Jump to content
eleodor

Orasul perfect?

Recommended Posts

se zice ca omul face locul, probabil ca orice oras se caracterizeaza in primul rand prin spiritul locuitorilor lui.

in Timisoara locuitorii isi iubesc orasul. Banatenii au cerut un oras reprezentativ mai linistit, mai civilizat, mai curat, mai plin de locuri de recreere, mai frumos, mai turistic, mai conectat cu economia europeana... prin urmare, in Timisoara viata curge lin pe malul Begai, parcurile si terasele sunt mereu populate, lumea nu arunca mucurile de tigara sau dozele de cola pe jos, asteapta la semafor culoarea verde, s-a pus accent pe renovarea cladirilor istorice, s-au introdus si curse low cost de avion, corporatii internationale si-au deschis filiale aici oferind variate locuri de munca... Da, Timisoara e un oras prosper, frumos si linistit, inca departe de perfect, dar cu o evolutie continua.

Pe locurile 2-3 ar fi Sibiul si Brasovul, nu pot determina clar succesiunea. Pacat de Bucuresti, ar fi atatea locuri frumoase acolo... dar, din nou, omul face locul... si totusi, bucuresteni, chiar nicicare din voi nu considera ca orasul vostru e cel mai "tare" din tara? putin patriotism local macar din partea voastra astept.

Link to comment
Share on other sites

Pacat de Bucuresti, ar fi atatea locuri frumoase acolo... dar, din nou, omul face locul... si totusi, bucuresteni, chiar nicicare din voi nu considera ca orasul vostru e cel mai "tare" din tara? putin patriotism local macar din partea voastra astept.

Daca e sa vorbim de Bucuresti, mai bine il disecam pe cartiere. :P

Link to comment
Share on other sites

Oradea :D

Orash cat de cat curat.

Lume faina.

Multe chestii de vizitat.

Multe cluburi/baruri.

Cele mai frumoase fetitze din Romania ! :>

Locul unde m`am nascut si am crescut ! ;x

de acord in totalitate .. acum asteptam Tiago Mall , si putem zice ca avem de toate ( Cinematograf 5D , patinuar non-stop etc ) ...

avem piscine , 2 stranduri in oras , baile felix la 10 minute de noi , Crisu Repede (baie in baraj), cluburi unu si unu mai frumoase , fete frumoase :>

Daca iti trebuie haine/mancare , treci granita la unguri si iei de la ei ca e mai ieftin .

Oradea no1 :X:X

Link to comment
Share on other sites

Targu-Jiu ..deoarece este foarte curat in comparatie cu alte orase , avem multe atractii turistice si pentru ca e orasul in care m-am nascut :D

nu esti departe de opinia mea..pentru prima oara de fapt :D

PS Timisoara plus Sibiu..si Brasov :)

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...