Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Crys1209

SUgestie plangeri / reevaluari

Recommended Posts

Am vazut multe cazuri in care vine un admin acorda banul insa tot el rezolva si reevaluarea..

Deci vii cu reevaluarea ca sa il faci pe el incompetent sau cum ? DIn moment ce el ti a inchis plangerea ti a acordat ban e clar ca nu iti va scoate banul dat..

De aceea propun ca adminul care a acordat banul la o plangere sa nu mai intervina la reevaluarea, ci sa o lasam altui judecator, altfel ajungem la favorisme mascate catre anumite aliante playeri etc..

Nu mi se pare normal ca un admin ce inchide un caz sa inchida si o reevaluare caz :)altfel reevaluarea nu is mai are scopul, voua vi se pare corect ?

Multumesc :) :beer:

Link to comment
Share on other sites

Guest SiuzzY

Am vazut multe cazuri in care vine un admin acorda banul insa tot el rezolva si reevaluarea..

Deci vii cu reevaluarea ca sa il faci pe el incompetent sau cum ? DIn moment ce el ti a inchis plangerea ti a acordat ban e clar ca nu iti va scoate banul dat..

De aceea propun ca adminul care a acordat banul la o plangere sa nu mai intervina la reevaluarea, ci sa o lasam altui judecator, altfel ajungem la favorisme mascate catre anumite aliante playeri etc..

Nu mi se pare normal ca un admin ce inchide un caz sa inchida si o reevaluare caz :)altfel reevaluarea nu is mai are scopul, voua vi se pare corect ?

Multumesc :) :beer:

+1

Chiar numai are rost daca o rezolva acelasi Admin.

Link to comment
Share on other sites

mdeah...mi sa intamplat...a fost cam asa:lam postat pe unu si aveam poza cu spotu proasta..si mia dat domnu lance 30zile pt incercare de inducere in eroare a adminului..am facut frumusel reevaluare am pus poza corecta si mia scos banul..e o idee proasta...care e diferenta??un admin nu favorizeaza pe nimeni ci doar ia decizia corecta...daca ala a pus poze bune ce sa faca adminu?sa nuti dea ban ca asa crezi tu ca e corect??

Link to comment
Share on other sites

nu ma refer la reevaluari cu dovezi noi, ma refer la reevaluari cu aceleasi dovezi .. acelas post fara alte dovezi.. e la mintea cucosului ca daca aduci dovada clara si dupa cum spui tu ai adus poza cu spotul buna si nu proasta cum ai pus o prima data e clar ca adminul iti scoate banul, pe baza dovezilor noi ce iti pot deservi la caz.

Link to comment
Share on other sites

reevaluarea consta in rejudecarea aceluias caz de catre alt admin, adica acel cineva cere si o alta opinie, logic ca o dovada adusa in plus la instrumentarea cazului poate fi in defavoarea sau in favoarea celui ce cere o reevaluare.

Adica tu pui toate doveziile pe care crezi ca ai putea sa scapi si vine Domnu X si iti inchide topicul, dar la sectiunea Banati faci un topic cu reevaluare caz fara nici o alta dovada si totusi vine iar Domnu X sa iti inchida reevaluarea..

E clar si logic ca vrei ca un alt Domn Y sa isi dea cu parerea si nu acelas Domn X ce ti a inchis cazul la reevaluare in lipsa altor dovezi.

Sper ca nu trebuie sa iti mai reexplic iar ca la clasa a 2a

Link to comment
Share on other sites

Cred ca la ce se refera Crys, sunt acele lacune in regulament care pot fi interpretate in ambele sensuri. Daca vreti va fac si o descriere a acestora dar cred ca le stiti si voi. O decizie poate fi diferita in momentul in care se interpreteaza intr-un fel sau altul regulamentul sau in lipsa acestuia pentru respectivul incident a pozelor prezentate.

Ca fapt divers.., as mai solicita, daca se poate.., ca partile implicate sa fie obligate sa posteze absolut toate pozele facute/detinute in timpul incidentului pentru ca cel ce ia o decizie sa aiba o imagine cat mai clara (pe cat posibil) asupra acestuia. Evident, acest lucru este valabil daca timpul la care a fost facuta poza este cel al serverului si nu al calculatorului de la care se face. In acest fel se poate verifica pe server time requestul de catre client.

Link to comment
Share on other sites

se ajunge de multe ori la :in alte cazuri moderator are ultimul cuvant.cva de genu :)) deci ar trb alta parere uni dau mai mult ss alti mai putin, uni nu dau alti is mai sensibili si te trec pe tusa..deci sunt de acord :)

Link to comment
Share on other sites

Interesant dar tu crezi ca nu se vorbesc intre ei? :)) ... Daca admin X vrea sa iti ramana suspendul ii da un buzz lui admin Y si ramane tot asa (parerea mea).

Link to comment
Share on other sites

Guest copacel_celebru

Interesant dar tu crezi ca nu se vorbesc intre ei? :)) ... Daca admin X vrea sa iti ramana suspendul ii da un buzz lui admin Y si ramane tot asa (parerea mea).

+9999 :-j

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...