Jump to content
seba18

Oare chiar am castigat?

Recommended Posts

Am gasit un link postat de nwradu in primul post din http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=7192 catre pagina http://www.ultimatecarpage.com/. Am intrat pe aceasta pagina si m-am dus la Cars->Cars by brand. De acolo m-a trimis pe o pagina unde scria ca sunt al 1.000.000-lea vizitator si ca am castigat nush ce premiu. Am completat niste formulare si la sfarsit imi spune sa sun la un nr sin strainatate ca sa confirm castigul. Uitati aici printscreen-urile:

poza 1

poza 2

poza 3

Am intrat din nou pe pagina respectiva Cars->Cars by brand si nu mi se mai incarca pagina aia cu castigul si cu al 1.000.000-lea vizitator, deci nu stiu ce sa cred: e doar reclama sau chiar e pe bune? Nu imi prea vine sa sun la numarul ala ca poate e cu suprataxa si cine-stie cat imi vine dupa aia factura.

Incercati si voi sa intrati pe pagina si spuneti-mi daca si voi sunteti "castigatori" sau nu.

nwradu, u ce crezi? macar u banuiesc ca intri mai des pe site. ai mai intalnit reclama asta?

pls abtineti-va de la caterinca si raspundeti serios si la subiect. 10x

Link to comment
Share on other sites

Trimite-le mail si intreaba.

in josul paginii nu scrie decat:

One winner per household. Today's winner will receive a cruise

for 2 persons. No purchase necessary to receive the free cruise. All winners are

responsible for port and service fees and appropriate taxes due at time of travel. T Cash/Travel

Cash cannot be transferred to third parties and cannot be redeemed for cash money. T Cash/Travel

Cash can be used as a discount on our promotional vacations only! €1804.00 represents the discount

value you can receive at time of purchase. Void where prohibited by law! Seller of Travel # 35333

This is in sole purpose of sale of solicitation of vacation ownership.

nu e nici o adresa de mail la care sa scriu sad.gif

Link to comment
Share on other sites

Pai sa vedem... mi-a aparut intai Congratulation, you're visitor number 1 million, click here to contact our prize departament, dupa 5 secunde sunt redirectionat la Cars by brand.

Dau back, click pe Contact prize departament, imi apare ala cu cecul de 1804 euro. De acolo n-am mai continuat.

Link to comment
Share on other sites

ai castigat .. 1 kg de spyware

Ar fii bine sa dati un scan la calculator ...de virusi si spyware;)

Mey, voi chiar nu stiti sa faceti diferenta intre spyware si adware??? Nu mi-e teama, fiindca folosesc Kaspersky Internet Security 2006(AV+FireWall+multe alte chichite), iar pentru adware o scanare cam tot la 2 saptamani cu ad-aware, dar nu prea gaseste cine-stie ce, semn ca isi face Kaspersky bine treaba...

Am mai intalnit si eu de nenumarate ori chestii de-astea, dar nici una nu parea asa de adevarata ca asta biggrin.gif

Cat despre adresa...nu, nu am dat adresa completa(doar strada) si nici nr de tel nu am lasat. Daca vor, sa-mi scrie pe mail-ul pentru "bulk"-uri, ca pe asta l-am dat.tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Hmm si eu am patit ceva asemanator....am intrat pe un site unde era o masina(nu dau nume)in orice caz straina ,frumoasa si scumpa.......in acel moment apare pe eran faptul ca sunt al 1.000.000 -lea vizitator si CULMEA am castigat acea masina .....si mai departe un link unde sa ma inscriu....am dat click mi s-a cerut adresa de mail......si ca voi primi un mail de la ei in cel mai scurt timp........1 saptamana am stat cu inima la gura dar..................visul a fost spulberat ...au trecut cel putin 6 luni de atunci....deci....??????? t3ap@

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

Hmmmm , in caz ca tiar da vreo masina doar asa moka cred ca doar un trabant tiar da ca nu stiu altfel ce tiar da biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

si io eram mai mic si intru pe zapspot.com si cica sunt al 50 mil vizitator si ca am castigat o excursie si nu stiu cati bani, imi aparea chestia asta de fiecare data cand intram pe site. nu iti da nimeni nimic si poate iei si niste virusi. nu mai da atentie la chestii deastea ca nu sunt pe bune.

Link to comment
Share on other sites

eu intru pe un site de filme si cel putin odata pe saptamana imi da ca sunt al 1000000 vizitator sau al 5 mil and so on ...

Daca intri pe un site care are in spate o firma(mare)si iti da ceva de genul asta suna tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...