Jump to content
lixandra

Acesta este omul care a trăit 256 de ani?

Recommended Posts

Eu aş crede , mă rog , într-un fel mă "simt" aiurea să cred asta . Totuşi , dacă s-ar căuta certificatul lui de nastere , şi cel de deces (în 1933 sau când se zice că a murit , deja erau certificatele de deces) , sau , fain frumos , să îl dezgroape (mda , un păcat mare , dar , asta e) , şi să se facă ADN-uri . Atunci vom afla sigur .

Link to comment

va dati seama.. poate o fi poate nu adevarat, dar hai sa ne gandim la noi, in conditiile de astazi multi dintre noi nu vor trece de 65 ani.Stresul, poluare si alte tampeni ne macina de tineri... asa ca.... sa speram si noi la o viata de 256 ani dar in Pustiu...

Link to comment

tipic multor "chinezisme"...cumperi un tricou si intrebi: e din bumbac? da, da sigur 100% bbc !!! si dupa prima spalare intra la apa si il arunci...la fel cu multe alte produse Made in China se dovedeste ca sant >>> CONTRAFACUTE

la fel e si cu "stirea" asta =)) ...cine are timp de crezut ??? eu in mod sigur nu :naughty:

Link to comment

boolshit e tampenie ce drq o mankat ala kkt sa traiask atata

Ai citit tot articolul? Daca da, ai fi aflat ca a avut o dieta bazata pe orez si vin.

Daca ai fi dat si un search pe google ai fi gasit articolul de pe Wikipedia, in care se precieaza ca la 71 de ani s'a alaturat armatei chineze ca profesor de arte martiale si ca strateg. La 130 de ani a intalnit un pustnic ce l'a invatat tehnici Bagazhuang si Qigong. 120 de ani mai tarziu a marturist ca secretul vietii sale indelungate a fost prcaticarea zilnica a tehnicilor invatate.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...