Jump to content
Dragos20

Copil de 12 ani spulberat de o masina in timp ce se plimba cu bicicleta!

Recommended Posts

In urma impactului baiatul de 12 ani din Mures a fost aruncat cativa metri pe asfalt. Cand au vazut dezastrul, cei trei tineri care se aflau in autoturism au incercat sa fuga

Soferul a fost insa oprit de localnicii furiosi, care sustin ca barbatul s-ar fi luat la intrecere cu o alta masina si a pierdut controlul volanului. Cei doi pasageri au disparut insa.

Copilul se plimba cu bicicleta pe marginea drumului cand a fost izbit de masina, spun martorii. Era insotit de o fetita de cinci ani care mergea pe jos pe langa bicicleta. Fata a scapat nevatamata.

Medicii l-au resuscitat de doua ori pe baiat si dupa o ora de chinuri au vazut ca deschide ochii. L-au dus la spital in stare foarte grava.

Daca familia baiatului va depune plangere, soferul risca sa fie acuzat de vatamare corporala grava din culpa

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/cop...-bicicleta.html

Sursa:ProTv

Link to comment

Asta se intampla doar in Romania :)

Nu-i adevarat, tu crezi ca doar in Romania sunt accidente de acest fel ? In alte tari sunt si mai grave , cu si mai multi dobitoci inconstienti la volan .

Noroc ca a scapat acel biet copil cu viata si fetita ce era cu el nu a patit nimica . :)

Link to comment
Guest stefteo21

Nu va mai luati dupa ce spun taranii aia, ce cursa sa faci o dacie 1310... oricat de prost ar fi fost soferu si-ar fi dat seama ca nu are sanse... probabil intrase intr-o depasire ceva.. si li s-a parut cursa.

Link to comment

Nu va mai luati dupa ce spun taranii aia, ce cursa sa faci o dacie 1310... oricat de prost ar fi fost soferu si-ar fi dat seama ca nu are sanse... probabil intrase intr-o depasire ceva.. si li s-a parut cursa.

Nu vorbii dacă nu ştii . Se vede ca n-ai fost niciodată cu o Dacie , cu un şofer care are stilul ăla de condus . Vărul meu a bătut un VW Jetta la fund , cu Dacia 1310 din '94 . Toţi credeţi că Dacia e un gunoi , că , daţivă seama , v-aţi născut in BMW si Rolls Royce , şi cu ocazia asta aveţi figuri în cap .

Sunt din Târgu Mureş , de cum am ajuns acasă am auzit tragedia .

Link to comment

Hmm...aici e un lant de vine :)

1.Mama copilului - de ce l-a lasat cu bicicleta pe strada ?

2.Copilul-daca tot era pe strada trebuia sa fie si el prudent , eu merg cu rolele tare pe strada dar tot timpul sunt atent la masini...m-a luat si pe mine odata pe capota o masina dar am scapat (si atunci pe trecere :blink: , deci din vina lui)

3.Soferul-deoarece (probabil) mergea cu viteza

edit: frate eu mergeam incet ...a oprit , si cred ca i-a iesit din viteza si a dat in fata si m-a luat putin pe capota ;o , deci nu cred ca fost vina mea O.o

Link to comment

Hmm...aici e un lant de vine :)

1.Mama copilului - de ce l-a lasat cu bicicleta pe strada ?

2.Copilul-daca tot era pe strada trebuia sa fie si el prudent , eu merg cu rolele tare pe strada dar tot timpul sunt atent la masini...m-a luat si pe mine odata pe capota o masina dar am scapat (si atunci pe trecere :blink: , deci din vina lui)

3.Soferul-deoarece (probabil) mergea cu viteza

Vina ta , la faza cu rolele , e ca şi cum ai fugi pe trecerea de pietoni . Ceea ce este INTERZIS prin lege . :P

LE : cu role , biciclete , şi alte "accesorii" dintrastea , e interzis pe trecerea de pietoni (parcă .. )

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...