Jump to content
Dani

Dacia Duster de serie

Recommended Posts

La inceptul lunii martie s-a lansat oficial prima masina romaneasca cu adevarat draguta, si anume Dacia Duster iar acum doua saptamani s-a anuntat oficial ca va intra si in productie in 2010, ceea ce nu poate decat sa ne bucure. Din poze observam ca s-a schimbat un pic design-ul, si anume scuturile amplasate in partea inferioara a barelor de protectie si oglinzile si manerele usilor preluate de la Logan. Va avea o lungime de 4.3 metri, o latime de 1.8 metri, o inaltime de 1.6 metri si o greutate de 1736 kg. Motorul de 1.5 dci va dezvolta nici mai mult si nici mai putin de 106 CP si va avea un consum mediu de 5.4 litri la suta. Viteza maxima va fi de 178 km/h iar distanta de la 0 la 100 km/h o va parcurge in 12.1 secunde. Si va rog nu fiti rai pentru ca e un inceput pentru noi si suntem pe drumul cel bun. Frumos!

Imagine IPB

Alte imagini

Link to comment

Motor de 1,5 pe un mamut de 1700kg #-o .

totusi dezvolta 105 CP , e destul de bun , ba chiar foarte ok pt o masina de familie ! Ia in calcul si consumul care e foarte scazut

Designul e foarte ok .. pacat ca nu a iesit asa cum era conceptul .., mult imi doream sa scoata asa ceva, in fine .. e ok si asa , ps , daca gril-ul din fata era mai adanc , sa ajunga mai pana jos ,cred ca arata mult mai bine :) , parea mai nervoasa mai .. nu stiu cum sa ma exprim ..

oricum , usor usor se lanseaza si dacia mai la clase mari

@Nach3 , jeez e pe motorina , unde ai vazut u motor de 1.5 dCi pe benzina ?

Link to comment

' date='Apr 4 2009, 15:45' post='3667841']

performante aproape egale cu 0.

12 secunde pana la suta :/

arata interesant dar sa vedem cat de rezistenta e caroseria la ceva impacturi

Arata bine,daca e buna ca si siguranta atunci poate isi va merita banii.Nu cred ca va costa foarte mult pt ca are motorul foarte mic.Cea ce nu e un lucru rau,sunt destui vitezomani,nu ne trebuie unul in plus.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...