Jump to content
Sparky[SV]

Dinamo, la un pas de dezastru

Recommended Posts

Avionul companiei Tarom, care a transportat, vineri, lotul formatiei Dinamo la Iasi, a fost avariat in zona frontala, cu 10 minute inainte de aterizare, dupa ce a lovit o pasare, pilotul reusind sa continue zborul fara alte probleme.

"Eram la o inaltime destul de mare cand s-a simtit brusc un zgomot si aviounul a cazut in picaj si dupa aia am avut ceva probleme si emotii in aer si baieti mei faceau ceva misto ca nu stiau."

"Habar nu aveam ce s-a intamplat. Numai datorita pilotului am reusit sa ajungem, altfel nu-mi explic cand am vazut cum arata botul avionului. A fost un stol de berze, era o pasare mai mare"

"La bot era spart si nu-mi explic cum o barza sa sparga botul avionului, bine ca am ajuns , mai o gluma, mai zambeam, dar nu stiam ce s-a intamplat"

"Cand am vazut cum arata avionul, ne-am dat seama ca ne-a trecut glontul pe la cap, prezenta de spirit, experienta, nu stiu ce-a fost dar el ne-a salvat , clar ca nu ne mai opreste nimeni pana la sfarsit", a spus Rednic pentru Radio InfoPro.

Avionul a lovit un stol de berze si s-a avariat, o parte din botul aeronavei fiind gaurit.

Avionul s-a clatinat in zbor, iar dinamovistii au ramas cu sufletul la gura pana la aterizare!

sport.ro

Link to comment
Guest stefteo21

Nu e chiar potrivit titlu :D m-am gandit la un dezastru in fotbal cand am citit prima data...

Insa "shit-uri" din astea se mai intampla... n-au gasit si barza infipta in bot ?

Link to comment

ahahahahhaha acum si-au gasit scuza pentru atunci cand vor pierde campionatul, "a fost din cauza socului" !!

eh, ce sa zic, ghinion, ce sansa e ca sa nimeresti o barza fix cu botul avionului ? 1/xxxxxxxxx

defapt a fost un stol de berze si una din ele a intrat in avion

daca se prabuseau cu cine mai tineam eu ? :))

Link to comment

sunt curios daca barza transporta un copil...

in cazul acesta pilotul si copilotul ar putea fi acuzati de omucidere.

au aterizat avioane cu bine si in situatii mai grave si oricum daca facea poc nu era mare pierdere.

fiind copilas, e prunc-ucidere :D

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...