu gaze, ce sa mai vorbim de nush cate kilograme de explozibil de care au nevoie!?

Pana acum cel mai afurisit terorist prins de Politia Romana a fost un pusti care a telefonat ca este o bomba in ceva scoala dry.gif.... sa fim seriosi.

Link to comment

Iar acuma sa fim seriosi, dupa inundatziile care au lovit aproape toata tara, dupa furtuna/tornada de zilele astea, numai un atentat cu bomba lipseste, shi Romania va fi k stearsa de pe harta.

E tragic...sper sa fie doar zvonuri...

Mai nou e si antraxul ph34r.gif In orice caz dintre atatea tzari nato slabe shanse ca romania sa fie atacata in viitorul apropriat, cum a spus si Jayzzz, intr-un final poate. Insa sa speram ca nu va fii asa.

Link to comment

Da, s-ar parea ca este chiar adevarat ca politia din capitala a intrat in alerta de gradul 1, chiar astazi am fost cu metroul in gara de nord si am vazut o multime de jandarmi si politie la greu, sigur se intampla ceva. Nu stiu daca ati auzit dar saptamana trecuta cica a fost o amentintare cu bomba in complexul comercial Niro sau Europa(nu mai stiu care) si s-ar parea ca intr-asdevar s-a gasit ceva dar nimeni nu a vrut sa confirme oficial. Oricum cert este ca si Romania, in special Bucurestiul este amenintat de teroristi si sigur o sa avem de a face cu ei in viitorul apropiat asa ca aveti grija pe unde circulati.

Link to comment

faza tare: tata lucreaza la metrou (conduce banana.gif ) shi acu cateva zile un coleg de-al lui shi-a uitat geanta in gara de nord langa oglinda aia mare de la capatu peronului shi omu se ducea linistit aks knd pe la crangasi shi-a amintit de geanta...k sa nu se mai intoarca el, i-a spus unui coleg sa ii ia geanta lui shi sa o lase la o statie k o sa o ia el in alta zi...knd omu ala s-a dus dupa geanta ghiciti ce a gasit akolo? toata armata adunata sa vada ce e in geanta erau genisti daia cu scuturi p-akolo shi era kiar shi un robot dala pt a desface pachetele suspecte. iar toti politzishtii stateau cu mana pe tragaci sa traga in saracu om care venise sa ia geanta in care erau roshii, castraveti shi branza hello2.gif

Asta da faza tare...acu cica sefu de tura care era de servici la ora aia a zis k a testat politzishtii sa vada cum reactzioneaza 24.gif da cine sa-l creada ? biggrin.gif

Link to comment
Guest agentu 009

am auzit si eu ceva de genu asta dar nu era sigur ci doar o vorba in vant dar se pare ca pana la urma este adevarat

noroc ca nu stau in capitala

sansele sa se intample in mures sunt foarte mici(parerea mea) asa ca stau linistit deocamdata

DA DOAMNE SA NU SE MAI INTAMPLE NICIUNDE IN LUME ATENTATE eusa_pray.gif

AMIN

Link to comment

Stati linistit ca nu avem trupe combatante, is numa cativa genisti, vreo 2 plutoane care se ocupa cu patrularea si restu ajuta la reconstructie...Ar fi in intereseu lor sa avem trupe in tara lor...

neee, au fost omorati si(sau) executati si dintre cei pasnici...

HellMaster...va anunt ca Romania a primit in mod oficial amenintari iminente de atentate de la gruparile teroriste. Situatia este "tinuta sub control" in sensul ca nu se doreste mediatizarea acestui aspect, ce pot sa va spun in schimb este ca s-a instalat neoficial, starea de alerta...

la cat e de mancata Romania de necazuri ,asta mai lipsea... eusa_doh.gif

florent...Daca totusi mergeti cu metroul urcati-va in spate de tot sau un fata de tot..un eventual terorist s-ar urca la mijloc sa faca mai multe victime,deci voi fiind la extremitati aveti sanse sa scapati.Suna cinic,stiu....dar este o realitate..

da intr-adevar ,parca si vad metroul umflat la ambele capete,cu lumea stand ca la balamuc,iar in mijloc sufla vantul si un singur cersetor pe-acolo,mancand seminte...

Daca e sa fie va fi,daca nu, nu.Englezii sunt printre cei mai tari in securitate si uite ca au patit-o...din pacate.

MontBlank. Am fost ieri in Buc....jandarmi la greu cu Kalasu' si cu vestele antiglont. Aveam o geanta pe spate...vroiam sa o las la Metrou' ...oare ce reactie ar fi avut lumea ?

poate mureai si tu erou ca si bietu' baiat nevinovat impuscat de politzistii englezi...

Si peste toate ,un politician din SUA a propus atacarea moscheelor ("biserici musulmane") ca si razbunare impotriva teroristilor ce duc un razboi crud si "religios".pentru teroristii astia imputiti ,e o mandrie sa moara...eu cred ca oamenii astia sunt batuti in cap... violent1.gif ...rau de tot... dontknow.gif

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...