Jump to content
eleodor

Orasul perfect?

Recommended Posts

Orasul model si cel mai avansat la cam toate din Rominia este Cluj-Napoca,este cel mai civilizat oras,avansat in medicina,cel mai scump pot sa zic,situat cam prost e in groapa,amenajat potrivit.

Dar tind sa zic ca e cel mai civilizat oras.Am fost am stat si fata de Baia Mare e sus.

Acuma si Baia Mare e destul de frumos impodobit,amenajat degeaba ca se sparge tot si mi-e imi place ca e la padure :D.

Link to comment
Share on other sites

Pentru mine Craiova este un oras frumos ,nu pentru ca asa l-a facut Solomon ci pentru ca aici am crescut si este in sufletul meu

Inchideti naiba topicul ca fiecare facem spam zicand despre orasul nostru,asa ca nu prea vom constata care este cel mai frumos oras

Link to comment
Share on other sites

Votez Brasov, insa anul acesta voi merge si eu prin Sibiu sa vad daca imi schimb parerea.

Un oras care nu a fost votat si m-a impresionat placut este Targu Mures. S-a contruit o baza de agrement frumoasa acolo si am fost vreo 20-30 de oameni un weekend intreg anul trecut. A fost extrem de fain.

P.S.: Eu sunt "sudist" :)

Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea voastra,care oras vi se pare 'perfect'?[Ca arhitectura,curatenie,oamenii...] Sincer,Slatina la aranjamentele de pe strazi,bate multe orase mari din Romania. :D

NY sau Miami :peace:

Nu stiam ca le avem in Romania pe astea #-o Read the first post before spamming.

As zice ca Pitestiul e orasul perfect (pentru ca stau aici :> ), dar imi plac foarte mult Sibiu si Cluj :D

Link to comment
Share on other sites

Targu-Neamt , chiar daca locuiesc in el imi place deoarece , are casa lui Ion Creanga si Cetatea Neamtului

+ toate cetatile facute de stefan cel mare

Dar in rest ... nu se merita

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...