Jump to content
eleodor

Orasul perfect?

Recommended Posts

vaslui -_-

oras frumos cu multe monumente si multe locuri de umblat si vizitat

Nu a fost nici o gluma :). Chiar e frumos orasul Vaslui.

Fiecare oras e frumos in felul sau. Depinde de gusturi, de modul in care il privesti.

Iasi, Vaslui, Timisoara, Sibiu, Alba-Iulia, Cluj...

Link to comment
Share on other sites

si totusi, bucuresteni, chiar nicicare din voi nu considera ca orasul vostru e cel mai "tare" din tara? putin patriotism local macar din partea voastra astept.

Bucuresti e cel mai tare.

Seriously though, e un oras ca oricare altul. Sunt 2 orase in Romania unde as putea sa traiesc, Bucuresti sau Timisoara, cel din urma fiind pe primul loc in preferintele mele.

As prefera totusi sa traiesc in Paris. Sper ca in 2-3 ani sa ajung acolo. Orasele din Romania sunt frumoase dar le strica localnicii.

Link to comment
Share on other sites

Din nefericire fiecare o sa zica ca orasul cel mai "ok" e cel in care traieste. Eu unul din ce am vazut as zice ca din Romania cel mai "perfect" e Sibiul. Oras mic , cochet , ingrijit si plin de evenimente. Nu am fost inca acolo , dar in mod cert vreau sa ajung cat mai curand. In rest de pe unde am fost m-a impresionat Timisoara , dar din nefericire si orasul acesta tinde sa devina un mic Bucuresti. Cred ca sunt mai multi olteni decat banateni.

Link to comment
Share on other sites

bucuresti, mie chiar imi place, are si + si - destul, dar in mare parte e orasul in care gasesti orice iar asta-mi convine.

nu-mi plac orasele gen sibiu, brasov etc, au ele obiective turistice, dar dupa ce-ai stat 1 sapt te plictisesti, cel putin eu dupa 5 zile in sibiu m-am jurat ca nu ma mai duc acolo-n viata mea, un alt motiv pt care nu ma voi duce acolo este accentul lor, la modul serios, imi provoaca scarba :|

si Braila e frumos... dar nu prea =))

Link to comment
Share on other sites

Guest stefteo21

Vaslui,curat,frumos.

:rofl2:

Deci sa inteleg ca pana acuma in topul preferintelor ar fi Sibiul ? Hm...

Link to comment
Share on other sites

Seriously though, e un oras ca oricare altul. Sunt 2 orase in Romania unde as putea sa traiesc, Bucuresti sau Timisoara, cel din urma fiind pe primul loc in preferintele mele.

As prefera totusi sa traiesc in Paris. Sper ca in 2-3 ani sa ajung acolo. Orasele din Romania sunt frumoase dar le strica localnicii.

hm... ma bucur ca ti-am aratat timisoara, imi pare rau ca am stricat-o :-??

parisul... dupa pasti am prima lectie de franceza din cauza unei mici obsesii inoculate recent :) poate ne vedem pe acolo.

Link to comment
Share on other sites

hm... ma bucur ca ti-am aratat timisoara, imi pare rau ca am stricat-o :-??

parisul... dupa pasti am prima lectie de franceza din cauza unei mici obsesii inoculate recent :) poate ne vedem pe acolo.

Dupa cum am zis, Timisoara e in top-ul meu numai ca momentan sunt legat de Bucuresti cu serviciul :)

C'est une bonne chose que tu l'etudie, vous pouvez m'apprandre de francais parce-que je n'ai pas l'etudier de tres ans. Or something like that :D

Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea voastra,care oras vi se pare 'perfect'?[Ca arhitectura,curatenie,oamenii...] Sincer,Slatina la aranjamentele de pe strazi,bate multe orase mari din Romania. :D

prietene nu vreau sa ma iau de tine dar Slatina ??? am fost anul trecut prin noiembrie la compania de apa din slatina, sincer iti spun ca am ramas mut, nu am crezut ca exista asa jeg pe metru patrat, o pacla jegoasa pe sosea intra ABS'u si nu era zapada, parcul ala pentru copilasi amenajat era o amintire trista a vremurilor post decembriste. Am preferat sa ma intorc sa dorm la Craiova decat in LOLhotelul ala din centru.

Orsova

Sibiu

Baia Mare ( sunt subiectiv ? )

Link to comment
Share on other sites

voi ori sunteti subiectivi ori n-ati fost prin prea multe orase

parerea mea (daca vreti o sa va dau si motive)

de la 1-10

1.Brasov 8,5

2.Bacau 8

3.Sibiu 7,5

4.Constanta 7

5.Iasi 7

6.Cluj-Napoca 7

7.Timisoara 6,5

8.Piatra Neamt 6,5

9.Targu Mures 6

10.Bucuresti 6

iar coada clasamentului

Braila,Arad,Calarasi,Giurgiu,Slatina,Slobozia,Tulcea

orase mici superbe Sighisoara,Onesti,Reghin,Zarnesti,Vatra Dornei

orase mici ingozitoare Adjud,Roman,Novaci,Turda,Caracal,Rosiori

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...